تأثیر امواج آلفا بر سلامت جسم و روان

زمان مطالعه :20 دقیقه

چکیده این مطلب : امواج آلفا امواج مغزی هستند که بین 8 تا 12 هرتز در نوسان هستند و حالت آرامش و آسودگی عمیق را القا می‌کنند. آن‌ها کندتر از امواج بتا و سریعتر از امواج تتا هستند. وقتی مغز شما امواج آلفا تولید می‌کند، بدن و ذهن‌تان در حالتی آرام و در عین حال بیدار هستند. امواج آلفا استرس و اضطراب را از بین می‌برند. آنها فعالیت مغز شما را کند می‌کنند و هورمون‌های احساس خوب مانند سروتونین ترشح می‌کنند که بدن و ذهن شما را آرام می‌کند. با تمرین منظم، امواج آلفا می‌توانند علائم اضطراب و افسردگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.


 

تأثیر امواج آلفا بر سلامت جسم و روان!

 

 

 • در مورد امواج ذهنی خود، تا به حال چیزی شنیده‌اید؟

 • به نظرتان چگونه می‌توان به کمک امواج مغزی خود، جسم و روحمان را درمان کرد؟

 

امواج آلفا چیست و چگونه کار می‌کنند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا تمرینات مراقبه (کلیک کنید)، و تمدد اعصاب حس خوبی دارند؟ راز آن در امواج آلفا نهفته است، امواج مغزی که می‌توانند بدن شما را درمان کنند و شما را به چیزی بزرگتر از خودتان متصل کنند. احتمالاً قبلاً امواج آلفا را احساس کرده‌اید، حتی اگر آن را نمی‌دانستید. آیا تا به حال در حین انجام یک کار معمولی مانند شستن ظروف یا تا کردن لباس‌ها وارد عالم دیگری شده‌اید و احساس رضایت خاطر کرده‌اید؟ این قدرت امواج آلفا است. امواج آلفا حالت آرامش عمیق و ذهن‌آگاهی را باز می‌کند. آن‌ها استرس و اضطراب را کاهش می‌دهند، خلاقیت و شهود را تقویت می‌کنند و احساس آرامش و آسودگی را تقویت می‌کنند.

بهتر از همه، می‌توانید هر زمان که بخواهید از طریق تمرین‌های ساده‌ای مانند مراقبه، تنفس عمیق، تمرکز حواس و یوگا از قدرت امواج آلفا بهره ببرید. ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا بیاموزید که امواج آلفا چگونه می‌توانند به شما کمک کنند خود را درمان کنید و با کیهان ارتباط برقرار کنید.

 

راز سلامتی، شادی و روشنایی معنوی

همیشه در درون شما بوده است.


امواج آلفا امواج مغزی هستند که بین 8 تا 12 هرتز در نوسان هستند و حالت آرامش و آسودگی عمیق را القا می‌کنند. آن‌ها کندتر از امواج بتا و سریعتر از امواج تتا هستند. وقتی مغز شما امواج آلفا تولید می‌کند، بدن و ذهن‌تان در حالتی آرام و در عین حال بیدار هستند. امواج آلفا استرس و اضطراب را از بین می‌برند. آنها فعالیت مغز شما را کند می‌کنند و هورمون‌های احساس خوب مانند سروتونین ترشح می‌کنند که بدن و ذهن شما را آرام می‌کند. با تمرین منظم، امواج آلفا می‌توانند علائم اضطراب و افسردگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

امواج آلفا خلاقیت و ارتباط را افزایش می‌دهد. در حالت آلفا، مغز شما ارتباطات عصبی جدید را راحت‌تر ایجاد می‌کند. این حالت روانی گسترده و مهارنشدنی برای تفکر خلاق، حل مسئله و استفاده از شهود شما ایده‌آل است. امواج آلفا همچنین آگاهی و ارتباط را افزایش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که پیوند خود را با خود، دیگران و جهان تقویت کنید.

هر کسی می‌تواند امواج آلفا تولید کند. اگرچه مراقبه، نفس کشیدن و تجسم، راه‌های مؤثری برای تولید امواج آلفا هستند، اما می‌توانید در حین باغبانی، ورزش، یادداشت روزانه یا درگیر شدن در هر فعالیتی که به نظرتان معنادار یا الهام‌بخش است، به حالت آلفا برسید. نکته‌ی کلیدی این است که تنفس‌تان را کند کنید، ذهن خود را پاک کنید و روی لحظه حال تمرکز کنید.

فقط با 15-10 دقیقه در روز تمرین امواج آلفا شروع کنید. روشی را پیدا کنید که واقعاً از آن لذت ‌ببرید و به آن پایبند باشید. با گذشت زمان، در ورود سریع به حالت آلفا و ماندن طولانی‌تر در آن بهتر خواهید شد. این فواید زیادی برای رفاه، روابط و آگاهی شما می تواند داشته باشد. چرا امواج آلفا را به ذهن و بدن خود هدیه نمی‌دهید؟ مقدار کمی از آن کافی است.


پیشنهاد ما برای شما: مراقبه یا مدیتیشن فعالیتی است که در آن از تکنیک‌های خاصی مانند ذهن‌آگاهی برای آموزش و تربیت توجه و هشیاری استفاده می‌شود و ماحصل آن رسیدن به یک حالت ذهنی و عاطفی آرام و پایدار است. برای شروع می‌توانید از دوره‌ی پیشرفته‌ی "دانداپانی" (کلیک کنید)، که در سایت رویال‌مایند قرار دارد، استفاده کنید.


 

فواید امواج آلفا بر سلامت جسم و روان:

امواج آلفا امواج مغزی هستند که زمانی که در یک حالت ذهنی آرام و آسوده قرار می‌گیرید، غالب می‌شوند. با افزایش فعالیت امواج آلفا، می‌توانید مزایای قدرتمندی را در سلامت جسمی و روانی خود تجربه کنید. از نظر فیزیکی، امواج آلفا برای تسکین استرس و درمان عالی هستند. آنها تنفس و ضربان قلب شما را پایین می‌آورند و فشار خون را کاهش می‌دهند. این به کاهش التهاب در بدن و تقویت سیستم ایمنی شما کمک می‌کند. بسیاری از افراد از تحریک امواج آلفا برای کاهش درد مزمن، التیام جراحات و حتی مبارزه با سرطان استفاده می‌کنند.

از نظر ذهنی و احساسی، امواج آلفا منجر به احساس آرامش و آسودگی کلی می‌شوند. آن‌ها اضطراب، نگرانی و افکار منفی را کاهش می‌دهند. این امر می‌تواند به افسردگی و بی‌خوابی کمک کند. امواج آلفا همچنین با ایجاد حالتی از جریان، خلاقیت شما را بالا می‌برند. بسیاری از هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان به طور هدفمند امواج آلفای بیشتری را برای جرقه زدن ایده‌ها و بینش‌های جدید تولید می‌کنند.

از نظر روحی، امواج آلفا شما را به روی تجربیات متعالی باز می‌کنند. آن‌ها شما را بیشتر پذیرای شهود، الهام و انرژی کیهانی یا نیروهای معنوی می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از مراقبه‌ها و تمرین‌های یوگا با هدف افزایش فعالیت امواج آلفا انجام می‌شوند. با تمرین منظم، می‌توانید به سطح آگاهی و ارتباط تقریباً شفابخشی دست یابید.

مزایای امواج آلفا متعدد و به طور بالقوه تغییر‌دهنده‌ی زندگی هستند. در حالی که مراقبه، یوگا و باینورال بیت راه‌های خوبی برای تقویت امواج آلفا هستند، صرفاً صرف مدتی در روز برای آرام نشستن، نفس کشیدن، تأمل و کاهش استرس می‌تواند به تغییر ذهن و بدن شما به این حالت نشاط‌آور کمک کند. سلامت و تندرستی شما از شما سپاسگزار خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش استرس و اضطراب، دوره‌ی شگفت‌انگیزِ "جذب‌ کننده‌ی حرفه‌ای" از "گابریل برن استین" (کلیک کنید)، را از دست ندهید. این مراقبه‌ها به شما کمک می‌کنند که به قدرت جذب‌کنندگی حرفه‌ای خودتان وصل شوید؛ فراوانی، شادی و سلامتی را به زندگی‌‌تان جذب کرده و زندگی مورد نظر خود را خلق کنید. 

 

امواج آلفا


چگونه امواج آلفا به از بین بردن استرس و اضطراب کمک می‌کند؟

دستیابی به حالت امواج مغزی آلفا می‌تواند به از بین بردن احساس استرس و اضطراب کمک کند. وقتی ذهن شما آرام و در عین حال متمرکز است، امواج آلفا بر فعالیت مغز شما تسلط دارند. برخی از راه‌های کلیدی که امواج آلفا با اضطراب و نگرانی مقابله می‌کنند عبارتند از:

 • ایجاد آرامش

امواج آلفا با حالت روانی آرام و آسوده همراه است. همینطور که ذهن شما ساکت می‌شود، بدن‌تان از آن پیروی می‌کند. ضربان قلب‌تان کاهش می‌یابد، فشار خون پایین می‌آید و عضلات شل می‌شوند. این حالت فیزیولوژیکی آرام باعث می‌شود که احساس استرس و اضطراب از بین برود.

 • تقویت ذهن‌آگاهی

امواج آلفا با افزایش آگاهی و تمرکز همراه هستند. همینطور که ذهن‌تان شفاف و متمرکز می‌شود، به افکار و محیط اطراف خود آگاهی پیدا می‌کنید. این ذهن‌آگاهی به شما کمک می‌کند از نگرانی در مورد آینده‌ی نامشخص یا چیزهای خارج از کنترل خود جلوگیری کنید. شما می‌توانید در لحظه‌ی حال زندگی کنید نه اینکه با افکار مضطرب‌کننده پریشان شوید.

 • ترشح اندورفین

یک ذهنیت آرام و مراقبه‌ای، ترشح اندورفین (مواد شیمیایی حس خوب در مغز شما که به عنوان مسکن‌های طبیعی و تقویت‌کننده خلق‌وخو عمل می‌کنند) را تحریک می‌کند. این اندورفین‌ها به بهبود خلق‌وخوی شما کمک می‌کنند و شما را مثبت‌تر و خوش‌بین‌تر می‌کنند. اضطراب و نگرانی نمی‌توانند با این طرز فکر و دیدگاه مثبت همراه باشند.

 • اتصال به قدرت بالاتر

همینطور که ذهن شما در حالت آلفا آرام می‌شود، ذهن خودآگاه‌تان به سطوح عمیق‌تری از آگاهی باز می‌شود. این آگاهی گسترش‌یافته احساس ارتباط با چیزی بالاتر از خودتان را ایجاد می‌کند، یک قدرت بالاتر، آگاهی کیهانی یا انرژی نیروی حیات. احساس این ارتباط معنوی به کاهش احساس اضطراب، ترس و تنهایی یا غرق شدن کمک می‌کند. متوجه می‌شوید که بخشی از چیزی بزرگتر هستید.

دستیابی و حفظ حالت امواج مغزی آلفا برای غلبه بر اضطراب و حذف استرس از زندگی شما کلیدی است. از طریق مراقبه، تمرکز حواس و تکنیک‌های آرام‌سازی مانند یوگا یا تنفس عمیق، می‌توانید از قدرت امواج آلفا بهره ببرید و آرامش و آسودگی بیشتری را تجربه کنید.

برای اینکه ترس، استرس، اضطراب و آشوبِ درونی را از روتین روزمره‌تان کنار بگذارید و بجای آن‌ها وضعیت هیجانی‌تان را آزادانه انتخاب کنید و احساس خوشبختی، خلاقیت و آرامش‌تان را به حداکثر برسانید،  "دکتر داسون چرچ" در "دوره‌ی مغز عارف" (کلیک کنید)، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تحقق این انقلابِ درونی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا آرامش و شادی برای‌تان مانند نفس کشیدن راحت و آسان شود.


چگونه امواج آلفا بدن شما را شفا می‌دهد و سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کند؟

- کاهش استرس و اضطراب

امواج آلفا با حالت ذهنی آرام و آسوده همراه است. هنگامی که مغز شما امواج آلفای بیشتری تولید می‌کند، بدن و ذهن‌تان کمتر به عوامل استرس‌زا واکنش نشان می‌دهند. این امر به کاهش احساس اضطراب، نگرانی و تنش کمک می‌کند. صرف زمان روزانه با تمرکز بر افزایش امواج آلفا می‌تواند به آموزش مجدد ذهن و بدن شما کمک کند تا در حالت کلی آرامش بیشتری داشته باشید.


چند راه برای تقویت امواج آلفا و کاهش استرس عبارتند از:

 • مراقبه: بی‌حرکت نشستن، بستن چشم‌ها و تمرکز بر تنفس راه بسیار خوبی برای افزایش تولید امواج آلفا است. حتی فقط 15-10 دقیقه در روز می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 • یوگا یا تای‌چی: تمرینات حرکتی ملایم مانند یوگا، تای‌چی و چیگونگ برای افزایش امواج آلفا بسیار مؤثر هستند. حرکات متمرکز و آهسته همراه با تنفس عمیق، مغز شما را تحریک می‌کند تا امواج آلفای بیشتری تولید کند.

 • محدود کردن زمان صفحه‌ نمایش: استفاده‌ی بیش از حد از وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، تلفن و رایانه می‌تواند امواج آلفا را کاهش دهد. در حین استفاده از نمایشگرهای روشن وقفه‌های کوتاه ایجاد کنید تا به ذهن‌تان فرصت استراحت بدهید.

 • وقت خود را در طبیعت بگذرانید: بیرون رفتن در یک محیط طبیعی یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت امواج آلفا است. پیاده‌روی بیرون، نشستن در حیاط، باغبانی یا هر فعالیتی در طبیعت به طور طبیعی تولید امواج آلفا را افزایش داده و استرس را کاهش می دهد.

 

- سیستم ایمنی قوی‌تر

امواج آلفا نه تنها به کاهش استرس کمک می‌کنند، بلکه در تقویت سیستم دفاعی بدن شما نیز موثرند. هنگامی که ذهن شما در حالت آلفا قرار دارد، بدن‌تان می‌تواند استراحت کند. این پاسخ آرامش‌دهنده مکانیسم‌های طبیعی درمانی بدن شما را فعال می‌کند و به تعادل سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند.

برخی مزایای افزایش امواج آلفا عبارتند از:

 • افزایش ملاتونین: ملاتونین هورمونی است که چرخه‌ی خواب و بیداری شما را تنظیم می‌کند. سطوح بالاتر ملاتونین با خواب بهتر و سیستم ایمنی قوی‌تر همراه است.

 • کاهش التهاب: التهاب مزمن برای سلامتی مضر است و باعث بیماری‌های زیادی می‌شود. امواج آلفا به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند، که از عملکرد مطلوب ایمنی پشتیبانی می‌کند.

 • تنفس آهسته‌تر: زمانی که ذهن شما در حالت آلفا آرام می‌شود، تنفس‌تان به طور طبیعی کند و عمیق‌تر می‌شود. این کار سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن شما را فعال می‌کند که مسئول استراحت و عمل هضم است. وقتی سیستم عصبی‌تان متعادل شود سیستم ایمنی‌تان هم متعادل می‌شود.

 • بهبود سلامت روده: آرامشی که حالت آلفا به همراه دارد به افزایش باکتری‌های سالم در میکروبیوم روده‌ی شما کمک می‌کند. از آنجایی که بیشتر سیستم ایمنی شما در روده‌تان قرار دارد، بهبود سلامت روده با امواج آلفا ایمنی شما را تقویت می‌کند. افزایش امواج آلفای مغز به طور منظم یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس، التیام بدن و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی است.

 

چگونه امواج آلفا خلاقیت و شهود شما را افزایش می‌دهد؟

زمانی که در حالت ذهنی آرام و در عین حال متمرکز هستید، مغز شما امواج آلفا تولید می‌کند. با افزایش امواج آلفا، ذهن‌تان به روی خلاقیت، شهود و ارتباط با کیهان باز می‌شود.
 

 • خلاقیت‌تان را به کار بگیرید

هنگامی که امواج آلفای شما در جریان است، ذهن‌تان برای تفکر خلاق آماده می‌شود. به نظر می‌رسد راه حل‌های مشکلات از غیب به ذهن‌تان خطور می‌کند. می‌توانید بین ایده‌هایی که به بینش‌های جدید منجر می‌شود، ارتباط‌های غیرمنتظره ایجاد کنید. هنرمندان، نوازندگان و دیگر خلاقان اغلب زمانی که امواج آلفا فعال هستند، به حالت "خلسه" می‌رسند.

 • شهود خود را تقویت کنید

شهود شما سیستم هدایت درونی شماست. هنگامی که امواج آلفا بر ذهن شما مسلط می‌شود، شهودتان قوی‌تر و شفاف‌تر می‌شود. شما به دانش و خردی دسترسی پیدا می‌کنید که به نظر می‌رسد از بخش عمیق‌تری از شما سرچشمه می‌گیرد. توجه به جرقه‌های شهودی بصیرت می‌تواند به اکتشافات مهم منجر شود یا به شما در تصمیم‌گیری‌های مهم کمک کند. مراقبه در حالت آلفا یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت شهود در طول زمان است.

 • با چیزی بزرگتر ارتباط برقرار کنید

در حالت آلفا، مرز بین ذهن خودآگاه و ناخودآگاه شما شروع به از بین رفتن می‌کند. ممکن است احساس کنید با چیزی بزرگتر از خودتان در ارتباط هستید. این می‌تواند یک نیروی معنوی، انرژی الهی یا آگاهی جمعی باشد. بسیاری از افراد احساس آرامش درونی، سعادت و وحدت با همه چیز را گزارش می‌دهند. دسترسی به امواج آلفا از طریق مراقبه، دعا یا تمرین‌های تمرکز حواس می‌تواند منجر به تجربیات معنوی عمیق شود.

با یادگیری بالا بردن امواج مغزی آلفا (کلیک کنید)، خود را در معرض بسیاری از مزایای شخصی و معنوی قرار می‌دهید. خلاقیت، شهود و حس ارتباط همگی در این حالت آگاهی آرام و متمرکز افزایش می‌یابد. کشف راه‌هایی برای استفاده از امواج آلفا می‌تواند به بینش، الهام و آسایش بیشتر منجر شود.

 

امواج آلفا


چگونه با استفاده از امواج آلفا با کیهان ارتباط برقرار کنیم؟

هنگامی که بر تولید امواج آلفا مسلط شدید، می‌توانید از قدرت آن‌ها برای ارتباط با جهان در سطح عمیق‌تری بهره ببرید. در اینجا چند راه برای استفاده از امواج آلفا برای اتصال معنوی آورده شده است:

 • مراقبه کنید

گذراندن زمان در مراقبه یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با جهان هستی با استفاده از امواج آلفا است. همینطور که مراقبه می‌کنید، روی تنفس‌تان تمرکز کنید و ذهن خود را از افکار به هم ریخته پاک کنید. این کمک می‌کند تا مغز‌تان به حالت آلفا تبدیل شود. در این حالت آرامش عمیق، می‌توانید احساس یگانگی با کیهان داشته باشید و در مورد خودتان یا سؤالات بزرگ زندگی بینش کسب کنید.

 • تصویرسازی را تمرین کنید

تکنیک‌های تجسم مانند تصاویر هدایت‌شده برای رفتن به حالت آلفا و ارتباط معنوی بسیار مؤثر هستند. مکانی آرام و بدون حواس‌پرتی پیدا کنید و راحت باشید. چشمان خود را ببندید و مکانی آرام و زیبا در طبیعت را مجسم کنید. روی جزئیات واضح تمرکز کنید، چه چیزی می‌بینید، می شنوید، استشمام می‌کنید؟ گرمای خورشید را روی پوست خود احساس کنید. همینطور که در این تجسم عمیقاً آرام می‌شوید، ممکن است بینش‌های معنوی به دست آورید یا ارتباط با یک قدرت بالاتر را احساس کنید.

 • به Binaural Beats گوش دهید

ضربات دوگوشی توهم‌های صوتی هستند که می‌توانند به القای حالت امواج مغزی آلفا کمک کنند. وقتی از طریق هدفون به ضربات دوگوشی گوش می‌دهید، مغز شما ضربانی را درک می‌کند که واقعاً وجود ندارد. این به همگام‌سازی امواج مغزی‌تان با فرکانس مورد نظر (در این مورد محدوده‌ی آلفای 8 تا 12 هرتز) کمک می‌کند. همینطور که گوش می‌دهید، روی تنفس‌تان تمرکز کنید و سعی کنید ذهن‌تان را پاک کنید. امواج آلفا به ایجاد حالت مراقبه کمک می‌کند، که در آن می‌توانید از نظر معنوی ارتباط برقرار کنید.

 • یوگا یا تای‌چی انجام دهید

یوگای ملایم یا تای‌چی مراقبه‌های حرکتی هستند که می‌توانند به رفتن مغز‌تان به حالت آلفا کمک کنند. حرکات متمرکز و تکراری ذهن را آرام و بدن را راحت می‌کند. همینطور که حرکات را انجام می‌دهید، روی تنفس و لحظه‌ی حال تمرکز کنید. این امر می‌تواند یک حالت آلفای تقریباً خلسه مانند ایجاد کند که در آن احساس می‌کنید با جهان هماهنگ هستید. ارتباط معنوی ممکن است از طریق بینش‌های شهودی، احساس آرامش درونی، یا احساس تعالی از خود معمولی‌تان شما ایجاد شود.


چگونه امواج آلفا را از طریق مراقبه و تنفس عمیق القا کنیم؟

برای القای امواج آلفا از طریق مراقبه و تنفس عمیق، تکنیک‌های زیر را امتحان کنید:

- یک محیط آرام پیدا کنید:

مکانی آرام و بدون حواس پرتی پیدا کنید. گوشی و هر وسیله‌ی الکترونیکی خود را خاموش کنید. یک محیط آرام، رفتن ذهن شما به حالت آلفا را بسیار آسان‌تر می‌کند.

- راحت بنشینید:

روی صندلی یا روی زمین، در یک حالت راحت بنشینید. پشت خود را صاف کنید و تکیه دهید. شما می‌خواهید آرام اما هوشیار باشید. دراز کشیدن ممکن است بیش از حد آرامش‌بخش باشد و شما را خواب آلود کند.

- توجه‌تان را متمرکز کنید:

توجه خود را بر تنفس، یک مانترا، یا یک تجسم متمرکز کنید. یک کلمه، فکر یا عبارت آرامش‌بخش را تکرار کنید تا ذهن‌تان سرگردان نشود.

- تنفس عمیق:

برای ایجاد حالت آرامش از دیافراگم نفس‌های آهسته و عمیق بکشید. از طریق بینی نفس بکشید و از دهان خارج کنید. بازدم را طولانی‌تر از دم کنید. این نوع تنفس یوگا برای رفتن به حالت آلفا بسیار مؤثر است.

- تجسم کنید:

تجسم یک تکنیک قدرتمند برای مراقبه امواج آلفا است. خود را در مکانی آرام و راحت تصور کنید. این مکان می‌تواند ساحل، بالای کوه یا علفزار باشد. سعی کنید مناظر، صداها و رایحه‌های مکان آرام خود را تصور کنید. اجازه دهید ذهن‌تان به سمت تجسم سوق پیدا کند.

- یک اسکن بدن انجام دهید:

به آرامی توجه خود را یکی یکی به قسمت های مختلف بدن خود معطوف کنید. به هر گونه احساس یا تنش توجه کنید و در آن قسمت از بدن نفس بکشید. هر گونه سفتی یا گرفتگی را در هنگام بازدم رها کنید. این به آرامش بدن و ذهن کمک می‌کند.

با تمرین منظم این تکنیک‌ها، در کنترل وضعیت ذهنی خود و القای امواج آلفا در صورت نیاز، بهتر خواهید شد. فوایدی که این کار برای سلامت جسمی و روحی شما دارد ارزش تلاش را دارد. گذراندن زمان بیشتر در حالت آلفا می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب، افزایش خلاقیت و شفافیت، بهبود یادگیری و حافظه و ایجاد حس ارتباط با چیزی بالاتر از خودتان کمک کند.


پیشنهاد ما برای شما: "برت گلدمن" مربی مراقبه، مربی معنویت و متخصص قدرت ذهن می‌باشد. او معتقد است با تکنیک جهش کوانتومی که یکی از قدرتمندترین و غیرمعمول‌ترین روش‌های تجسم خلاق تا به امروز است، می‌توان وارد سطح آلفای ذهنی شد و در این سطح ذهنی، آگاهی خود را در دنیاهای موازی تجسم کرد و با نسخه‌های متفاوت خود و همچنین با تجربیات و توانایی‌هایی که در واقعیت کنونی به آن نیاز دارید و در دنیای موازی موجود است، ملاقات کرد. دوره فوق‌العاده "جهش کوانتومی" اثر "برت گلدمن" (کلیک کنید)، در سایت رویال‌مایند در اختیار شما قرار داده شده است.چگونه بینورال بیتس و تُن‌های ایزوکرانیک می‌توانند امواج آلفا را تحریک کنند؟

بینورال بیت‌ها و تُن‌های ایزوکرانیک دو روش برای تحریک امواج مغزی شما برای ورود به حالت آلفا هستند. هر دوی این تکنیک‌ها از صدا برای جذب مغز شما به فرکانس‌های خاص استفاده می‌کنند.

 

 • بینورال بیت

بینورال بیت شامل گوش دادن به دو فرکانس کمی متفاوت در هر گوش است که تفاوت بین فرکانس‌ها باعث ایجاد توهم ضربان می‌شود. به عنوان مثال، اگر صدای 400 هرتز در یک گوش و 410 هرتز در گوش دیگر پخش شود، مغز تفاوت بین این دو فرکانس را به صورت ضربان 10 هرتز درک خواهد کرد. این فرآیند به عنوان پاسخ فرکانس زیر شناخته می‌شود. بینورال بیت‌ها در محدوده‌ی فرکانس آلفا (8 تا 12 هرتز) می‌توانند حالت امواج مغزی آلفا را تحریک کنند.

 

 • تن‌های ایزوکرونیک

تن‌های ایزوکرونیک تن‌های مجزا هستند که در یک الگوی خاص روشن و خاموش می‌شوند. الگوی تن‌های روشن/خاموش نیز یک اثر پالس ایجاد می‌کند که منجر به دنبال کردن فرکانس در مغز می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که صداهای ایزوکرونیک ممکن است حتی از بینورال بیتس برای جذب امواج مغزی مؤثرتر باشند. آهنگ‌های صوتی ایزوکرونیک در محدوده آلفا، با 8 تا 12 بار در ثانیه روشن و خاموش می‌شوند، می‌توانند به رفتن ذهن شما به حالت آلفا کمک کنند.

 

 • هم بینورال بیتس و هم تن‌های ایزوکرونیک:

راه‌های بسیار ایمن و غیر‌تهاجمی برای تحریک حالت امواج مغزی آلفا هستند. برای مؤثر بودن نیاز به استفاده از هدفون دارید. صداها باید دقیقاً همگام شوند تا مغز شما فرکانس‌های ضربان را درک کند. حدود 5 تا 10 دقیقه به گوش دادن اختصاص دهید تا امواج مغزی خود را به محدوده‌ی فرکانس هدف جذب کنید. هرچه بیشتر گوش کنید، می‌توانید به حالت آلفا عمیق‌تر بروید.

می‌توان از آن در ترکیب با تصویرسازی، مراقبه یا تمرین یوگا برای بهبود نتایج استفاده کرد. صدا فرکانس را ارائه می‌دهد، اما شما تمرکز را ارائه می‌دهید. این‌ها در پلتفرم‌های پخش موسیقی، YouTube و برنامه‌های تلفن در دسترس هستند. گزینه‌های رایگان و پولی زیادی هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

با تحریک مستقیم امواج مغزی خود با بینورال بیتس یا تن‌های ایزوکرونیک در محدوده‌ی فرکانس آلفا، می‌توانید آرامش عمیق‌تری را تجربه کنید، استرس و اضطراب را رها کنید، از خلاقیت خود بهره ببرید و ذهن خود را برای بینش و آگاهی جدید باز کنید. قدرت امواج آلفا واقعا دگرگون‌کننده است.

در پایان می‌توان یادآور شد که گذراندن زمان در طبیعت و تعامل با طبیعت به آرام کردن ذهن و القای امواج آلفا کمک می‌کند. با تمرین منظم این تکنیک‌ها، تولید امواج آلفا و بهره‌برداری از مزایای آن‌ها می‌تواند تبدیل به طبیعت دوم شما شود. حالت آلفا یک مهارت قابل یادگیری است که هر کسی می‌تواند با صبر و استقامت بر آن مسلط شود.

 

سخن پایانی:

در پایان روز، شما این قدرت را در درون خود دارید که خودتان را درمان کنید و با چیزی بزرگتر ارتباط برقرار کنید. با استفاده از امواج آلفای خود از طریق مراقبه، تمرکز حواس یا تکنیک‌های دیگر، می‌توانید استرس و اضطراب را از بین ببرید، سلامت و خلاقیت خود را تقویت کنید و دری را به روی بینش و شهود جدید باز کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید که وارد این حالت آرام و در عین حال متمرکز شوید، مزایای بیشتری را تجربه خواهید کرد. بنابراین آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید، در صورت نیاز از کوچک شروع کنید و به خودتان متعهد شوید. شما مدیون خود و عزیزان‌تان هستید که سالم‌ترین، شادترین و متصل‌ترین نسخه‌ی خود باشید. کائنات منتظر شماست چرا بیشتر از این منتظر بمانید؟ قدرت در درون شماست. همین حالا بروید و آن را تصاحب کنید.

 


خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 • آیا بعد از مطالعه این مطالب، انگیزه کافی برای ایجاد یک معجزه و تغییر در زندگی‌تان پیدا کرده‌اید؟

 • از تکنیک‌های گفته شده در این مقاله، در جهت بهبود سلامت جسم و روح خود استفاده کرده‌اید؟

 • آیا با به کار بردن این تکنیک‌ها، نتایج مطلوبی کسب کرده‌اید؟

برای ثبت نظرات خود، به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

تیم تحقیقاتی و مقاله نویسی سایت رویال مایند


 

تأثیر امواج آلفا بر سلامت جسم و روان!

 

 

 • در مورد امواج ذهنی خود، تا به حال چیزی شنیده‌اید؟

 • به نظرتان چگونه می‌توان به کمک امواج مغزی خود، جسم و روحمان را درمان کرد؟

 

امواج آلفا چیست و چگونه کار می‌کنند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا تمرینات مراقبه (کلیک کنید)، و تمدد اعصاب حس خوبی دارند؟ راز آن در امواج آلفا نهفته است، امواج مغزی که می‌توانند بدن شما را درمان کنند و شما را به چیزی بزرگتر از خودتان متصل کنند. احتمالاً قبلاً امواج آلفا را احساس کرده‌اید، حتی اگر آن را نمی‌دانستید. آیا تا به حال در حین انجام یک کار معمولی مانند شستن ظروف یا تا کردن لباس‌ها وارد عالم دیگری شده‌اید و احساس رضایت خاطر کرده‌اید؟ این قدرت امواج آلفا است. امواج آلفا حالت آرامش عمیق و ذهن‌آگاهی را باز می‌کند. آن‌ها استرس و اضطراب را کاهش می‌دهند، خلاقیت و شهود را تقویت می‌کنند و احساس آرامش و آسودگی را تقویت می‌کنند.

بهتر از همه، می‌توانید هر زمان که بخواهید از طریق تمرین‌های ساده‌ای مانند مراقبه، تنفس عمیق، تمرکز حواس و یوگا از قدرت امواج آلفا بهره ببرید. ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا بیاموزید که امواج آلفا چگونه می‌توانند به شما کمک کنند خود را درمان کنید و با کیهان ارتباط برقرار کنید.

 

راز سلامتی، شادی و روشنایی معنوی

همیشه در درون شما بوده است.


امواج آلفا امواج مغزی هستند که بین 8 تا 12 هرتز در نوسان هستند و حالت آرامش و آسودگی عمیق را القا می‌کنند. آن‌ها کندتر از امواج بتا و سریعتر از امواج تتا هستند. وقتی مغز شما امواج آلفا تولید می‌کند، بدن و ذهن‌تان در حالتی آرام و در عین حال بیدار هستند. امواج آلفا استرس و اضطراب را از بین می‌برند. آنها فعالیت مغز شما را کند می‌کنند و هورمون‌های احساس خوب مانند سروتونین ترشح می‌کنند که بدن و ذهن شما را آرام می‌کند. با تمرین منظم، امواج آلفا می‌توانند علائم اضطراب و افسردگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

امواج آلفا خلاقیت و ارتباط را افزایش می‌دهد. در حالت آلفا، مغز شما ارتباطات عصبی جدید را راحت‌تر ایجاد می‌کند. این حالت روانی گسترده و مهارنشدنی برای تفکر خلاق، حل مسئله و استفاده از شهود شما ایده‌آل است. امواج آلفا همچنین آگاهی و ارتباط را افزایش می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که پیوند خود را با خود، دیگران و جهان تقویت کنید.

هر کسی می‌تواند امواج آلفا تولید کند. اگرچه مراقبه، نفس کشیدن و تجسم، راه‌های مؤثری برای تولید امواج آلفا هستند، اما می‌توانید در حین باغبانی، ورزش، یادداشت روزانه یا درگیر شدن در هر فعالیتی که به نظرتان معنادار یا الهام‌بخش است، به حالت آلفا برسید. نکته‌ی کلیدی این است که تنفس‌تان را کند کنید، ذهن خود را پاک کنید و روی لحظه حال تمرکز کنید.

فقط با 15-10 دقیقه در روز تمرین امواج آلفا شروع کنید. روشی را پیدا کنید که واقعاً از آن لذت ‌ببرید و به آن پایبند باشید. با گذشت زمان، در ورود سریع به حالت آلفا و ماندن طولانی‌تر در آن بهتر خواهید شد. این فواید زیادی برای رفاه، روابط و آگاهی شما می تواند داشته باشد. چرا امواج آلفا را به ذهن و بدن خود هدیه نمی‌دهید؟ مقدار کمی از آن کافی است.


پیشنهاد ما برای شما: مراقبه یا مدیتیشن فعالیتی است که در آن از تکنیک‌های خاصی مانند ذهن‌آگاهی برای آموزش و تربیت توجه و هشیاری استفاده می‌شود و ماحصل آن رسیدن به یک حالت ذهنی و عاطفی آرام و پایدار است. برای شروع می‌توانید از دوره‌ی پیشرفته‌ی "دانداپانی" (کلیک کنید)، که در سایت رویال‌مایند قرار دارد، استفاده کنید.


 

فواید امواج آلفا بر سلامت جسم و روان:

امواج آلفا امواج مغزی هستند که زمانی که در یک حالت ذهنی آرام و آسوده قرار می‌گیرید، غالب می‌شوند. با افزایش فعالیت امواج آلفا، می‌توانید مزایای قدرتمندی را در سلامت جسمی و روانی خود تجربه کنید. از نظر فیزیکی، امواج آلفا برای تسکین استرس و درمان عالی هستند. آنها تنفس و ضربان قلب شما را پایین می‌آورند و فشار خون را کاهش می‌دهند. این به کاهش التهاب در بدن و تقویت سیستم ایمنی شما کمک می‌کند. بسیاری از افراد از تحریک امواج آلفا برای کاهش درد مزمن، التیام جراحات و حتی مبارزه با سرطان استفاده می‌کنند.

از نظر ذهنی و احساسی، امواج آلفا منجر به احساس آرامش و آسودگی کلی می‌شوند. آن‌ها اضطراب، نگرانی و افکار منفی را کاهش می‌دهند. این امر می‌تواند به افسردگی و بی‌خوابی کمک کند. امواج آلفا همچنین با ایجاد حالتی از جریان، خلاقیت شما را بالا می‌برند. بسیاری از هنرمندان، نوازندگان و نویسندگان به طور هدفمند امواج آلفای بیشتری را برای جرقه زدن ایده‌ها و بینش‌های جدید تولید می‌کنند.

از نظر روحی، امواج آلفا شما را به روی تجربیات متعالی باز می‌کنند. آن‌ها شما را بیشتر پذیرای شهود، الهام و انرژی کیهانی یا نیروهای معنوی می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از مراقبه‌ها و تمرین‌های یوگا با هدف افزایش فعالیت امواج آلفا انجام می‌شوند. با تمرین منظم، می‌توانید به سطح آگاهی و ارتباط تقریباً شفابخشی دست یابید.

مزایای امواج آلفا متعدد و به طور بالقوه تغییر‌دهنده‌ی زندگی هستند. در حالی که مراقبه، یوگا و باینورال بیت راه‌های خوبی برای تقویت امواج آلفا هستند، صرفاً صرف مدتی در روز برای آرام نشستن، نفس کشیدن، تأمل و کاهش استرس می‌تواند به تغییر ذهن و بدن شما به این حالت نشاط‌آور کمک کند. سلامت و تندرستی شما از شما سپاسگزار خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کاهش استرس و اضطراب، دوره‌ی شگفت‌انگیزِ "جذب‌ کننده‌ی حرفه‌ای" از "گابریل برن استین" (کلیک کنید)، را از دست ندهید. این مراقبه‌ها به شما کمک می‌کنند که به قدرت جذب‌کنندگی حرفه‌ای خودتان وصل شوید؛ فراوانی، شادی و سلامتی را به زندگی‌‌تان جذب کرده و زندگی مورد نظر خود را خلق کنید. 

 

امواج آلفا


چگونه امواج آلفا به از بین بردن استرس و اضطراب کمک می‌کند؟

دستیابی به حالت امواج مغزی آلفا می‌تواند به از بین بردن احساس استرس و اضطراب کمک کند. وقتی ذهن شما آرام و در عین حال متمرکز است، امواج آلفا بر فعالیت مغز شما تسلط دارند. برخی از راه‌های کلیدی که امواج آلفا با اضطراب و نگرانی مقابله می‌کنند عبارتند از:

 • ایجاد آرامش

امواج آلفا با حالت روانی آرام و آسوده همراه است. همینطور که ذهن شما ساکت می‌شود، بدن‌تان از آن پیروی می‌کند. ضربان قلب‌تان کاهش می‌یابد، فشار خون پایین می‌آید و عضلات شل می‌شوند. این حالت فیزیولوژیکی آرام باعث می‌شود که احساس استرس و اضطراب از بین برود.

 • تقویت ذهن‌آگاهی

امواج آلفا با افزایش آگاهی و تمرکز همراه هستند. همینطور که ذهن‌تان شفاف و متمرکز می‌شود، به افکار و محیط اطراف خود آگاهی پیدا می‌کنید. این ذهن‌آگاهی به شما کمک می‌کند از نگرانی در مورد آینده‌ی نامشخص یا چیزهای خارج از کنترل خود جلوگیری کنید. شما می‌توانید در لحظه‌ی حال زندگی کنید نه اینکه با افکار مضطرب‌کننده پریشان شوید.

 • ترشح اندورفین

یک ذهنیت آرام و مراقبه‌ای، ترشح اندورفین (مواد شیمیایی حس خوب در مغز شما که به عنوان مسکن‌های طبیعی و تقویت‌کننده خلق‌وخو عمل می‌کنند) را تحریک می‌کند. این اندورفین‌ها به بهبود خلق‌وخوی شما کمک می‌کنند و شما را مثبت‌تر و خوش‌بین‌تر می‌کنند. اضطراب و نگرانی نمی‌توانند با این طرز فکر و دیدگاه مثبت همراه باشند.

 • اتصال به قدرت بالاتر

همینطور که ذهن شما در حالت آلفا آرام می‌شود، ذهن خودآگاه‌تان به سطوح عمیق‌تری از آگاهی باز می‌شود. این آگاهی گسترش‌یافته احساس ارتباط با چیزی بالاتر از خودتان را ایجاد می‌کند، یک قدرت بالاتر، آگاهی کیهانی یا انرژی نیروی حیات. احساس این ارتباط معنوی به کاهش احساس اضطراب، ترس و تنهایی یا غرق شدن کمک می‌کند. متوجه می‌شوید که بخشی از چیزی بزرگتر هستید.

دستیابی و حفظ حالت امواج مغزی آلفا برای غلبه بر اضطراب و حذف استرس از زندگی شما کلیدی است. از طریق مراقبه، تمرکز حواس و تکنیک‌های آرام‌سازی مانند یوگا یا تنفس عمیق، می‌توانید از قدرت امواج آلفا بهره ببرید و آرامش و آسودگی بیشتری را تجربه کنید.

برای اینکه ترس، استرس، اضطراب و آشوبِ درونی را از روتین روزمره‌تان کنار بگذارید و بجای آن‌ها وضعیت هیجانی‌تان را آزادانه انتخاب کنید و احساس خوشبختی، خلاقیت و آرامش‌تان را به حداکثر برسانید،  "دکتر داسون چرچ" در "دوره‌ی مغز عارف" (کلیک کنید)، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تحقق این انقلابِ درونی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا آرامش و شادی برای‌تان مانند نفس کشیدن راحت و آسان شود.


چگونه امواج آلفا بدن شما را شفا می‌دهد و سیستم ایمنی‌تان را تقویت می‌کند؟

- کاهش استرس و اضطراب

امواج آلفا با حالت ذهنی آرام و آسوده همراه است. هنگامی که مغز شما امواج آلفای بیشتری تولید می‌کند، بدن و ذهن‌تان کمتر به عوامل استرس‌زا واکنش نشان می‌دهند. این امر به کاهش احساس اضطراب، نگرانی و تنش کمک می‌کند. صرف زمان روزانه با تمرکز بر افزایش امواج آلفا می‌تواند به آموزش مجدد ذهن و بدن شما کمک کند تا در حالت کلی آرامش بیشتری داشته باشید.


چند راه برای تقویت امواج آلفا و کاهش استرس عبارتند از:

 • مراقبه: بی‌حرکت نشستن، بستن چشم‌ها و تمرکز بر تنفس راه بسیار خوبی برای افزایش تولید امواج آلفا است. حتی فقط 15-10 دقیقه در روز می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

 • یوگا یا تای‌چی: تمرینات حرکتی ملایم مانند یوگا، تای‌چی و چیگونگ برای افزایش امواج آلفا بسیار مؤثر هستند. حرکات متمرکز و آهسته همراه با تنفس عمیق، مغز شما را تحریک می‌کند تا امواج آلفای بیشتری تولید کند.

 • محدود کردن زمان صفحه‌ نمایش: استفاده‌ی بیش از حد از وسایل الکترونیکی مانند تلویزیون، تلفن و رایانه می‌تواند امواج آلفا را کاهش دهد. در حین استفاده از نمایشگرهای روشن وقفه‌های کوتاه ایجاد کنید تا به ذهن‌تان فرصت استراحت بدهید.

 • وقت خود را در طبیعت بگذرانید: بیرون رفتن در یک محیط طبیعی یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت امواج آلفا است. پیاده‌روی بیرون، نشستن در حیاط، باغبانی یا هر فعالیتی در طبیعت به طور طبیعی تولید امواج آلفا را افزایش داده و استرس را کاهش می دهد.

 

- سیستم ایمنی قوی‌تر

امواج آلفا نه تنها به کاهش استرس کمک می‌کنند، بلکه در تقویت سیستم دفاعی بدن شما نیز موثرند. هنگامی که ذهن شما در حالت آلفا قرار دارد، بدن‌تان می‌تواند استراحت کند. این پاسخ آرامش‌دهنده مکانیسم‌های طبیعی درمانی بدن شما را فعال می‌کند و به تعادل سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند.

برخی مزایای افزایش امواج آلفا عبارتند از:

 • افزایش ملاتونین: ملاتونین هورمونی است که چرخه‌ی خواب و بیداری شما را تنظیم می‌کند. سطوح بالاتر ملاتونین با خواب بهتر و سیستم ایمنی قوی‌تر همراه است.

 • کاهش التهاب: التهاب مزمن برای سلامتی مضر است و باعث بیماری‌های زیادی می‌شود. امواج آلفا به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند، که از عملکرد مطلوب ایمنی پشتیبانی می‌کند.

 • تنفس آهسته‌تر: زمانی که ذهن شما در حالت آلفا آرام می‌شود، تنفس‌تان به طور طبیعی کند و عمیق‌تر می‌شود. این کار سیستم عصبی پاراسمپاتیک بدن شما را فعال می‌کند که مسئول استراحت و عمل هضم است. وقتی سیستم عصبی‌تان متعادل شود سیستم ایمنی‌تان هم متعادل می‌شود.

 • بهبود سلامت روده: آرامشی که حالت آلفا به همراه دارد به افزایش باکتری‌های سالم در میکروبیوم روده‌ی شما کمک می‌کند. از آنجایی که بیشتر سیستم ایمنی شما در روده‌تان قرار دارد، بهبود سلامت روده با امواج آلفا ایمنی شما را تقویت می‌کند. افزایش امواج آلفای مغز به طور منظم یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش استرس، التیام بدن و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی است.

 

چگونه امواج آلفا خلاقیت و شهود شما را افزایش می‌دهد؟

زمانی که در حالت ذهنی آرام و در عین حال متمرکز هستید، مغز شما امواج آلفا تولید می‌کند. با افزایش امواج آلفا، ذهن‌تان به روی خلاقیت، شهود و ارتباط با کیهان باز می‌شود.
 

 • خلاقیت‌تان را به کار بگیرید

هنگامی که امواج آلفای شما در جریان است، ذهن‌تان برای تفکر خلاق آماده می‌شود. به نظر می‌رسد راه حل‌های مشکلات از غیب به ذهن‌تان خطور می‌کند. می‌توانید بین ایده‌هایی که به بینش‌های جدید منجر می‌شود، ارتباط‌های غیرمنتظره ایجاد کنید. هنرمندان، نوازندگان و دیگر خلاقان اغلب زمانی که امواج آلفا فعال هستند، به حالت "خلسه" می‌رسند.

 • شهود خود را تقویت کنید

شهود شما سیستم هدایت درونی شماست. هنگامی که امواج آلفا بر ذهن شما مسلط می‌شود، شهودتان قوی‌تر و شفاف‌تر می‌شود. شما به دانش و خردی دسترسی پیدا می‌کنید که به نظر می‌رسد از بخش عمیق‌تری از شما سرچشمه می‌گیرد. توجه به جرقه‌های شهودی بصیرت می‌تواند به اکتشافات مهم منجر شود یا به شما در تصمیم‌گیری‌های مهم کمک کند. مراقبه در حالت آلفا یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت شهود در طول زمان است.

 • با چیزی بزرگتر ارتباط برقرار کنید

در حالت آلفا، مرز بین ذهن خودآگاه و ناخودآگاه شما شروع به از بین رفتن می‌کند. ممکن است احساس کنید با چیزی بزرگتر از خودتان در ارتباط هستید. این می‌تواند یک نیروی معنوی، انرژی الهی یا آگاهی جمعی باشد. بسیاری از افراد احساس آرامش درونی، سعادت و وحدت با همه چیز را گزارش می‌دهند. دسترسی به امواج آلفا از طریق مراقبه، دعا یا تمرین‌های تمرکز حواس می‌تواند منجر به تجربیات معنوی عمیق شود.

با یادگیری بالا بردن امواج مغزی آلفا (کلیک کنید)، خود را در معرض بسیاری از مزایای شخصی و معنوی قرار می‌دهید. خلاقیت، شهود و حس ارتباط همگی در این حالت آگاهی آرام و متمرکز افزایش می‌یابد. کشف راه‌هایی برای استفاده از امواج آلفا می‌تواند به بینش، الهام و آسایش بیشتر منجر شود.

 

امواج آلفا


چگونه با استفاده از امواج آلفا با کیهان ارتباط برقرار کنیم؟

هنگامی که بر تولید امواج آلفا مسلط شدید، می‌توانید از قدرت آن‌ها برای ارتباط با جهان در سطح عمیق‌تری بهره ببرید. در اینجا چند راه برای استفاده از امواج آلفا برای اتصال معنوی آورده شده است:

 • مراقبه کنید

گذراندن زمان در مراقبه یکی از بهترین راه‌ها برای ارتباط با جهان هستی با استفاده از امواج آلفا است. همینطور که مراقبه می‌کنید، روی تنفس‌تان تمرکز کنید و ذهن خود را از افکار به هم ریخته پاک کنید. این کمک می‌کند تا مغز‌تان به حالت آلفا تبدیل شود. در این حالت آرامش عمیق، می‌توانید احساس یگانگی با کیهان داشته باشید و در مورد خودتان یا سؤالات بزرگ زندگی بینش کسب کنید.

 • تصویرسازی را تمرین کنید

تکنیک‌های تجسم مانند تصاویر هدایت‌شده برای رفتن به حالت آلفا و ارتباط معنوی بسیار مؤثر هستند. مکانی آرام و بدون حواس‌پرتی پیدا کنید و راحت باشید. چشمان خود را ببندید و مکانی آرام و زیبا در طبیعت را مجسم کنید. روی جزئیات واضح تمرکز کنید، چه چیزی می‌بینید، می شنوید، استشمام می‌کنید؟ گرمای خورشید را روی پوست خود احساس کنید. همینطور که در این تجسم عمیقاً آرام می‌شوید، ممکن است بینش‌های معنوی به دست آورید یا ارتباط با یک قدرت بالاتر را احساس کنید.

 • به Binaural Beats گوش دهید

ضربات دوگوشی توهم‌های صوتی هستند که می‌توانند به القای حالت امواج مغزی آلفا کمک کنند. وقتی از طریق هدفون به ضربات دوگوشی گوش می‌دهید، مغز شما ضربانی را درک می‌کند که واقعاً وجود ندارد. این به همگام‌سازی امواج مغزی‌تان با فرکانس مورد نظر (در این مورد محدوده‌ی آلفای 8 تا 12 هرتز) کمک می‌کند. همینطور که گوش می‌دهید، روی تنفس‌تان تمرکز کنید و سعی کنید ذهن‌تان را پاک کنید. امواج آلفا به ایجاد حالت مراقبه کمک می‌کند، که در آن می‌توانید از نظر معنوی ارتباط برقرار کنید.

 • یوگا یا تای‌چی انجام دهید

یوگای ملایم یا تای‌چی مراقبه‌های حرکتی هستند که می‌توانند به رفتن مغز‌تان به حالت آلفا کمک کنند. حرکات متمرکز و تکراری ذهن را آرام و بدن را راحت می‌کند. همینطور که حرکات را انجام می‌دهید، روی تنفس و لحظه‌ی حال تمرکز کنید. این امر می‌تواند یک حالت آلفای تقریباً خلسه مانند ایجاد کند که در آن احساس می‌کنید با جهان هماهنگ هستید. ارتباط معنوی ممکن است از طریق بینش‌های شهودی، احساس آرامش درونی، یا احساس تعالی از خود معمولی‌تان شما ایجاد شود.


چگونه امواج آلفا را از طریق مراقبه و تنفس عمیق القا کنیم؟

برای القای امواج آلفا از طریق مراقبه و تنفس عمیق، تکنیک‌های زیر را امتحان کنید:

- یک محیط آرام پیدا کنید:

مکانی آرام و بدون حواس پرتی پیدا کنید. گوشی و هر وسیله‌ی الکترونیکی خود را خاموش کنید. یک محیط آرام، رفتن ذهن شما به حالت آلفا را بسیار آسان‌تر می‌کند.

- راحت بنشینید:

روی صندلی یا روی زمین، در یک حالت راحت بنشینید. پشت خود را صاف کنید و تکیه دهید. شما می‌خواهید آرام اما هوشیار باشید. دراز کشیدن ممکن است بیش از حد آرامش‌بخش باشد و شما را خواب آلود کند.

- توجه‌تان را متمرکز کنید:

توجه خود را بر تنفس، یک مانترا، یا یک تجسم متمرکز کنید. یک کلمه، فکر یا عبارت آرامش‌بخش را تکرار کنید تا ذهن‌تان سرگردان نشود.

- تنفس عمیق:

برای ایجاد حالت آرامش از دیافراگم نفس‌های آهسته و عمیق بکشید. از طریق بینی نفس بکشید و از دهان خارج کنید. بازدم را طولانی‌تر از دم کنید. این نوع تنفس یوگا برای رفتن به حالت آلفا بسیار مؤثر است.

- تجسم کنید:

تجسم یک تکنیک قدرتمند برای مراقبه امواج آلفا است. خود را در مکانی آرام و راحت تصور کنید. این مکان می‌تواند ساحل، بالای کوه یا علفزار باشد. سعی کنید مناظر، صداها و رایحه‌های مکان آرام خود را تصور کنید. اجازه دهید ذهن‌تان به سمت تجسم سوق پیدا کند.

- یک اسکن بدن انجام دهید:

به آرامی توجه خود را یکی یکی به قسمت های مختلف بدن خود معطوف کنید. به هر گونه احساس یا تنش توجه کنید و در آن قسمت از بدن نفس بکشید. هر گونه سفتی یا گرفتگی را در هنگام بازدم رها کنید. این به آرامش بدن و ذهن کمک می‌کند.

با تمرین منظم این تکنیک‌ها، در کنترل وضعیت ذهنی خود و القای امواج آلفا در صورت نیاز، بهتر خواهید شد. فوایدی که این کار برای سلامت جسمی و روحی شما دارد ارزش تلاش را دارد. گذراندن زمان بیشتر در حالت آلفا می‌تواند به کاهش استرس و اضطراب، افزایش خلاقیت و شفافیت، بهبود یادگیری و حافظه و ایجاد حس ارتباط با چیزی بالاتر از خودتان کمک کند.


پیشنهاد ما برای شما: "برت گلدمن" مربی مراقبه، مربی معنویت و متخصص قدرت ذهن می‌باشد. او معتقد است با تکنیک جهش کوانتومی که یکی از قدرتمندترین و غیرمعمول‌ترین روش‌های تجسم خلاق تا به امروز است، می‌توان وارد سطح آلفای ذهنی شد و در این سطح ذهنی، آگاهی خود را در دنیاهای موازی تجسم کرد و با نسخه‌های متفاوت خود و همچنین با تجربیات و توانایی‌هایی که در واقعیت کنونی به آن نیاز دارید و در دنیای موازی موجود است، ملاقات کرد. دوره فوق‌العاده "جهش کوانتومی" اثر "برت گلدمن" (کلیک کنید)، در سایت رویال‌مایند در اختیار شما قرار داده شده است.چگونه بینورال بیتس و تُن‌های ایزوکرانیک می‌توانند امواج آلفا را تحریک کنند؟

بینورال بیت‌ها و تُن‌های ایزوکرانیک دو روش برای تحریک امواج مغزی شما برای ورود به حالت آلفا هستند. هر دوی این تکنیک‌ها از صدا برای جذب مغز شما به فرکانس‌های خاص استفاده می‌کنند.

 

 • بینورال بیت

بینورال بیت شامل گوش دادن به دو فرکانس کمی متفاوت در هر گوش است که تفاوت بین فرکانس‌ها باعث ایجاد توهم ضربان می‌شود. به عنوان مثال، اگر صدای 400 هرتز در یک گوش و 410 هرتز در گوش دیگر پخش شود، مغز تفاوت بین این دو فرکانس را به صورت ضربان 10 هرتز درک خواهد کرد. این فرآیند به عنوان پاسخ فرکانس زیر شناخته می‌شود. بینورال بیت‌ها در محدوده‌ی فرکانس آلفا (8 تا 12 هرتز) می‌توانند حالت امواج مغزی آلفا را تحریک کنند.

 

 • تن‌های ایزوکرونیک

تن‌های ایزوکرونیک تن‌های مجزا هستند که در یک الگوی خاص روشن و خاموش می‌شوند. الگوی تن‌های روشن/خاموش نیز یک اثر پالس ایجاد می‌کند که منجر به دنبال کردن فرکانس در مغز می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که صداهای ایزوکرونیک ممکن است حتی از بینورال بیتس برای جذب امواج مغزی مؤثرتر باشند. آهنگ‌های صوتی ایزوکرونیک در محدوده آلفا، با 8 تا 12 بار در ثانیه روشن و خاموش می‌شوند، می‌توانند به رفتن ذهن شما به حالت آلفا کمک کنند.

 

 • هم بینورال بیتس و هم تن‌های ایزوکرونیک:

راه‌های بسیار ایمن و غیر‌تهاجمی برای تحریک حالت امواج مغزی آلفا هستند. برای مؤثر بودن نیاز به استفاده از هدفون دارید. صداها باید دقیقاً همگام شوند تا مغز شما فرکانس‌های ضربان را درک کند. حدود 5 تا 10 دقیقه به گوش دادن اختصاص دهید تا امواج مغزی خود را به محدوده‌ی فرکانس هدف جذب کنید. هرچه بیشتر گوش کنید، می‌توانید به حالت آلفا عمیق‌تر بروید.

می‌توان از آن در ترکیب با تصویرسازی، مراقبه یا تمرین یوگا برای بهبود نتایج استفاده کرد. صدا فرکانس را ارائه می‌دهد، اما شما تمرکز را ارائه می‌دهید. این‌ها در پلتفرم‌های پخش موسیقی، YouTube و برنامه‌های تلفن در دسترس هستند. گزینه‌های رایگان و پولی زیادی هستند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

با تحریک مستقیم امواج مغزی خود با بینورال بیتس یا تن‌های ایزوکرونیک در محدوده‌ی فرکانس آلفا، می‌توانید آرامش عمیق‌تری را تجربه کنید، استرس و اضطراب را رها کنید، از خلاقیت خود بهره ببرید و ذهن خود را برای بینش و آگاهی جدید باز کنید. قدرت امواج آلفا واقعا دگرگون‌کننده است.

در پایان می‌توان یادآور شد که گذراندن زمان در طبیعت و تعامل با طبیعت به آرام کردن ذهن و القای امواج آلفا کمک می‌کند. با تمرین منظم این تکنیک‌ها، تولید امواج آلفا و بهره‌برداری از مزایای آن‌ها می‌تواند تبدیل به طبیعت دوم شما شود. حالت آلفا یک مهارت قابل یادگیری است که هر کسی می‌تواند با صبر و استقامت بر آن مسلط شود.

 

سخن پایانی:

در پایان روز، شما این قدرت را در درون خود دارید که خودتان را درمان کنید و با چیزی بزرگتر ارتباط برقرار کنید. با استفاده از امواج آلفای خود از طریق مراقبه، تمرکز حواس یا تکنیک‌های دیگر، می‌توانید استرس و اضطراب را از بین ببرید، سلامت و خلاقیت خود را تقویت کنید و دری را به روی بینش و شهود جدید باز کنید. هرچه بیشتر تمرین کنید که وارد این حالت آرام و در عین حال متمرکز شوید، مزایای بیشتری را تجربه خواهید کرد. بنابراین آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید، در صورت نیاز از کوچک شروع کنید و به خودتان متعهد شوید. شما مدیون خود و عزیزان‌تان هستید که سالم‌ترین، شادترین و متصل‌ترین نسخه‌ی خود باشید. کائنات منتظر شماست چرا بیشتر از این منتظر بمانید؟ قدرت در درون شماست. همین حالا بروید و آن را تصاحب کنید.

 


خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

 • آیا بعد از مطالعه این مطالب، انگیزه کافی برای ایجاد یک معجزه و تغییر در زندگی‌تان پیدا کرده‌اید؟

 • از تکنیک‌های گفته شده در این مقاله، در جهت بهبود سلامت جسم و روح خود استفاده کرده‌اید؟

 • آیا با به کار بردن این تکنیک‌ها، نتایج مطلوبی کسب کرده‌اید؟

برای ثبت نظرات خود، به پایین صفحه مراجعه فرمایید.

تیم تحقیقاتی و مقاله نویسی سایت رویال مایند

نظر شما درباره این مطلب

برای شرکت در بخش نظرات باید در سایت رویال مایند ثبت نام کنید. ثبت نام در سایت رویال مایند رایگان است و کمتر از ۳۰ ثانیه زمان می برد.

ورود به سایت ثبت نام