دوره مغز عارف

برای خرید اشتراک الماس کلیک کنید

خرید
در مغز شما دکمه‌ای برای حالت سرمستی و احساس سعادت وجود دارد: اما آیا می‌دانید در کجا؟
 
بسیاری از ما عمری دنبال درمان استرس و استهلاک زندگی مدرن می‌گردیم. ابزارهای رشد شخصی را یکی پس از دیگری امتحان می‌کنیم. به مسافرت‌ها و عزلت‌گاه‌های گران‌قیمت می‌رویم تا بلکه قدرت‌مان را باز یابیم. اما از هیچ کدام‌شان جوابی نمی‌گیریم، زیرا لحظات گذرای سکون و آرامش هرگز نمی‌توانند خستگی و شلوغی زندگی پرآشوب ما را فرو بنشانند. اما خوشبختانه راه بهتری وجود دارد. راهی برای پر کردن همه‌ی لحظات زندگی از خوشبختیِ راهبی که در میان ابرها به مراقبه نشسته است، غرقگیِ استادی که موسیقی را با روحش می‌نوازد و  خلاقیتِ هنرمندی که ایده‌هایی را عرضه می‌دارد که جهان مانندش را ندیده است. برای دسترسی به این وضعیت‌های سعادت‌مندانه و ماندن در آن‌ها لازم نیست دارایی‌های دنیوی‌تان را کنار بگذارید یا زندگی‌تان را وقف هنرها و تمرینات سرّی کنید. بلکه باید به علم متوسل شوید. دقیق‌تر بگویم، باید یاد بگیرید که مواد شیمیایی مغزتان را تنظیم کنید تا بتوانید در یک چشم به هم زدن، فکر، احساس و عمل‌تان را تغییر دهید.
 
دکتر داسون چرچ، محقق حوزه‌ی نوروساینس، در دوره‌ی مغز عارف، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای تحقق این انقلاب درونی در اختیار شما قرار می‌دهد تا آرامش، شادی و غرقگی برایتان مانند نفس کشیدن راحت و آسان شود. اکنون می‌توانید استرس، اضطراب و آشوب درونی را از روتین روزمره‌تان کنار بگذارید و بجای آن‌ها وضعیت هیجانی‌تان را آزادانه انتخاب کنید و احساس خوشبختی، خلاقیت و یکپارچگی‌تان را به حداکثر برسانید. دوره‌ی مغز عارف، یک دوره‌ی آنلاین 22 روزه است که با هدف تسلط یافتن بر مواد نوروشیمیایی مغز طراحی شده است و در نهایت قرار است احساس سعادت، آرامش و غرقگی را در زندگی روزمره‌ی شما افزایش دهد. برای هر جلسه یک ویدیو در نظر گرفته شده است که در آن مواد نوروشیمیایی مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرند. همچنین در هر جلسه تمرینات علمی و مراقبه‌های مخصوصی در اختیارتان قرار می‌گیرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید این مواد نوروشیمیایی را در بدن‌تان تنظیم کنید. در پایان دوره، شما ابزارها و دانش مورد نیاز برای بهره‌برداری از این مواد نوروشیمیایی را در اختیار داشته و خواهید توانست طرز فکر، احساس و عملکردتان را در زندگی روزمره دچار تغییر کنید.
 

 
برخلاف سایر دوره‌های معنوی، در اینجا هیچ هنر سرّی و محرمانه‌ای در کار نیست. ما همه‌ی اجزای غیر ضروری را از مراقبه حذف کرده‌ایم و فقط چیزهایی را نگه داشته‌ایم که واقعاً جواب می‌دهند. در این دوره، تمرینات قابل انجام، موثر و علمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بر مواد نوروشیمیایی هفت‌گانه‌ای که بی‌سر و صدا زندگی‌تان را شکل می‌دهند، تسلط پیدا کنید: 
 
1. دوپامین: ماده‌ی شیمیایی لذت 
2. اکسی توسین: ماده‌ی شیمیایی عشق
3. نور-اپی‌نفرین: ماده‌ی شیمیایی تمرکز
4. سروتونین: ماده‌ی شیمیایی رضایت
5. نیتریک اکسید: ماده‌ی شیمیایی شور و حرارت
6. بتا-اندورفین: ماده‌ی ضد درد (مورفین طبیعی)
7. آناندامید: ماده‌ی شیمیایی سعادت.
 
دوپامین: فعال‌سازی انگیزه
 
دوپامین مولکول انگیزه است. این ماده زمانی تولید می‌شود که شما منتظر پاداش هستید؛ و باعث می‌شود دنبال پاداش‌های بیشتر بروید. اگر از دوپامین به شکل صحیح استفاده کنید، می‌توانید انگیزه‌ی فوری و پایداری در خودتان ایجاد کنید و بالاترین پتانسیل‌های خود را شکوفا سازید. دیگر در مواجهه با دشواری‌های زندگی، بی‌انگیزه و بی‌روحیه نخواهید بود.مطالب مهم این بخش:
 
مراقبه‌ی دوپامین: هر روز اول صبح فایل راهنمای مراقبه را گوش کنید و خودتان را برای روزی سرشار از انگیزه و تحرک آماده سازید. 
کنترل اشتیاقات: با انجام دادن تمرین سه‌دقیقه‌ای ژورنال‌نویسی، محرک‌های ترشح دوپامین را شناسایی کرده و خواهید توانست از آن‌ها برای بهبود حس و حال‌تان استفاده کنید. 
پنج راهکار فوری برای افزایش دوپامین: فعالیت‌های ساده اما موثری برای افزایش سریع دوپامین وجود دارد از جمله تفریح و گوش کردن به انواع خاصی از موسیقی. 
 
اکسی‌توسین: فعال‌سازی عشق و ارتباط
 
عشق، الفت و صمیمیت همگی تجربیات معنوی هستند – و مسئولیت همه‌شان بر عهده‌ی اکسی‌توسین است، ماده‌ی ارتباطات ژرف انسانی. اگر یاد بگیرید که سطح اکسی‌توسین بدن‌تان را تنظیم کنید، می‌توانید پیوندتان را با دیگران، آگاهانه تعمیق کنید و لحظاتی سرشار از صمیمیت و عشق را برای خودتان رقم بزنید.مطالب مهم این بخش: 
 
مراقبه‌ی اکسی‌توسین: با استفاده از این مراقبه اکسی‌توسین بدن‌تان را فوراً افزایش دهید و فعالیت‌های اجتماعی و ارتباط‌تان را با عزیزان‌تان تقویت کنید. 
جهت‌دهی عشق بی‌قید و شرط: این تمرین به شما کمک می‌کند از عشق ناب را در وجودتان نسبت به یک شخص دیگر، پرورش دهید و از موانع و اختلافاتی که بین‌تان وجود دارد، عبور کنید. 
عادات روزانه‌ی عشق: بغل کردن، یک حرف عاشقانه، گوش سپردن به حرف‌های دیگران و غیره. با فراگیری این روش‌های ساده، امواج عشق را در زندگی روزمره‌تان جاری سازید. 
 
نور-اپی‌نفرین: فعال‌سازی توجه و تمرکز
 
اگر در زمینه‌ی تمرکز، هشیاری و بهره‌وری دچار مشکل هستید، چاره‌ی مشکل‌تان نور-اپی‌نفرین است. اگر یاد بگیرید این ماده را به طور طبیعی در بدن‌تان بسازید، به منبع نامحدودی از «کافئین طبیعی» در درون بدن‌تان دسترسی خواهید داشت که به شما کمک می‌کند به دور از استرس و دشواری‌های معمول، کارهای بیشتری را در مدت زمان کمتری انجام دهید.مطالب مهم این بخش: 
 
مراقبه‌ی نور-اپی‌نفرین: بنشینید، ریلکس کنید و خودتان را برای روزی سرشار از تمرکز و بهره‌وری آماده سازید. 
رهایی از حواس‌پرتی: این تمرین ژورنال‌نویسی به شما کمک می‌کند عوامل حواس‌پرتی را در زندگی خود شناسایی کنید و راه غلبه بر آن‌ها را یاد بگیرید. 
ساختن یک زندگی سرشار از تمرکز: اگر این تغییرات را در زندگی‌تان اعمال کنید، تا حد زیادی در برابر افکار و عادت‌هایی که مخلّ تمرکز و بهره‌وری‌تان هستند، ایمن می‌شوید. 
 
سروتونین: فعال‌سازی رضایت خاطر و حال خوب
 
کسانی که از سلامت و رضایت هیجانی بالایی برخوردارند، سطوح بالایی از سروتونین را در بدن خود دارند. زیرا این ماده‌ی شیمیایی – که در قاعده‌ی مغز تولید می‌شود – در همراهی با دوپامین، علاوه بر ایجاد حس و حال خوب، از شما در برابر خشم، افکار تکانشی و الگوهای فکری منفی محافظت می‌کند.مطالب مهم این بخش: 
 
مراقبه‌ی سروتونین: برخی افراد برای افزایش سروتونین مغزشان، از داروهای صناعی استفاده می‌کنند – اما با استفاده از این مراقبه، شما نیازی به این کار نخواهید داشت. 
محرک‌های شخصی سروتونین: در این تمرین پی خواهید برد که چه چیزی واقعاً حالتان را خوب می‌کند. سپس می‌توانید از این محرک‌ها برای دستیابی به حس خوب بهره بگیرید. 
کلیدهای هشت‌گانه‌ی خوشبختی: تمرینات روزانه‌ی این بخش را انجام دهید تا سطح سروتونین مغزتان فارغ از اتفاقات دنیای اطراف، بالا بماند. 
 
نیتریک اکسید: فعال‌سازی سرمستی
 
نیتریک اکسید، ماده‌ی شیمیایی شور و حرارت است و به شما کمک می‌کند زندگی‌تان را با شوق و ذوق پیش ببرید و در حد بالاترین پتانسیل‌هایتان عمل کنید. این ماده‌ی شگفت‌انگیز مزایای بسیار دیگری نیز دارد، از جمله بهبود انعطاف‌پذیری عصبی مغز (توانایی جذب اطلاعات و الگوهای جدید) و تقویت ایمنی. مطالب مهم این بخش:
 
مراقبه‌ی نیتریک اکسید: اشتیاق، انرژی و تمرکزتان را بیدار کنید – و خودتان را برای روزی سرشار از آرامش و در عین حال، مملو از حرارت، آماده سازید. 
تکنیک تنفس نیتریک اکسید: می‌خواهید شور و حرار‌ت‌تان بیشتر شود؟ با این تکنیک ساده، تنفس‌تان را تغییر دهید تا به این خواسته‌تان برسید. 
روتین تمرینی نیتریک اکسید: با این چهار تمرین ساده، مقدار ماده‌ی نوروشیمیایی شدت و حرارت را در بدن‌تان افزایش دهید. 
 
بتا-اندورفین: فعال‌سازی سرمستی جسمی
 
درد و ناراحتی جسمی می‌تواند وضعیت هیجانی و بهره‌وری ما را نابود کند. بتا اندورفین ماده‌ای است که می‌تواند به طور طبیعی درد و ناراحتی را از بین ببرد و شما را به آرامش جسمی برساند. بتا اندورفین سه برابر از مورفین صناعی قوی‌تر است، اما هزاران برابر از آن بهتر است. مطالب مهم این بخش:
 
مراقبه‌ی بتا-اندورفین: با استفاده از این مراقبه‌ی آرامش‌بخش، فوراً از درد ناراحتی نجات پیدا کنید و بدن‌تان را سر حال بیاورید. 
بهبودی از درون: اگر دنبال راهی می‌گردید که از شر مسکن‌ها و سایر داروهای ضد درد خلاص شوید، خوب است یاد بگیرید از قدرت بتا اندورفین‌ها استفاده کنید. 
ساختن یک زندگی عاری از درد: با استفاده از این تمرینات روزمره، بدن‌تان را به صورت پایدار از درد و ناراحتی جسمی رها سازید. 
 
آناندامید: فعال‌سازی احساس سعادت
 
ماریجوانا به صورت مصنوعی و موقت می تواند احساس سعادت را در شما ایجاد کند، اما طبیعی‌تر و ماندگارتر از آن، ماده‌ای است که توسط خود مغز ساخته می‌شود و احساس سعادت را در شما القا می‌کند. آناندامید چنان شادی‌ای به شما می‌بخشد که بی‌دلیل می‌خندید. به شما کمک می‌کند که ناب‌ترین شکل لذت را تجربه کنید و شکرگزار زندگی‌تان باشید. تولید این ماده با سطوح بالای امواج مغزی تتا و گاما در ارتباط است که معمولاً در مغز مراقبه‌گران کارکشته دیده می‌شود. مطالب مهم این بخش:
 
مراقبه‌ی آناندامید: همه‌ی افکار و الگوهای منفی را رها کرده و بدن‌تان را پر کنید از شادی و سرمستی بی قید و شرط.
تمرین نمادگرایی: نماد مخصوص خودتان را برای سرمستی بسازید و با نگاه کردن به آن، سعادت ناب را تجربه کنید. 
ورزش‌های مخصوص: همه‌ی انواع ورزش برای بهبود هیجانات مفیدند، اما ورزش‌هایی خاص برای تحریک این ماده‌ی نوروشیمیایی و القای احساس سرمستی طراحی شده‌اند.
 
مغز عارف

برای دسترسی به لینک های دانلود باید اشتراک الماست فعال بشه!

می خوای کاربر الماس بشی ولی نمی دونی چطوری؟