کتاب الکترونیکی - ثروتمندترین مرد بابل

ثروتمندترین مرد بابل

 

جورج ساموئل کلاسون متولد 1874 در لوزیانا به دنیا آمد و در سال 1957 در کالیفرنیا از دنیا رفت. در هشتاد و 2 سال عمر ، او یک سرباز ارتش ، یک مرد تاجر و نویسنده ی موفق بود . او در ارتش آمریکا در جنگ میان اسپانیا و آمریکا شرکت داشت . جرج کلایسون صاحب دو شرکت بزرگ بود که یکی شرکت تولید نقشه کلایسون و دیگری یک انتشارات به نام خود او بود. شرکت تولید نقشه او اولین نقشه اطلس آمریکا را به ثبت رساند. او در علم و فنون تجارت مهارت مثال زدنی داشت و کتابی در همین رابطه نوشت به اسم طلا پیشگان که بعدا به ثروتمندترین مرد بابل تغییر نام پیدا کرد .
جرج کلایسون اولین بار با انتشار سری مقالاتی در مورد صرفه جویی و استقلال مالی در سال 1926   شناخته شد. او در این مقالات مثالها و داستانهایی تمثیلی از سرزمین باستانی بابل استفاده کرد که بعد ها این مطالب را گردآوری کرد و تحت عنوان کتابی به نام  ثروتمند ترین مرد بابل ارائه کرد .
میلیونها نفر در سراسر جهان این کتاب را مطالعه کرده اند و بسیاری از آنها با به کار بستن مثالهای کتاب ثروتمند ترین مرد بابل به ثروت رسیده اند. چرا که می توان زندگی و قواعد آن در شهر باستانی بابل را تا حد زیادی با زندگی در دنیای قرن 21؛ از  لحاظ  اقتصادی مشابه دانست.
اگر تا به حال آثار جیم ران را مطالعه کرده باشید یا کتاب‌های صوتی او گوش داده باشید حتماً می‌دانید که جیم ران بارها در آثارش از کتاب « ثروتمندترین مرد بابل » به عنوان اثری یاد کرده که بیشترین تأثیر را در ثروتمند شدن و میلیونر شدن او داشته است.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل، مجموعه ای از داستان ای واقعی است که هم از لحاظ ادبی و هم به لحاظ راهنمائی های مالی و اقتصادی بسیار مورد نیاز و کاربردی می باشددر همه داستان های این کتاب، علل مشکلات مالی مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای عملی جالبی برای رفع  آن پیشنهاد می شود. هدف واقعی در کتاب ثروتمندترین مرد بابل، ایجاد بینشی است تا علاقمندان به موفقیت مالی به کمک آن ثروتمند شوند، و از ثروت خود نگهداری کنند و از درآمد حاصل آن مجدد ثروت بیشتر ایجاد کنند.

 

چکیده‌ای از کتاب ثروتمندترین مرد بابل:

مقدمه و فصل اول:

داستان از آنجایی شروع شد که در دوران بابلی ها، بنسیر و کوبی نزد آرکاد که ثروتمند ترین فرد بابل بود رفتند و از او راز ثروتمند شدنش را پرسیدند.
آنها ابراز کردند با اینکه بیشتر و سخت تر از او کار میکنند اما همچنان در فقر به سر میبرند و آرکاد هر روز ثروتمندتر از دیروز است. آرکاد مدتی سکوت کرد و بعد لب به سخن گشود. او گفت که زمانی همانند کوبی و بنسیر سخت کار میکرده تا اینکه یک روز با مرد ثروتمندی معامله ای انجام داده. آرکاد ادامه میدهد : “در ازای افشای راز ثروتمند شدن،  کتیبه های درخواستی آن مرد ثروتمند را برای او نوشتم…” مرد ثروتمند قبول کرد و هم پیمان شدند تا هر روز در ازای یک کتیبه، یک بخش از راز ثروتمند شدن را به آرکاد بیاموزد. و آرکاد در آخر گفت : “من مسیر ثروتمند شدن را یافتم
و ادامه داد : “اما فقط با یک شرط به شما آموزش میدهم تا شما نیز آنرا با هم کیش هایتان به اشتراک بگذارید تا تمام مردم بابل ثروتمند شوند… این مسیر قابلیت ثروتمند کردن هرآنکه در آن قدم بردارد را دارد. ”

فصل دوم: هفت اصل برای رفع مشکلات مالی

شهر بابِل، از قدیم شهری باشکوه و عظیم بوده است و شهرت آن به عنوان ثروتمندترین شهر جهان به ما رسیده است. اما در دوره ای با بحرانی مواجه شد، در این دوره پول و ثروت تنها در دست تعداد معدودی از افراد جامعه بود. . پول، از دست مردم خارج شده بود و همچنین پول از گردش افتاده بود. پادشاه خردمند بابل از وزیر پرسید که به چه علت پول تنها در دست تعداد معدودی از افراد جامعه است و وزیر پاسخ داد: «به آن جهت که آن تعداد معدود علم ثروت اندوزی را می‌دانند و نمی‌توان آنها را به دلیل دانا بودن سرزنش کرد. البته می‌توان ثروت را به زور از ثروتمندان گرفت و به افراد فقیر داد. اما چون ثروتمندان پول را از راههای قانونی به دست آورده باشند، این کار عادلانه‌ای نیست.»

سپس پادشاه دستور داد که ثروتمندترین مرد بابل را فرابخوانند تا به مردم عادی علم ثروت اندوزی را بیاموزد. آرکاد، که ثروتمندترین مرد بابل بود برای رفع مشکلات مالی هفت اصل حیاتی را آموزش داد که در این فصل به طور کامل این هفت اصل را بررسی خواهیم کرد.

فصل سوم: ملاقات با فرشته خوش اقبالی و ثروت

رویای ثروتمند شدن، خواسته ای همگانی و جهانی است. این رویا به همان اندازه برای مردمان چهار هزار سال پیش بابل مهم بوده است که برای مردمان امروز مهم است. همه ما امیدواریم روزی با فرشته اقبال ملاقات کنیم. آیا راهی وجود دارد که این فرشته را ملاقات کرد و مورد لطف و سخاوت او قرار گرفت؟ آیا در زندگی راهی برای جذب اقبال و ثروت وجود دارد؟

فصل چهارم: پنج قانون طلایی ثروت اندوزی

کَلباب پیر روی به حضار کرد و گفت: امشب پنج قانون طلایی ثروت اندوزی  را برای شما بیان می‌کنم  پس با کمال دقت گوش فرا دهید، زیرا اگر به معنای واقعی این پنج قانون را درک کنید و به آن عمل کنید در روزهای آینده‌ای که فرا خواهد رسید، صاحب طلای بسیار خواهید شد. امشب می‌خواهم برای شما از عقل و دانش آرکاد، این ثروتمند دانا سخن بگویم. امشب می‌خواهم داستانی از دانایی او بگویم که سال‌ها پیش در نینوا هنگامی که نوجوانی بیش نبودم، آن را از پسرش نوماسیر شنیده‌ام. نوماسیر داستانی از حکمت و دانش پدرش آرکاد را این چنین شروع کرد...

فصل پنجم: بدهی، عامل اصلی عدم ثروتمند شدن

تارکاد فرزند آزور دو روز تمام بود که طعم هیچ غذایی را نچشیده بود، هم‌چنان که ذهن پریشانش مشغول بود، ناگهان با دِباسیر شترفروش  مواجه شد که در آن لحظه به هیچ وجه تمایلی به دیدن او نداشت زیرا مبلغی از او قرض گرفته بود که نتوانسته بود به او بازگرداند. چهره دِباسیر با دیدن او از هم شکفت: « این تارکاد است که به دنبالش می‌گشتم تا دو سکه مسی را که ماه پیش به او داده‌ام و هم‌چنین یک سکه نقره را که پیش از آن از من قرض کرده است، پس بگیرم. خوب شد یک‌دیگر را دیدیم، چرا که امروز، خیلی به آن پول نیاز دارم.»تارکاد سرخ شد و زبانش بند آمد. معده‌ی خالی توانی  برایش باقی نگذاشته بود تا با دِباسیر  بگومگو کند. زیر لب گفت: «متأسفم. خیلی متأسفم. ولی امروز نه سکه مس دارم و نه سکه نقره، تا طلب تو را پس بدهم.»دِباسیر ول کن نبود: «خوب، پیدا کن. حتماً تو می‌توانی چند سکه مسی و یک سکه نقره به دست آوری و قرض خود را به دوست قدیمی پدرت که با کمال سخاوت به تو قرض داده است، بپردازی.»تارکاد گفت: «علت این است که تقدیر شوم من دنبال من است و لذا نمی‎توانم طلب تو را بدهم.»دباسیر گفت: «تقدیر شوم! تو می‌خواهی گناه ضعف‌های خودت را به گردن خدایان بیندازی. تقدیر شوم به دنبال کسانی است که بیش‌تر به فکر قرض گرفتن هستند. با من بیا جوان. من گرسنه‌ام و می‌خواهم غذایی بخورم و در ضمن، قضیه‌ای را برایت تعریف کنم.»

فصل ششم: رفع تمام مشکلات مالی از طریق آموزه های طلایی پنج لوح گلی

من تارکاد به همراه دباسیر به وطن خویش بابل برگشته ایم و عزم خود را جزم کرده ام که تمام بدهی های خود را پرداخت کنم و طی سال های آینده به یکی از مردان ثروتمند بابل تبدیل شوم. می خواهم در لوح های گلی هر آنچه را که در رابطه با رفع مشکلات مالی آموخته ایم ثبت کنم تا برای همیشه باقی بماند و کمک و راهنمایی برای آیندگان شود. هر آنچه از "ماتون صراف" آموخته ام در این لوح های گلی ثبت می کنم و همچنین طرح و نقشه او برای رفع مشکلات مالی را به صورت کامل شرح خواهم داد...

 

نظر شما

نظرات کاربران

 • شجاع عربان
  جمعه 5 مرداد 1397
  از عنایت شما به فرهنگ این کهن بوم بسیار متشکرم.
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما

 • شیما
  دوشنبه 18 تیر 1397
  سلام و خسته نباشید
  ممنون که زحمت می کشید و کتاب ها رو ترجمه می کنین میگذارید اگه ممکنه کتابها رو خلاصه نکنید فقط یا ترجمه کامل و بزارین یا لااقل اسکن پی دی اف کتاب اصلی رو قرار بدهید. من خودم به شخصه وقتی می بینم کتاب خلاصه شده یا یه بخش هایی رو نداره نا امید میشم و ترجیح می دم بگردم نسخه انگلیسی کاملشو پیدا کنم. اگه لطف کنین و مقدور باشه براتون لااقل از نسخه کامل انگلیسی تون عکس بگیرین به صورت پی دی اف قرار بدهید خیلی از ما ها دیگه لازم نیست برای پیدا کردن کتاب ها کلی وقت بذاریم. واقعا عالی هست سایتتون و عالیتر هم میشه. 
  ممنون از شما
  رویال مایند
    

  دوست عزیز تنها کتابی که کمی خلاصه شده است این کتاب بوده است، آن هم به این دلیل بوده است که این کتاب مربوط به صد سال پیش است و بعضی از آموزه ها اصلاً کاربردی نداشته اند به همین دلیل ترجمه نشده اند، هیچ کدام از کتاب های رویال مایند خلاصه نشده اند و خط به خط ترجمه شده اند

 • محمود رضا عبدالعالی زاده
  جمعه 17 فروردین 1397
  سلام به دوستان عزیز و زحمت کش.
  بسیار سپاسگزارم بخاطر این سایت و مطالب با ارزشتون.
  یه نکته ای می خواستم در مورد کتاب ثروتمندترین مرد بابل عرض کنم و اینه که در کتابی که در سایت شما وجود داره مقداری از مطالب پایانی رو نسبت به همین کتاب در بازار کمتر داره. 
  به اصطلاح کتاب شما ناقصه. لطفا بررسی کنید و کتاب رو تکمیل بفرمایید.
  ممنونم
  رویال مایند
    

  بررسی های لازم صورت خواهد گرفت، اما تمام بخش های مهم کتاب قرارداده شده است

 • kkfhgfy
  سه شنبه 13 تیر 1396
  سلام 
  آیا اشتراک گذاری این کتاب به پایان رسیده و کتاب اصلی همین شش فصل بوده؟
  رویال مایند
    

  بله به پایان رسیده

 • مجتبی
  یکشنبه 11 تیر 1396
  سلام و خسته نباشید
  بقیه فصول کتاب رو هم ترجمه خواهید کرد؟
  رویال مایند
    

  کتاب تمام شده

 • علی نوذری
  جمعه 20 اسفند 1395
  آیا باید حتما برای تهیه کتاب ها اکانت ویژه داشت؟ من دو کتاب از وین دایر ( رویاهای تحقق یافته ) و باب پراکتور ( الفبای موفقیت ) را از سایت شما خریداری کرده ام . لطفا بقیه کتاب ها رو نیز برای کسانی که نمی خواهند اکانت ویژه داشته باشند ولی می خواهند کتاب ها رو تهیه نمایند برای فروش بگذارید. متشگرم
  رویال مایند
    

  چشم حتما

 • محمد
  سه شنبه 10 اسفند 1395
  این کتاب فقط 4فصل دارد؟!
  رویال مایند
    

  خیر بقیه فصول قرار داده خواهد شد

 • ali
  جمعه 29 بهمن 1395
  خسته نباشید.می خواستم اگه امکان داره بهترین ترجمه ی کتاب های زیر رو به من بگید.(کیمیاگر-سروت مند ترین مرد بابل-همه چیز داشتن-قدرت من هستم-الفبای موففقیت-رویاهای تحقق یافته-شاه کلید سروت-بیندیشید وسروت مند شوید) چون من دیگه بنا به موقعیتم هیچ دسترسی به اینترنت ندارم خیلی خیلی مممنون میشم اگه کمکم کنید.درضمن ایا شما کتابی سراغ دارید که بتونه به من در زمینه شناخت استعداد های شخصی نمی دونم مفهوم استعدادکمک کنه .لطفن سریع تر به من پاسخ بدید.تشکر
  رویال مایند
    

  به غیر از کتاب کیمیاگر و ثروتمندترین مرد بابل بقیه کتاب ها تنها رویال مایند ترجمه کرده است

 • احسان ملائی
  چهار شنبه 13 بهمن 1395
  در قسمت پایانی فصل اول کتاب اومده که ((هرگز به فرد خسیس تبدیل نشوید و از خرج کردن پول نترسید))این واقعا یعنی چه و چگونه خساست میتواند باعث فقر شود؟من هرچه فکر می کنم نمی فهمم چه در خساست است که فقر آفرین است؟اگر خسیس باشیم پول بیشتری را می‌توانیم برای خودمان جمع کنیم و به عبارتی یکدهم های بیشتری جمع میکنیم و سرمایه گذاری های بزرگتری به وجودمی‌آوریم،پس خساست باعث زود ثروتمند شدن است دیگه.به کسی هدیه ندیم،به کسی نبخشیم و اینها یعنی پول بیشتر برای خودم و داشتن سرباز بیشتر برای متولد شدن سربازهای دیگر...
  رویال مایند
    

  هنگامی که دیگر به اندازه کافی سرمایه گذاری کنید و به قول کتاب لشکری از سربازان طلایی داشته باشید دیگر خرج کردن  و بخشیدن ضرری نمی رساند....

 • احسان ملائی
  چهار شنبه 13 بهمن 1395
  سلام.
  شاهکاره شاهکار.
  جریانات کتاب رو در زندگی اطرافیانم به وضوح می بینم و بسیار برام جالب توجه شده.در اطراف من چندین خانواده ثروتمند و چندین خانواده فقیر وجود دارد که ثروتمندان از این کتاب کاملا گویی تبعیت کرده اند و در مورد فقیران هم همین طور.
  این کتاب رو جدی بگیرید.
  رویال مایند
    
 • حمید
  سه شنبه 12 بهمن 1395
  تشکر از مطالب با کیفیتی کە میزارید - میخواستم بدونم در برنامەتون هست این کتاب رو بە صورت صوتی منتشر کنید.
  رویال مایند
    

  برای نسخه صوتی این کتاب به بخش محتوای ویژه مراجعه کنید

 • سعيد
  پنج شنبه 7 بهمن 1395
  عالي
  رویال مایند
    
 • Behzad
  چهار شنبه 6 بهمن 1395
  با سلام و خسته نباشید خدمت کادر رویال مایند 💐
  خیلی ممنون میشم دو کتاب "فراتر از اعتماد بنفس - گیل لیندن فیلد" و "مشکلات شیرینی زندگی اند - رابینز" رو هم در برنامه های پیش روی سایت قرار بدین.💐
  بهزاد
  رویال مایند
    

  حتما