کتاب الکترونیکی کمال ذهن - دکتر جو دیسپنزا

کمال ذهن در اصل برای دانشمندان، محققین و دانشگاهیان نوشته نشده است، بلکه برای انسانی عادی نوشته شده است که می‌خواهد درک کند که علم توانایی تغییر ما را تأیید می‌کند و ما به عنوان ابناء بشر قابلیت‌های فوق العاده‌ای داریم. باید اعتراف کنم که این کتاب برای شخص خودم معلم فوق العاده‌ای بوده است. من امروز متفاوت هستم، چون با وجود تمام دلایلی که داشتم، دست از کار نکشیدم. حالا بهتر می‌‌فهمم که چرا این کتاب را نوشته‌ام. تنها هدف و نیتم این بود که به مردم کمک کنم زندگی‌شان را تغییر دهند. اگر این کتاب در زندگی یک نفر هم تغییری ایجاد کند، پس از نظر من ارزش زحماتم را داشته است.

 

تمام افکار به یک اندازه اثر قابل اندازه گیری بر جای می‌گذارند، خواه «من نمی‌توانم» باشد و خواه «من می‌توانم،» «به قدر کافی خوب نیستم» یا «دوستت دارم». همانطور که نشسته‌اید و دارید این صفحه را می‌خوانید در نظر داشته باشید که بدن‌تان دارد کوهی از تغییرات پویا را از سر می‌گذارند. آیا می‌دانید که در اثر همین فکری که چند لحظه قبل در سر داشتید، ناگهان پانکراس و غدد فوق کلیه‌تان چندین هورمون جدید ترشح کرده‌اند؟ در این لحظه درست مانند صاعقه‌ای ناگهانی، جریان‌های الکتریکی شدیدی بخش‌های مختلف مغزتان را درنوردیده و سبب رها شدن انبوهی مواد نوروشیمیایی شدند. طحال و غده‌ی تیموس شما پیام‌های انبوهی را به سمت سیستم ایمنی شما ارسال کرده است تا اصلاحاتی را اعمال کند. مواد مختلف شیره‌ی معده شروع به ترشح کردند. کبدتان شروع به فرآوری آنزیم‌هایی کرد که چند لحظه قبل وجود نداشتند. ضربان قلب‌تان دچار نوسان شد، ریه‌هایتان حجم تنفسی خود را تغییر دادند و جریان خون ارسالی به سمت مویرگ‌های دست و پای‌تان تغییر کرد. همه‌ی این وقایع تنها بخاطر یک فکر. شما تا این حد قدرتمند هستید. 

 

اما پرسش این است که ما تا چه حد مسئول کارهایی هستیم که مغزمان در مقام مدیر عامل بدن برایمان انجام می‌دهد؟ خوشتان بیاید یا نیاید واقعیت این است که وقتی فکری به سرتان زد، همه چیز در آن واحد رخ می‌دهد. تمام واکنش‌های بدنی که در اثر تفکر ارادی و غیر ارادی ما رخ می‌دهند، در پشت صحنه‌ی آگاهی ما رخ می‌دهند. اگر خوب به قضیه نگاه کنید، تعجب خواهید کرد که یک یا دو فکر خودآگاه یا ناخودآگاه تا چه حد می‌تواند اثرگذار باشد.

 

برای مثال آیا می‌توانیم بپذیریم که اثرات درازمدت تفکری که به آن عادت کرده‌ایم، سبب شود ما دچار عدم تعادل شویم و بیماری گریبان‌مان را بگیرد؟ آیا می‌توان گفت که ما هر لحظه به واسطه‌ی افکار و واکنش‌های تکراری خودمان به بدن‌مان می‌آموزیم که ناسالم باشد؟  این فرایند، فرایند ظریفی است اما شاید تا کنون به این اندازه به آن دقت نکرده‌ایم. امیدوارم این کتاب بتواند توصیه‌هایی چند برای مدیریت دنیای درون‌تان به شما بدهد.

 

دکتر جو دیسپنزا

 

این کتاب در مورد کمال ذهن است. شاید به این دلیل این کتاب را برداشته‌ باشید که امکان شکستن عادت‌ها برایتان جذاب بوده باشد. شاید بخواهید یاد بگیرید که از قابلیت نوروپلاستیسیتی طبیعی مغز – توانایی اتصال مجدد سلول‌ها و ایجاد مدارهای عصبی جدید در هر سن و سالی – برای ایجاد تغییرات چشمگیر در کیفیت زندگی خود استفاده کنید. ممکن است عنوان کتاب یعنی کمال ذهن با ایمان شما به قابلیت‌های بشر همسو بوده باشد و ممکن است به بهبود خود علاقمند باشید. یکی از دلایل دیگری که ممکن است بخاطر آن کتاب را تهیه کرده باشید می‌تواند این باشد که از شرایط زندگی‌تان راضی نیستید و می‌خواهید تغییر کنید. تغییر کلمه‌ی قدرتمندی است و اگر اراده کنید بطور کامل قابل تحقق است.

 

در اینجا شاید بپرسید چه چیزی به ما امکان می‌دهد طرز کار مغز را بطور ارادی تغییر دهیم؟ این «شما» در کجا قرار دارد و چه چیزی به شما اجازه می‌دهد که مدارهای مختلف مغز را روشن و خاموش کنید و این چیست که شما را آگاه یا ناآگاه می‌کند؟ این «شما»یی که در موردش حرف می‌زنم در جایی از مغز قرار دارد به نام لوب پیشانی؛ بدون لوب پیشانی شما دیگر «شما» نیستید. طی تکامل، لوب پیشانی آخرین بخشی از مغز بوده که توسعه پیدا کرده است و درست در پشت پیشانی و بالای چشمان‌ انسان قرار دارد. شما تصویر  خود را در لوب پیشانی ذخیره کرده‌اید و آنچه در این مکان بخصوص ذخیره کرده‌اید تعیین می‌کند که چگونه با دنیا تعامل می‌کنید و واقعیت را چگونه درک می‌کنید. لوب پیشانی بخش‌های دیگر و قدیمی‌تر مغز را کنترل و تنظیم می‌کند. لوب پیشانی شما را به سمت آینده می‌برد، رفتارتان را کنترل می‌کند، رویای امکان‌های جدید را در خود می‌پروراند و در تمام زندگی راهنمای شماست. این قسمت از مغز جایگاه آگاهی است. لوب پیشانی هدیه‌ای است که تکامل به شما داده است. این بخش از مغز بیش از تمام بخش‌های آن با تغییر سازگار است و به همین دلیل ابزاری است که با آن می‌توانید افکار و اعمال خود را به کمال برسانید. امیدوارم این کتاب به شما کمک کند که از این جدیدترین و تازه‌ترین بخش مغزتان برای تغییر ساختار مغز و تغییر سرنوشت خود بهره گیرید. شما نیز می‌توانید مدارهای مغزتان را تغییر دهید. شما قدرت انتخاب کوانتومی را در اختیار دارید. ما همیشه ابزارهای این کار را در اختیار داشته‌ایم، اما تنها اکنون است که یاد گرفته‌ایم از آن‌ها استفاده کنیم. کتاب  کمال ذهن به شما کمک می‌کند از قدرت خود برای انتخاب و برای تغییر استفاده کنید. اگر این کتاب را بخوانید و از ایده‌های آن در زندگی خود استفاده کنید، استعدادهایتان شکوفا خواهد شد.

 

نام کتاب: کمال ذهن
نویسنده: دکتر جو دیسپنزا
تعداد فصول: 12 فصل

ترجمه: تیم ترجمه رویال مایند

 

راهنمای دانلود: 

بر روی لینک دانلود کلیک سمت راست کنید و گزینه save link as را انتخاب کنید. در صورت نصب نرم‌افزار IDM بر روی سیستم خود، گزینه Download with IDM را انتخاب کنید. در صورت استفاده از موبایل، انگشت خود را بر روی لینک دانلود چند ثانیه نگه دارید و گزینه Download Link را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای دانلود از طریق موبایل، اپلیکیشن ADM را نصب کنید.

 

نظر شما

نظرات کاربران

 • لادن مرواریدی
  یکشنبه 12 بهمن 1399
  سلام خدمت همه عزیزان، یه سوال داشتم از محضرتون یا هر کدوم از دوستان که بتونن راهنمایی کنن ، من کتاب های اقای دکتر دیسپنزا رو تهیه کردم ، حتی دوره ماوراالطبیعه شدن رو هم گرفتم ، ولی خیلی برام سنگینه ، همیشه تو بخش اول می مونم وگیج میشم ، میشه راهنمایی بفرمایید که چی کار کنم بتونم متوجه بشم؟ متشکرم
  رویال مایند
    
 • Roonak Khezri
  دوشنبه 26 آبان 1399
  سلام رویال مایند عزیز . با تشکر از شما . من کتاب های دکتر جو دیسپنزا رو تهیه کردم برای مطالعه شون بهتره از کدوم کتاب شروع کنم آيا ترتیب خاصی داره ؟
  رویال مایند
    

  سلام. پیشنهاد ما کتاب ماورای طبیعی شدن است

 • سینا
  دوشنبه 16 تیر 1399
  آیا برنامه ایی دارید برای چاپ این کتاب با ارزش؟ حقیقتا کتاب های دکتر جو دیسپنزا نیازی نداره که دوستان بیان بگن فکری به حال چاپش بکنید 😊 امیدوارم هر چه سریع تر این کتاب چاپ بشه و در رویال مایند برای خرید انلاین به فروش گذاشته بشه 🌹
  رویال مایند
    

  سلام. چشم در مراحل گرفتن مجوزهای لازم است.

 • قنبرعلی
  چهار شنبه 14 اسفند 1398
  سلام من کتاب کمال ذهن را مطالعه کردم . کتاب با ارزشی است. عظمت خلقت خداوند در تمامی سطرهای این کتاب جاری است. توفیق ماندگاری این مطالب را در ذهن و باورمان را از خداوند خواستم. پیشنهاد مطالعه آن را دارم. از دست اندکاران سایت رویال ماند سپاسگزارم.
  رویال مایند
    

  سلام. بله کتاب فوق العاده است

 • مهین
  چهار شنبه 13 آذر 1398
  سلام.ببخشید کتاب هنر به انجام رساندن کارها نیز چاپ میشه؟؟ چقدر طول می کشه؟
  رویال مایند
    

  سلام. فعلاً برنامه ای برای چاپ این کتاب نیست

 • محسن شیروانی
  سه شنبه 9 مهر 1398
  با سلام و ادب خدمت شما و تشکر از سایت بی نظیرتون.سه سوال دارم.
  یکم؛چه زمانی کتاب"کمال ذهن" رو بصورت چاپی ارائه میشه؟فکر کنم این سوال خیلی از دوستان باشه.
  دوم؛چرا کتاب ماورا البیعه شدن که آخرین کتاب دسپنزا هستش،بصورت چاپی ارائه شده و کتاب کمال ذهن که اولین کتاب ایشون هست فعلا چاپ فیزیکی نشده؟
  سوم؛آیا به جز چهار کتابی که از دکتر دیسپنزا دارید(که یکیش مشترک هستش)،کتاب دیگه از ایشون رو میخواهید ارائه کنید؟
  سپاس فراوان از شما
  رویال مایند
    

  سلام.

  دوست عزیز به محض اینکه مجوز چاپ یک کتاب صادر شود. چاپ خواهد شد. ماورای طبیعی شدن در فروردین ماه به اشتراک گذاشته شده است اما کمال ذهن در تیر ماه بدیهی است که مجوز ماوری طبیعی شدن زودتر صادر شده است. بله کتاب های دیگر دکتر دیسپنزا را نیز ترجمه خواهیم کرد

 • فاطمه
  یکشنبه 7 مهر 1398
  سلام
  ممنون از چاپ کتاب فبلی دکتر جو دیسپنزا
  می خواستم بدونم برنامه ای برای چاپ دو کتاب دیگه ایشون که در سایت هست دارید ؟
  رویال مایند
    

  سلام، بله تمامی کتاب های ایشان چاپ خواهد شد

 • علی
  پنج شنبه 14 شهریور 1398
  سلام
  ضمن تشکر به خاطر ترجمه کتاب های فوق العاده دکتر جو دیسپنزاطبق گفته خودتون قرار بود کتاب ناپلئون هیل رو تا اواسط شهریور به اشتراک بزارید ولی تا الان خبری از این کتاب نیست.چه زمانی شروع به اشتراک گذاری این کتاب میکنید؟
  باتشکر
  رویال مایند
    

  از 22 شهریور اشتراک گذاری کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید آغاز خواهد شد.

 • مینا سلطانی
  دوشنبه 28 مرداد 1398
  سلام میخواستم خواهش کنم تمام کتاب های جو دیسپنزا رو به صورت چاپی در فروشگاه قرار بدین 
  و همینطور از دکتر لیپتون مطالبی داخل سایت بگذارید 
  پاینده باشید
  رویال مایند
    

  چشم

 • Majid
  دوشنبه 21 مرداد 1398
  سلام خدمت کادر قدرتمند رویال مایند.
  چن تا سوال کوچیک داشتم.یک اینک دقیقا چالش ششم سحرخیزی کی برگزار میش؟
  دوم اینک چرا سمینار پارادایم شیفت قدیمی با زبان اصلی رو برداشتید؟سوم اینک کتاب نسخه اصلی بیندیشید و ثروتمند شوید دقیقا کی منتشر میش؟من دوماه پیشم ازتون پرسیدم گفته بودین بزودی حالا الان حداقل بتونید بگید تا چه ماهیم خوبه.
  خیلی ممنون میشم پاسخ بدین
  رویال مایند
    

  ششمین چالش سحرخیزی از یکم شهریور آغاز خواهد شد. دوره قدیمی پرادایم از سایت حذف نشده است در بخش محتوای ویژه به عنوان دوره تو ثروتمند زاده شده ای تغییر نام پیدا کرده است. نسخه اصلی بیندیشید و ثروتمند شوید هم از اواسط شهریور به اشتراک گذاشته می شود

 • امیر ناصری
  شنبه 12 مرداد 1398
  سلام.اگر ممکنه لطفا فایل دانلود یکجای کتاب کمال ذهن رو هم قرار بدین.ممنونم
  رویال مایند
    

  چشم به زودی قرار خواهیم داد

 • لیلا
  پنج شنبه 10 مرداد 1398
  سلام
   با وجود اینکه  به صدای باب عادت کرده بودم و دوست داشتم زیرنویس ارائه شود و صدای باب پراکتور را بشنوم ولی صدای دوبلور هم شباهت دارد به صدای پراکتور و صدای زیبایی دارند.
   ممنون از رویال مایند و تشکر از دوبلور عزیز
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما

 • شاهین
  پنج شنبه 10 مرداد 1398
  عاشقتونم...
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما

 • سمیه
  یکشنبه 6 مرداد 1398
  سلام به نظر من صداهای دوبلورها عالیه فقط ما از قبل چون صدای اینها رو شنیدیم و در کتاب های صوتی از این افراد استفاده شده برای همین موقع تماشا احساس میشه که این افراد در حال خواندن کتاب هستند فکر کنم بهتر بود از صداهای جدیدی استفاده می شد
  رویال مایند
    

  سلام، معمولاً بعد از تماشای یک قسمت به تمام صداها عادت خواهید کرد. 

 • سامان سالاری
  یکشنبه 6 مرداد 1398
  سلام. ببخشید کی کل فصول رو کاملشو میزارید ؟ توی یک فایل منظورم هست
  رویال مایند
    

  انشاالله تا آخر همین هفته

 • مهناز
  شنبه 5 مرداد 1398
  سلام ، کیفیت دوبله سمینار پارادیم شیفت و محتوای آن عالی است ، دلیل این همه انتقاد علیه دوبله سمینار پارادیم شیفت را اصلا متوجه نمی شوم و از نظر من که عالی است. با تشکر از رویال مایند عزیز
  رویال مایند
    

  سلام، بله به نظر اکثر کسانی که شرکت کرده اند کیفیت دوبله قابل قبول است. البته ما نمی گوییم که کار صد در صد بی نقص است اما بعضی از دوستان انتظار داشته اند که صدای دوبلور دقیقاً مثل باب پراکتور باشد که پیدا کردن یک دوبلور 85ساله که بتواند 12 ساعت سمینار را دوبله کند برای ما امکان پذیر نبوده است.

 • رضا رفیعی
  شنبه 5 مرداد 1398
  با درود 
  لطفا در صورت امکان سمینار ماتریکس باب پراکتور رو هم برامون تهیه و به اشتراک بگذارید
  رویال مایند
    

  سلام، سمینار ماتریکس در زمینه کسب و کار است. چشم پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد.

 • مصطفی
  یکشنبه 30 تیر 1398
  سلام ممنون از اشترک گذاری کتاب عالی کمال ذهن بی صبرانه منتظر فصل آخرش هستم . موفق باشی رویال مایند
  رویال مایند
    
 • رضا رفیعی
  یکشنبه 30 تیر 1398
  با درود
  بی صبرانه منتظر فصل جدید این کتاب هستم
  در ضمن اینم بگم که من سمینار قبلی پارادایم شیفت رو سال گذشته دیده بودم و واقعا برای درک مفاهیم بیان شده تو سمینار وقت گذاشتم. اما امسال که این سمینار جدید رو دارم میبینم به درک عمیق تری از مفاهیمش رسیدم و این دقیقا همونیه که بارها باب پراکتور و همه این آدمهای فوق العاده گفتن که حتما باید بارها و بارها این مفاهیم رو ببینید تا بهتر از قبل درکش کنید. من خوشحالم که این دوره رو تهیه کردم. به نظرم ارزشش رو داشت. من هیچ ویدئویی رو نمی تونم به صورت مستمر 40 دقیقه نگاه کنم اما باب پراکتور محشره. اصلا خسته نمیشم و لحظه به لحظش رو با دقت تماشا می کنم
  رویال مایند
    

  بله کاملاً درست می فرمایید. تکرار مفاهیم باعث درک عمیق تر می شود و در نهایت همین تکرار خود باعث تغییر پارادایم ها می شود.

 • موعود بلونه
  یکشنبه 30 تیر 1398
  سلام و با تشکر از سایت خوبتون ، امکانش هست در سایت ، نقشه راه آینده و برنامه های آینده رو قرار بدهید 
  به عنوان مثال کتابهایی که در انتظار ترجمه قرار دارند و یا دوره هایی که قراره بزودی منتشر بشوند
  رویال مایند
    

  سلام، دوست عزیز انقدر مفاهیم گسترده و متنوع هستند که ما تنها می توانیم برنامه 3ماه آینده را تعیین کنیم و اصلاً نمی توانیم برنامه ای واضح برای طولانی مدت بدهیم.

 • احسان ميردامادي
  شنبه 29 تیر 1398
  سلام سلام سلام وقتتون بخیر و شادی . خوب پس حدسم باید درست باشه اسم کتابی که از ناپلئون هیل میخواهید چاپ کنید قانون موفقیت بله ؟ امسال نمایشگاه کتاب که رفته بودم یک سری از کتابهای شما را ناشرها چاپ کرده بودند مثل کتابهای جول اوستین . قدرت عادت و البته این کتاب قانون موفقیت ناپلئون هیل اما ترجمه های شما روان تر و مفهومی هست که منتظر چاپش هستم. با تشکر تندرست باشید و سلامت
  رویال مایند
    

  بله درست می فرمایید ترجمه های ما بسیار تخصصی تر هستند و با دقت زیادی جملات ترجمه  می شوند و بارها ترجمه مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

 • yas
  شنبه 29 تیر 1398
  سلام روزتون بخیر 
  ممنون از پاسخگوییتون 
  واقعا هفت هزار دلار خیلی زیاده ، البته هزینه ترجمه و دوبله رو هم باید بهش اضافه کرد . اینطوری واقعا توجیه داره که هر گونه بخواهید با محصول مورد نظرتون بر اساس توجیه اقتصادی و جلوگیری از سو استفاده های احتمالی برخورد کنید. گرچه من از این دوره نتونستم استفاده کنم اما بقیه محتوای سایت واقعا فوق العاده هستن و بخاطرشون از ته قلبم قدردانی می کنم . روزگار به کامتون باشه
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف و درک بالای شما

 • رضا رفیعی
  جمعه 28 تیر 1398
  با درود
  منم طبق فرمایش دوست خوبمون علی ، داشتم به این موضوع فکر می کردم که واقعا برای شما چجوری مقدوره این حجم از اطلاعات شگفت انگیز رو با این مبالغ برامون تهیه کنید؟ حتی یک روزم ندیدم بیکار بشید. مدام دارید کار می کنید و مطلب جدید میزارید و این واقعا فوق العادس. من به بودن کنار شما و همراهی کردن شما افتخار می کنم. شما سطحی جدید از آدمها میسازید به شرطی که بخوان تغییر کنند.
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف و درک بالای شما

 • Amir
  جمعه 28 تیر 1398
  سلام خدمت شما گروه ارزشمند رویال مایند. خواستم بپرسم برنامه ای برای انتشار کتاب you are the placebo از دکتر دیسپنزا برای امسال دارید یا نه؟ سپاس از شما
  رویال مایند
    

  بله ترجمه خواهد شد

 • مجتبی شهریور
  پنج شنبه 27 تیر 1398
  سلام
  یه پیشنهاد در مورد کتاب جدید بیندیشید و ثروت مند شوید دارم که قرار به زودی چاب بشه اونطوری که بیان فرمودین کتاب چیزی حدود1100 صفحه هست در صورت امکان و برای راحتی مطالعه کتاب را در دو یا سه جلد چاپ بفرمایید
  متشکرم
  رویال مایند
    

  1100 صفحه نسخه انگلیسی است. معمولاً نسخه فارسی تعداد صفحات کمتر می شود.

 • علی
  پنج شنبه 27 تیر 1398
  اصلا برای رویال مایند میصرفه این همه کتاب و سمینار و...ترجمه کنه مگه چقد از ما پول گرفتین برای یه سال که اینقد خرج کنین.میترسم ورشکسته بشین و ما محروم بشیم از محتوای سایت
  من واقعا بعد از خوندن کتابای دکتر دیسپنزا نظرم خیلی تغییر کرده
  واقعا اگه شما نبودین چجوری میتونستم به این محتوا با این کیفیت دست پیدا کنم
  رویال مایند
    

  بله درست می فرمایید تنها با حمایت شما عزیزان می شود چنین محتوایی را ترجمه کرد و به اشتراک گذاشت. به طور مثال همین کتاب ماوراء طبیعی شدن حدود 15 میلیون فقط هزینه ترجمه آن بوده است. حال خودتان به بخش محتوای ویژه مراجعه کنید و حجم بالای محتوا را ببینید. 

 • yas
  چهار شنبه 26 تیر 1398
  سلام با تشکر از سایت فوق العاده عالیتون 
  من نظرات دوستان را می خوندم و دیدم که خیلی ها در مورد دوره جدید پارادایم شیفت نظراتشون رو گذاشته بودند و پرسیده بودند که فایل رو با زیرنویس فارسی هم می گذارید که البته جواب شما نه بود . اما واقعا از انسان هایی فرهیخته مانند شما که چنین سایت با چنین دستاورد های فوق العاده ای رو ایجاد کردند، به دور از انتظار هست که نظرات مخاطب هاشون رو نادیده بگیرند . من یه قسمت از فایل پارادایم شیفت رو در تلگرام دیدم ، گرچه ایده شما در مورد دوبله خوب بوده ، اما واقعا کیفیت کار پایین هست و اصلا با مخاطب ارتباط برقرار نمی کنه . من کسانی رو می شناسم که تمایل به شرکت در این دوره داشتند و واقعا همه برای شرکت در این دوره هیجان زده بودیم تا اینکه فایل های شما رو در کانل تلگرام دیدیم و دوبله کاملا با کیفیت پایین و بیشتر حالت مصنوعی داشت و منصرف شدیم . به دلیل اینکه زیر صفحه پارادایم شیفت قسمت نظرات رو نگذاشتین( که نمی دونم واقعا چرا این قسمت نظرات رو در زیر اون صفحه نمی گذارین ) مجبور شدم اینجا پیام بگدارم . 
   امیدوارم که نظرات ما کاربران واقعا مورد توجه شما قرار بگیره .
  رویال مایند
    

  دوست عزیز امکان قرار دادن فایل زبان انگلیسی با زیرنویس را نداریم چون این مجموعه حدود هفت هزار دلار برای ما هزینه تهیه داشته است و اگر فایل زبان اصلی آن در دسترس سایت های مشابه قرار بگیرد به راحتی سو استفاده می کنند. نظرات کاربران همیشه برای ما مهم بوده است اما ما هم محدودیت هایی داریم. کیفیت دوبله هم از نظر ما و خیلی از کسانی که شرکت کرده اند قابل قبول بوده است. 

 • مجتبی شهریور
  چهار شنبه 26 تیر 1398
  با سلام و تشکر از زحمات شما 
  بین کامنت دوستان یه سئوال در مورد کتاب ناپائون هیل بود امکانش هست بیشتر توضیح بفرمایید و بفرمایید همون کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نسخه اصلی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  رویال مایند
    

  بله نسخه اصلی این کتاب توسط تیم رویال مایند ترجمه شده است و به زودی به چاپ خواهد رسید.

 • عرفان
  سه شنبه 25 تیر 1398
  تفاوت بین کتاب شکست عادت های کهنه و کتاب ماورای طبیعی شدن چیه؟
  رویال مایند
    

  کاملاً محتوای متفاوتی دارند

 • رضا رفیعی
  یکشنبه 23 تیر 1398
  با درود
  هر فصلی که از این کتاب تموم میشه باور جدیدی در مورد خودم توی ذهنم شکل میگیره. در کل کتابهای ایشون دنیای جدیدی از خودشناسی رو به روی من باز کرد.و جالب تر اینکه این اطلاعات به من کمک کرده ادم اروم تری باشم و ذهن و استرسهام رو مدیریت کنم.و همچنین به خیلی از دوستان و اطرافیان که مشکلات عدیده ذهنی و شخصیتی و روانی دارن تونستم کمک کنم تا بتونن راه زندگی جدیدی رو پیدا کنن. کنار این اطلاعات مفید وقتی باهاشون در مورد پارادایم هاشون صحبت می کنم به طرز عجیبی شگفت زده میشن و کاملا تایید می کنن که چیزهایی هست که باید توی زندگی و ذهنشون جستجو کنن که کنترل ناخواسته زندگیشون رو در دست داره . فکر می کنم من با این آموزه ها به مدل جدیدی از خودم و بقیه ادمها رسیدم. جوری که باعث شده ادمها رو با هرشرایطی بهتر درک می کنم. چون تو هر لحظه دقیقا می فهمم چی تو ذهنشونه و چرا این شکلین. سپاس ویژه از شما بابت دادن این نگاه ویژه به من
  رویال مایند
    

  بسیار فوق العاده، باعث افتخار ماست که افراد فرهیخته ای همانند شما ما را در مسیر رشد و تعالی همراهی می کنند.

 • احسان ميردامادي
  شنبه 22 تیر 1398
  سلام وقتتون بخير و شادي ، يك سوال داشتم كه اين كتاب ناپلئون هيل كه ١١٧٠ صفحه هست و ميخواهيد چاپ كنيد همون كتاب اولش هست كه اسمش the low of success است كه مربوط به سال ١٩٢٨ ميلادي هست؟ با تشكر تندرست باشيد و سلامت
  رویال مایند
    

  اولین کتابی است که ناپلئون هیل به پیشنهاد آندرو کارنگی نوشته است.

 • Mohammadmehdi
  جمعه 21 تیر 1398
  سلام و خسته نباشید.امکان داره پارادایم شیفت رو به صورت زیرنویس هم بزارید؟
  رویال مایند
    

  سلام، خیر

 • رضا رفیعی
  جمعه 21 تیر 1398
  با درود. لطفا برای بخش پارادایم شیفت هم نظرات رو فعال کنید. ضمنا فکر می کنم الان دیگه وقتشه دوستان بتونن نتایج خودشون رو با بقیه در میون بزارن.امیدوارم فرومتون زودتر آماده شه
  رویال مایند
    

  سلام، اجازه بدهید تالار گفتگو راه اندازی شود تا دوستان بتوانند به صورت مستقیم با هم تبادل نظر کنند

 • رضا رفیعی
  پنج شنبه 20 تیر 1398
  با درود و خسته نباشید خدمت تیم فوق العاده رویال مایند.
  چنتا نکته رو لازم می دونم خدمت دوستان و همراهان رویال مایند عرض کنم
  1- من تو این یکسال و نیمی که دارم مو به مو مطالب سایت رو دنبال می کنم یه موضوع خیلی مهم رو یاد گرفتم اونم اینه که برای رشد شخصی باید هزینه کرد چه هزینه مادی چه معنوی . هزینه معنویش اینه که شما حداقل باید روزی نیم ساعت که البته به نظرم خیلی کمه . انقدر تو طول روز هرکدوممون زمان مرده داریم که اگر ازش درست استفاده کنیم می تونیم روزی دو تا سه ساعت به رشد شخصیمون اختصاص بدیم . وحساب کنید همین ساعتها در طول سال چه اثر مرکب فوق العاده ای برامون داره. برای من که بی نظیر بوده و از این بابت دوباره از رویال مایند تشکر ویژه دارم
  2- اینکه توقع داشته باشیم سایت رویال مایند با این حجم از کار و مطالب خوب و سمینار و کتابهای ترجمه شده صرفا به حق اشتراک شما بسنده کنه خیلی فکر منطقی نیست. ما خودمون یه مجموعه اموزشی رو تو حوزه کاریمون خریداری کردیم و ترجمه و دوبله کردیم تا الان 20 میلیون هزینه داشته. مگه میشه همه چیز مجانی باشه یا در دسترس؟ توجهتون رو به پارت اخر وبینار قدرت خارق العاده ذهن دانداپانی جلب می کنم که در مورد پول صحبت می کنه . بدون پول شما نمی تونید تاثیر بزارید رو دنیا. اگر رویال مایند هزینش در نیاد به زودی کل سایت از بین میره و حسرت این مطالب بی نظیر به دل ماهایی که عاشق رویال مایندیم می مونه. امیدوارم هممون درک کنیم که برای ادم بهتری شدن باید هزینه کنیم. در حقیقت هزینه نه بلکه روی خودمون سرمایه گذاری کنیم
  رویال مایند
    

  ممنون از توضیحات کامل شما

 • مرد
  پنج شنبه 20 تیر 1398
  سلام، ماورای طبیعی شدن کی چاپ میشه؟
  خیلی کم کار شدین
  نه ویدیو از جوئل اوستین میذارین
  نه کتاب صوتی
  نه کلیپ انگیزشی....
  رویال مایند
    

  دوست عزیز چاپ کتاب ماورا طبیعی شدن به مجوز ارشاد نیاز دارد

 • mehdi
  چهار شنبه 19 تیر 1398
  سلام خسته نباشید
  ببخشید در پارادایم شیفت 
  سمینار به صورت زیر نویس و با صدای خود باب پراکتور هم ارایه خواهد شد یا فقط دوبله خواهد بود؟
  رویال مایند
    

  سمینار پارادایم شیفت دوبله هست

 • جواد
  سه شنبه 18 تیر 1398
  سلام آیا این کتاب نسخه چاپیش هم منتشر میشه ؟ ممنون از زحماتتون
  رویال مایند
    

  بله

 • احسان ميردامادي
  سه شنبه 18 تیر 1398
  سلام وقتتون بخير و شادي ، منظورم اينه كه تن صداش نزديك به باب پراكتور باشه مثلا گوينده هاي كه سنش بالاست اما صداي نازك و بچه گانه دارند ايشون درسته ٥٠ سال دارند اما صداش خيلي جوونه انگار يك آدم ٣٠ ساله است داره صحبت ميكنه . همونطور بالعكس افرادي هستند كه سن پاييني دارند اما تن صداشون جوري كه فكر ميكني يك پيرمرد داره صحبت ميكنه فكر كنم يك مدير دوبلاژ حرفه اي بايد داشته باشيد كه اين افراد را براتون پيدا كنه. مطمئن باشيد كيفيت كارتون خيلي ميره بالا. با تشكر شاد باشيد و موفق
  رویال مایند
    

  چشم، پیشنهاد شما را بررسی می کنیم اما طبق تجربه خودمان متوجه شدیم که بعد از 10 دقیقه تماشای سمینار صدای باب پراکتور را به کلی فراموش می کنید و به صدای دوبلور عادت می کنید.

 • آزاده
  دوشنبه 17 تیر 1398
  سلام لطفا هر کتاب ، سمینار ، وبینار و کلا هر مطلبی توی سایت می ذارید سال نشرش رو هم بیان بفرمایید.
  مثلا من خیلی دوست دارم بدونم آثار دکتر جو دیسپنزا هر کدوم متعلق به چه سالی هست 
  ممنون میشم
  رویال مایند
    

  سلام، چشم

 • احسان ميردامادي
  یکشنبه 16 تیر 1398
  سلام وقتتون به خیر و شادی . من قسمتهایی از پارادیم شیفت که داخل اینستاگرام گذاشته بودید را دیدم و اینکه خواستم بگم گوینده که برای صدای باب پراکتور گذاشته اید خیلی صدای خوبی داره اما به سن و سال باب پراکتور نمیخوره و به نظر من اون حس را به طور کامل به مخاطب القا نمیکنه چون صدای یک فرد جوان هست جدا از این که گوینده باید تقریبا هم سن باب پراکتور باشه میتونید دقیق تر بشید و گوینده ای را انتخاب کنید که وقتی داره صحبت میکنه واقعا مخاطب فکر کنه باب پراکتور اصلا فارسی داره صحبت میکنه و خوشبختانه در ایران گویندگان فوق العاده داریم این حس را به مخاطب میدهند و این در فیلم هایی که دوبله شده در ایران واضحه که مدیر دوبلاژ فردی را انتخاب میکنه که چقدر صدای گوینده به شخصیت فیلم نزدیک باشه البته شما عزیزان هم برای بار اول دوبله را شروع کردید و من خواستم نظرم را گفته باشم برای بهتر شدن نه بلکه عالی شدن رویال مایند به نظر من توجه به جزئیات یکی از عوامل موفقیته . با تشکر تندرست باشید و سلامت
  رویال مایند
    

  سلام، دوست عزیز گوینده فعلی حدود 50 سال سن دارن. ما از کجا گوینده 90 ساله پیدا کنیم؟!

 • مریم
  یکشنبه 16 تیر 1398
  ممنون از هیمن
  رویال مایند
    
 • هیمن
  شنبه 15 تیر 1398
  منظور دکتر دیسپنزا از تبرک با احساسات متعالی هم اینه که احساسات والایی مثل عشق و شکرگزاری رو در خودتون ایجاد کنید. این احساسات انرژی ببشتری تولید میکنن و میتونید اون انرژی رو وارد مرکز انرژی مورد نظرتون کنید. نمی‌تونم خوب این حسو توصیف کنم باید خودتون تجربه‌ش کنید. ولی یه چیزی بین گرما، لرزش خفیف و احساس سرشار و لبریز شدن رو تجربه خواهید کرد.
  رویال مایند
    

  سلام، ممنون از شما برای توضیح بهتری که ارائه دادید. واقعاً سخت هست همچین مواردی را توضیح کامل داد.

 • هیمن
  شنبه 15 تیر 1398
  در جواب خانم مریم:
  برای حس کردن مرکز انرژی باید به طور کامل روی اون مرکز تمرکز کنید. توی ذهنتون اون رو تجسم کنید و انرژی رو تصور کنید که توش جمع شده و جریان داره‌. اگه این کارو بکنید حتما اون رو توی بدن‌تون حس میکنید
  رویال مایند
    

  بسیار عالی

 • لیلا
  شنبه 15 تیر 1398
  سلام  رویال مایند عزیز و خدا قوت قبلا 14 ساعت دوره آموزشی پارادایم شیفت در سایت داشتید.آیا این دوره متفاوت تر از دوره قبل می باشد؟.ما که 14 ساعت را گوش داده ایم ضروریه که این دوره را ثبت نام کنیم؟آیا این دوره ویژگیهای خاصی به دوره قبل دارد؟
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
  رویال مایند
    

  سلام، دوست عزیز این دوره در سال 2018 برگزار شده است و کاملاً به شیوه متفاوتی برگزار می شود

 • مریم
  جمعه 14 تیر 1398
  سلام. ببخشید سوالمو اصلاح میکنم، این مراقبه سخت واقعا نیاز که صوتی بشه،...کتاب گفته در منبع انرژی مورد نظر توجع کنید به فضای اطرافش توجه کنید بعد که انرژیشو‌حس کردید با احساسات متعالی تبرک کنید...چطور انرژی منبع انرژی رو حس کنیم؟ برا هفت تا
  رویال مایند
    

  خوب این سوال شما دیگر خیلی تخصصی هست و باید با یک استاد یوگا و مراقبه حرفه ای مشورت بگیرید. خود ما هم جواب همه سوالات را نداریم.

 • مریم
  چهار شنبه 12 تیر 1398
  سلام. تو مراقبه انرژی دیسپنزا، زمانی که میگه بر هر منبع انرژی مدتی توجه کنیم و احساسات متعالی بگیم ، راجغ اون منبع انرژی شکرگزاری کنیم؟ دقیق متوجع نمیشم در هر مکث منابع انرژی احساسات متعالی مث سپاسگزاری بابت چی باشه؟؟
  رویال مایند
    

  احساس شکرگزاری را باید در خود ایجاد کنید، حس شکرگزاری نسبت به زندگی و انرژی عظیمی که به شما عطا شده است

 • بهار
  چهار شنبه 12 تیر 1398
  سلام 
  با تشکر فراوان بخاطر مطالب بسیار مفیدی که به اشتراک میگذارید 
  میشه لطفا پس از اتمام فصول این کتاب ، کتاب من چه کسی هستم اثر استدمن گراهام را ترجمه و در محتوای ویژه قرار دهید ؟
  متشکرم
  رویال مایند
    

  سلام، چشم پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • رضا رفیعی
  سه شنبه 11 تیر 1398
  وجودم به خاطر این کتاب سرشار از انرژی و قدرت شده. احساس می کنم کنترل زندگیم رو به طور کامل در اختیار دارم. هرچی بگم کمه. هر فصلی که میزارید رو کامل تو یه روز می خونم. ازتون بی نهایت سپاسگزارم. شما خاص هستید
  رویال مایند
    

  سلام، بله کتاب فوق العاده ای است. اگر کسی این کتاب را با دقت بخواند به معنای واقعی به کمال ذهن دست خواهد یافت.

 • میثم
  یکشنبه 9 تیر 1398
  سلام. کتابها عالی هستن. مخصوصا آقای دیسپنزا. فقط ابتدای کتاب سالنشر کتاب رو هم بنویسید. این کتاب مثل اینکه قدیمیتر از دو کتاب قبلی ارائه شده ایشون تو سایت هست هست.
  رویال مایند
    

  سلام، بله این اولین کتاب دکتر جو دیسپنزا است

 • بهنام
  شنبه 8 تیر 1398
  عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی رویال مایندی های عزیز 
  خوشحالم که یکی از اعضای سایت هستم و واقعا محتوا و کیفیت محتوا عالی هستش 
  این کتاب رو من تازه شروع کردم و اولین فصل رو تموم کردم یعنی واقعا عالیه واقعا بینظیره توصیه میکنم حتما مطالعه کنید و یک پیشنهاد هم دارم اینکه از برنامه های لاندن ریل و همچنین از کارآفرینان جوان مانند دن لاک برنامه بزارید 
  به امید موفقیت و پیشرفت روز افزون رویال مایند عزیز
  رویال مایند
    

  سلام، ممنون از لطف شما. چشم پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد.

 • مریم
  جمعه 7 تیر 1398
  سلام. مطلب بیشتر از دکتر دیستپنزا بذارید ، یه قسمتی هم اگع ساخته بشه تا ما تحربیات همدیگر به اشتراک بقیه دوستان بذاریم عالی میشه،
  رویال مایند
    

  سلام، بله به زودی طراحی  تالار گفتگوی سایت به اتمام خواهد رسید و راه اندازی خواهد شد.

 • رضا رفیعی
  پنج شنبه 6 تیر 1398
  با سلام
  اینکه تمام مطالب سایتتون بی نظیر و خاصه و زندگی منو متحول کرد هیچ حرفی توش نیست.اما همه اونها یه طرف و کتابهای دکتر دیسپنزا یه طرف دیگه. تاثیر به شدت عمیقی روی باورهای ذهنی من گذاشت. و احساس می کنم زندگیم به دو بخش قبل از خوندن کتابهای ایشون و بعدش تقسیم شده. حالا حس می کنم کاتالوگ فرمانده بدنم تو دستمه و همه جوره می تونم خودم و زندگیم رو کنترل کنم . لحطه به لحظه اتفاقات روزانم برام قابل کنترل شده. بازهم از کتابها و سمینارهای ایشون بزارید
  رویال مایند
    

  سلام، بله همانطور که فرمودید کتاب های ایشان باعث تحول و دگرگونی زندگی می شوند.

 • هادی جعفری
  چهار شنبه 5 تیر 1398
  حیلی عالی
  رویال مایند
    
 • Mahdi
  سه شنبه 4 تیر 1398
  با سلام با رویال مایند عزیز
  ممنون از کلیه کتابای خوبی که به اشتراک میذارین. به نظر میرسه دوستان با مشکل کمبود وقت، سرعت پایین در مطالعه و در تعداد مواردبا بحث درک پایین مواجه هستند. پیشنهادی به رویال مایند دارم که امیدوارم مورد توجه شما قرار بگیره. یک دوره تندخوانی در سایتتون برگزار کنید تا تکنیک های مطالعه سریع و درک بالا رو به دوستان آموزش بدین تا بتونن همگام با اشتراک گذاری مطالب شما کلیه مطالب را به راحتی مطالعه و درک کنن. و برای اون دوستانی که زمان کمی برای مطالعه دارن، میتونه فرصت مناسبی باشه تا در حداقل زمان ممکن بتونن با حداکثر سرعت و کیفیت مطالعه کنن و سطح دانششون رو افزایش بدن.
  با سپاس.
  رویال مایند
    

  سلام، چشم پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد در صورتی که امکان برگزاری چنین دوره ای را داشته باشیم حتماً برگزار خواهیم کرد

 • علیرضا
  سه شنبه 4 تیر 1398
  کتاب عالیههههه مثل همیشههه شاهکاره کاراتون فقط فصل های اول همونطور که گفتید خیلییی طولانی خواهشا با فاصله بیشترفصل هارو بزارید یه روز در میون خیلییی کمه هرفصل حداقل مطالعش 3 روز طول میکشه این کتابم واقعا حیفه که شمرده شمرده مطالعه نشه خواهشا سرعت اشتراک گذاری رو بیارید پایین تا به روند سایت برسیم و عقب نمونیم عالیههههه مثل همیشههه کارتون مرسییی که هستید واقعا...
  رویال مایند
    

  سلام، دوست عزیز متوسط روزانه 30 صفحه را می توانید مطالعه کنید.

 • مریم
  دوشنبه 3 تیر 1398
  سلام.کی وبینار دکتر جو میذارید؟ مراقبه تبرک انرژی میشه صوتی کنید اثرش بیشتر ...
  رویال مایند
    

  سمینار کمال ذهن را از هفته آینده به اشتراک خواهیم گذاشت. هنوز برای صوتی کردن مراقبه های کتاب ماوراء طبیعی شدن تصمیمی گرفته نشده است.

 • فاطمه پارسائیان
  دوشنبه 3 تیر 1398
  سلام
  با تشکر از مطالب فوق العاده ای که بع اشتراک میگذارید.
  این کتاب هم مانند کتاب ماوراءالطبیعه عااااااالی بود.
  درخواستم از شما این هست که رامتا کتاب سفید را که در متن کتاب از آن نام برده شده را هم ترجمه کنید.
  رویال مایند
    

  سلام، چشم اگر دسترسی داشتیم حتماً ترجمه خواهیم کرد

 • ERFAN
  دوشنبه 3 تیر 1398
  ممنون از پاسختون🌷
  رویال مایند
    
 • حمیدرضا
  یکشنبه 2 تیر 1398
  سلام
  وقت بخیر
  خسته نباشید
  در تمام کتاب های دکتر جو دیسپنزا حرف از فیلم مستند what the bleep do we know - از غیب چه می دانیم!
  امکانش هست این فیلم رو تهیه کنید و با زیرنویس برای دانلود قرار بدید؟
  
  ممنون
  رویال مایند
    

  سلام، این فیلم در اینترنت موجود است با دوبله فارسی از گوگل سرچ کنید

 • فاطمه
  یکشنبه 2 تیر 1398
  فکر میکنم بهترین و قویترین و کامل ترین و درعین حال مستند و علمی ترین آموزشها رو جو دسپنزا داره ،وقتز مطالبش رو میخونم حس میکنم یه مطلب علمی جدید وفوق پیشربته س و واقعا تشنه ی یادگیریش میشم ،کاملا با ذات منطقی انسانها هماهنگه ،مرسی از تیم فوق العاده رویال مایند
  رویال مایند
    

  بله درست می فرمایید کتاب های ایشان فوق العاده هستند

 • خسرو
  یکشنبه 2 تیر 1398
  با سلام و تشکر از شروع بارگزاری این کتاب ارزشمند 
  در صفحه ی 16 و 17 در خصوص ترتیب انجام تمرین انگشت دست، فکر میکنم ترتیب صفحهی دوم که چالش بیشتری ایجاد میکند صحیح باشد، لطفا بررسی فرمایید و در صورت لزوم اصلاح فرمایید . 
  با تشکر فراوان از رویال مایند و تیم فعالش
  رویال مایند
    

  سلام، چشم بررسی خواهیم کرد

 • ERFAN
  یکشنبه 2 تیر 1398
  سلام، خواهشمندم که کتاب هارو صوتی کنید...حجم زیادی دارند برای خواندن...
  رویال مایند
    

  دوست عزیز این چنین کتاب هایی اگر صوتی شوند هیچ کاربردی ندارند زیرا متن سنگینی دارند و باید حتماً با دقت مطالعه شوند

 • مهدی بردستانی
  یکشنبه 2 تیر 1398
  دم رویال مایندی ها گرم فقط لطفا تمام تمام کتابهاشون رو چاپی هم ارائه کنید
  رویال مایند
    

  سلام چشم در صورت اخذ مجوز ارشاد بلافاصله نسخه چاپی را برای شما عزیزان تهیه خواهیم کرد

 • آزاد مهروند
  شنبه 1 تیر 1398
  سلام و سلام و سلام و سلام و سلام 
  شما چقدر عالی هستییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین واقعاً که شما عالی و عالی هستین .... خداوند رو شاکرم که در زندگی ام با شما عزیزان آشنا شدم و زندگی ام را سرشار از شور و شوق و شادی کرده...
  خیلی خیلی خیلی ممنون و متشکرم بخاطر این همه عشق و علاقه ای که دارین و در جهان انتشار میدین ... واقعا دست و دلتان پر توان و پر قدرت باشه...
  از خداوند برایتان انرژی و عشق بیشتر بیشتر بیشتر میخواهم... 
  زیبایی و ثروت و عشق و سلامتی و همه ی زیبایی ها را از خداوند برایتان آرزومندم...
  عاشقتان شده ام ، با این همه زیبایی که از شما و این سایت عالیتان دریافت میکنم ...
  رویال مایند
    

  سلام، ممنون از لطف و انرژی مثبت شما

 • مریم
  شنبه 1 تیر 1398
  چ خوب بازم از ایشون مطلب گذاشتید..
  رویال مایند
    
 • مهشید
  شنبه 1 تیر 1398
  سلام و عرض احترام برای کتاب کمال ذهن بینهایت سپاسگزارم
  رویال مایند
    
 • Saeid
  شنبه 1 تیر 1398
  سلام بسیار از شما بابت ترجمه کتاب ها و مخصوصا کتاب های دکتر جو دیسپنزا سپاسگزارم واقعا فوق العاده ست.از شما درخواستی دارم لطفا کتاب هایی که در سایت قرار میدید سال چاپ و انتشار کتاب رو هم ذکر کنید تا ما بدونیم در چه سالی کتاب نوشته شده و چقدر بروز هست.الان از 3 کتاب دکتر دیسپنزا که تو سایت گذاشتید کدام قدیمی تر و کدام جدیدتر هستند میشه بفرمایید؟متشکرم
  رویال مایند
    

  سلام، کتاب کمال ذهن اولین کتاب ایشان است و کتاب ماوراء طبیعی شدن آخرین کتاب ایشان است.

 • رضا رفیعی
  شنبه 1 تیر 1398
  نمی دونید چقدر خوشحالم که دوباره کتابی از ایشون رو می تونم مطالعه کنم. نشسته بودم و منتظر بودم تا به اشتراک بزاریدش و بلافاصله دانلودش کنم. ممنون که اینهمه مطالب ارزشمند برامون تهیه می کنید
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما، این کتاب هم مثل تمام آثار دکتر دیسپنزا یک شاهکار است.