دوره جامع هوش مالی - رابرت کیوساکی

آیا شما وضعیت مالی مناسبی دارید؟ اگر در زندگی با مشکلات مالی روبرو هستید، دوره جامع هوش مالی برای شما طراحی شده است. اگر شما میخواهید کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید، تا بتوانید در آینده به اهداف مالی‌تان دست پیدا کنید، این دوره جامع به شما کمک میکند مسیر دستیابی‌تان به این اهداف را تنظیم کنید. بر اساس آموزه های رابرت کیوساکی چهارراه گردش مالی به این شکل است:

چهارراه پولسازی

E: کارمندان

S:  دارای شغل آزاد (خویش فرما)   

B: صاحبان کسب و کارها

I: سرمایهگذاران

 

هر یک از ما حداقل در یکی از قسمت‌های چهارراه گردش مالی قرار داریم. منبع درآمد ما مشخص میکند که در کدام یک از بخش‌های این جدول قرار میگیریم. بسیاری از ما به حقوق ماهانه ای که دریافت می‌کنیم متکی هستیم و در دسته کارمندان قرار میگیریم، در حالی که دیگران استقلال مالی دارند و در دسته شاغلین آزاد (خویش فرما) قرار می‌گیرند. کارمندان و شاغلین آزاد در سمت چپ چهارراه گردش مالی هستند. سمت راست چهارراه گردش مالی مربوط به افرادی است که درآمدشان را از کسب و کارها و یا سرمایه‌گذاری‌هایی که مالک آن هستند به دست می‌آورند.

چهارراه گردش مالی شامل ۴ دسته از افراد مختلفی است که دنیای کسب و کار را تشکیل میدهند، اما این افراد چه خصوصیاتی دارند و چه ویژگی‌هایی آنها را از هم متمایز میکند. با دانستن این ویژگی‌ها، شما میتوانید جایگاه خودتان در چهارراه گردش مالی را مشخص کنید و با انتخاب جایگاهی که میخواهید در آینده داشته باشید، مسیر رسیدن به آزادی مالی خودتان را برنامه‌ریزی کنید. اگرچه در هر چهار بخش چهارراه گردش مالی، آزادی مالی قابل دستیابی است، افرادی که مهارت‌های بخش «B» و یا «I» را دارند، سریع‌تر به اهداف مالی‌شان دست پیدا میکنند. 

 

رابرت کیوساکی

 

دوره جامع هوش مالی و کتاب چهارراه پولسازی به سه بخش تقسیم شده است:

 

بخش اول: بخش ابتدایی این دوره جامع به تفاوت‌های بنیادین افرادی که در چهار گوشه مختلف چهارراه گردش مالی قرار دارند میپردازد. در اینجا شرح میدهیم که چرا برخی افراد به سمت یک قسمت مربع گردش مالی جذب میشوند و معمولاً، بدون آنکه متوجه بشوند، در همان جا ماندگار میشوند. این بخش به شما کمک میکند که جایگاه فعلی و پنج سال آینده‌تان در چهارراه گردش مالی را شناسایی کنید.

بخش دوم: بخش دوم این دوره مربوط به تغییرات شخصی است. در اینجا به هویتی که باید داشته باشید میپردازیم و نه به کارهایی که باید انجام بدهید.

بخش سوم: بخش سوم این دوره، در هفت گام،‌ مسیر رسیدن به جایگاه مورد نظر در چهارراه گردش مالی را بیان میکند. در اینجا رازهای پدر پولدار درباره مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به «B» و یا «I» را با شما به اشتراک می‌گذاریم. این بخش به شما کمک میکند مسیرتان برای رسیدن به آزادی مالی را انتخاب کنید.

 

در طول این دوره،  همواره اهمیت هوش مالی را به شما یادآوری می‌کنیم. اگر شما میخواهید در سمت راست مربع گردش مالی فعالیت کنید، باید به نسبت افرادی که در سمت چپ مربع گردش مالی قرار دارند، هوشمندتر باشید. برای تبدیل شدن به «B» و یا «I»، شما باید قادر باشید مسیر گردش مالی‌تان را کنترل کنید. این دوره برای افرادی نوشته شده است که آمادگی ایجاد تغییرات در زندگی‌شان را دارند. ما در ابتدای عصر اطلاعات قرار داریم و نسبت به هر زمان دیگری در گذشته فرصت‌های مالی بیشتری در دسترس ما است. تنها افرادی میتوانند این فرصت‌ها را شناسایی کنند و از آنها به خوبی بهره ببرند که مهارت‌های دسته «B» و یا «I» را دارا باشند. برای موفقیت در عصر حاضر شما باید هر چهار قسمت چهارراه گردش مالی را به خوبی بشناسید. متأسفانه مدارس ما هنوز در عصر صنعتی جا مانده‌اند و دانش‌آموزان را برای سمت چپ مربع گردش مالی آموزش میدهند.اگر به دنبال پاسخ‌های جدید برای پیشرفت در عصر ارتباطات هستید، این دوره برای شما تهیه شده است.

این دوره جامع شامل کتاب ها و سمینارهای رابرت کیوساکی در زمینه افزایش هوش مالی است و برای افرادی تهیه شده است که آمادگی تغییر جایگاه خودشان در چهارراه گردش مالی را دارند. این  دوره جامع به خصوص به افرادی توصیه میشود که در حال حاضر در بخش «E» و «S» مربع گردش مالی قرار دارند و در اندیشه حرکت به سمت بخش‌های «B» و «I» هستند. این  دوره جامع برای افرادی است که آمادگی دارند از امنیت شغل فراتر بروند و به سمت امنیت مالی حرکت کنند. اگر چه این کار به هیچ وجه آسان نیست، اما پاداشی که در انتهای این مسیر در انتظار شما است، ارزش سختی‌های مسیر را دارد. این مسیر شما را به آزادی مالی می‌رساند.

 

بخشی از سمینار افزایش هوش مالی در 60 دقیقه:

نام کتاب: چهارراه پولسازی
نویسنده: رابرت کیوساکی
تعداد فصول: 18 فصل

تعداد صفحات: 386 صفحه
ترجمه: تیم ترجمه رویال مایند

فهرست:

مقدمه: شما در کدام خانه‌ی چهارراه پولسازی قرار دارید؟ 

بخش اول: چهارراه پولسازی
فصل اول: چرا شما برای کسی دیگر کار نمی‌کنید؟
فصل دوم: خانه‌های مختلف چهارراه پولسازی، برای افراد مختلف
فصل سوم: چرا افراد امنیت مالی را به آزادی مالی ترجیح می‎دهند؟
فصل چهارم: سه نوع از سیستم‌های کسب و کار
فصل پنجم: هفت نوع از سرمایه‎گذاران
فصل ششم: شما نمی‎توانید پول را با چشمان‌تان ببینید

بخش دوم: بهترین خود را به نمایش بگذارید
فصل هفتم: تبدیل شدن به فرد مورد نظر
فصل هشتم: چگونه ثروتمند شویم؟
فصل نهم: بانک باشید… نه بانکدار

بخش سوم: چگونه یک کارآفرین و سرمایه گذار موفق باشیم
فصل دهم: گام‌های کوچک بردارید
فصل یازدهم: گام اول - زمان آن است که اهداف مالی خود را تعیین کنید
فصل دوازدهم: گام دوم - کنترل جریان نقدینگی‌تان را در دست بگیرید
فصل سیزدهم: گام سوم - تفاوت بین ریسک و خطر را بشناسید
فصل چهاردهم: گام چهارم - تصمیم بگیری که می‎خواهید چه نوع سرمایه‌گذاری بشوید
فصل پانزدهم: گام پنجم - به دنبال راهنما باشید
فصل شانزدهم: گام ششم - ناکامی را به قدرت خودتان تبدیل کنید
فصل هفدهم: گام هفتم - قدرت ایمان
فصل هجدهم: خلاصه

راهنمای دانلود: 

بر روی لینک دانلود کلیک سمت راست کنید و گزینه save link as را انتخاب کنید. در صورت نصب نرم‌افزار IDM بر روی سیستم خود، گزینه Download with IDM را انتخاب کنید. در صورت استفاده از موبایل، انگشت خود را بر روی لینک دانلود چند ثانیه نگه دارید و گزینه Download Link را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای دانلود از طریق موبایل، اپلیکیشن ADM را نصب کنید.

 

نظر شما

نظرات کاربران

 • nik
  چهار شنبه 18 دی 1398
  سلام واقعا گستره ی مطالبتون برای رشد شخصی عالیه خیلی ممنون از تیم فوق العادتون. فقط ایا امکانش هست مطالب مربوط به هوش مالی رو بیشتر کنید؟ سپاسگزارم
  رویال مایند
    

  سلام. چشم پیشنهاد شما را بررسی می  کنیم

 • عاطفه
  یکشنبه 21 بهمن 1397
  سلام. در اول کتاب اقای کیوساکی میفرمایند من خانه به دوش بودم و در فصل سوم میگن من و همسرم فهمیدیم یاید به قسمت راست چهارراه پولسازی حرکت کنیم و بنابراین قسمت عمده درامدمون رو سرمایه گذاری کردیم.کدوم درآمد? اصلا خیلی.گنگ صحبت میکنند ، میگن من نمیخواستم کارمند باشم و بنابراین با همسرم طعم فقر رو چشیدیم. بالاخره باید یه درآمدی باشه که بتونیم.سرمایه گذاری کنیم. اکثرا اشاره هاشون به بی خانمانیشون دلیل بر پرفروش تر کردن کتاب داره. وگرنه جزییات کارشون رو تعریف کنند تا بدونیم چطوری از صفر به قسمت i رسیدن. من از خوندن ادامه کتاب منصرف شدم. اکثرا کتاب های این سایت فقط انگیزشی هستش و نقشه و مسیر راه خودشون رو حداقل جهت الگوسازی برامون نمیگن. اکثرا گفته هاشون مثل کتاب تزلزل ناپذیره. مطمینا ما میدونیم سرمایه گذاری خوبه اما چطور، باید چطور تغییر کنیم. اندک مسیری نشون داده بشه لطفا
  رویال مایند
    

  دوست عزیز کتاب چهارراه پولسازی حاوی نکات آموزنده بسیار زیادی است. یکی از بهترین کتاب های موجود برای بالا بردن سطح سواد مالی است. حال اینکه رابرت کیوساکی در این کتاب مسیر ثروتمند شدن خود را توضیح نداده است اصلاً اهمیتی ندارد. این کتاب که درباره زندگی نامه رابرت کیوساکی نیست. در این کتاب شما خانه های گردش مالی را با جزییات یاد می گیرید.

 • Rezvan tahery
  سه شنبه 17 مهر 1397
  با عرض خدمت گروه وزین رویال مایند...
  لطفا کتاب ها و سمینارهای بیشتری از ایشون ترجمه کنید چون با شناختی که از تیمتون داریم ضریب اعتمادمون به ترجمه های شما بسیار بیشتر از هر جای دیگست. 
  واقعا بهترین گزینه ای هستید که در اختیار جامعه موفق اندیشان امروزی قرار داره...
  رویال مایند
    

  چشم، ممنون از لطف شما

 • احسان میردامادی
  یکشنبه 15 مهر 1397
  سلام وقتتون به خیر و خوبی
  در قسمت چهارم سمینار از دلال ها صحبت میکنه که به نظر من همیشه باعث میشن بازار کار به هم بریزه (ارزون میخرن و گرون هم میفروشن ) اونم موقعی که مردم به آن محصول نیاز دارند و این به نظر من سواستفاده از موقعیت است . دلال ها واقعا کارشون اینه یا برای ما اینطور تعریف شدن؟ واقعا چرا انسان ها میخوان به هم ضربه بزنن؟
  با تشکر از شما عزیزان تندرست باشید و سلامت
  رویال مایند
    

  در ایران این موضوع بد جا افتاده است، اگرنه در تمام کشورها افرادی به عنوان سرمایه گذار در بخش هایی مانند بورس، طلا و ملک سرمایه گذاری می کنند.

 • علیرضا
  شنبه 31 شهریور 1397
  سلام وقت بخیر دوره هوش مالی تموم شده یا ادامه داره هنوز؟
  رویال مایند
    

  این هفته سمینار قسمت آخر سمینار شصت دقیقه تا ثروت را به اشتراک خواهیم گذاشت

 • علی
  شنبه 24 شهریور 1397
  سلام کاش وقتی دوره ها و کتاب ها به پایان رسید بگید که تموم شده اکثرا ننوشتید باید فایل رو دانلود کنیم و نگاه کنیم تا بدونیم کامله یا هنوز ادامه داره
  رویال مایند
    

  همه دوره هایی که هنوز به اتمام نرسیده اند در بخش "آخرین به روز رسانی ها" لیست شده اند. به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید و در سمت چپ صفحه این بخش را خواهید دید

 • احسان میردامادی
  سه شنبه 20 شهریور 1397
  سلام وقتتون به خیر و شادی
  فصل ها که خیلی وقت به اتمام رسیده چرا همه را یکی نمی کنید هستند کاربرانی مثل من که منتظرند کتابها را به صورت یک فایل در بیارید تا چاپ کنند و بخوانند
  با تشکر از شما 
  تندرست باشید و سلامت
  رویال مایند
    

  دوست عزیز این کتاب دارای 18فصل و 3بخش کاملاً مجزا است. هر 3 بخش را جدا پرینت بگیرید

 • احسان میردامادی
  پنج شنبه 8 شهریور 1397
  سلام سلام سلام
  وقتتون به خیر و تندرستی
  فوق العاده بود قسمت اول سمینار و به یکی از نکات خوبی که اشاره کرد اینکه تحصیلات را ادامه بدی تا مدرک بالاتری بگیری و در نتیجه با اون مدرک بخوای حقوق بیشتری بگیری به نظر ایده مناسبی نیست اتفاقا من چند وقت پیش مقاله ای را خواندم که شرکت های بزرگ مثل google- IBM-apple دیگه براساس مدرک استخدام نمیکنند بلکه اولویت استعداد فرد در زمینه کاری مرتبط است و فقط این واقعیت داره در کاری که استعداد دارید و علاقه بیشتر پیشرفت می کنید و به ثروت میرسید تا کاری که به آن علاقه ای ندارید و فقط به خاطر کسب درآمد انجام میدهید البته این را هم بگم که زمان میبره همان طور هال الرود در یکی از کلیپ های انگیزشی به نقل از جیم ران 
  میگه : سطح موفقیت شما به ندرت از سطح رشد شخصی شما فراتر میره . 
  با تشکر از شما دوستان شاد باشید و سلامت
  رویال مایند
    

  بله، کاملاً درست می فرمایید

 • پریسا ضرابی
  چهار شنبه 7 شهریور 1397
  با تشکر فراوان. امکانش هست کتاب کیوساکی رو صوتی کنید ؟؟؟؟واقعا فرصت به خوندن پی دی اف ها نمیرسه.
  رویال مایند
    

  چشم، انشاالله در آینده صوتی خواهد شد اما این کتاب پر از شکل و نمودار است و باید به حتماً خوانده شود

 • مهتاب
  سه شنبه 6 شهریور 1397
  درود بی پایان به همه شما بزرگواران تیم رویال مایند...سپاسگزارم بابت تمام تلاشها و زحماتتون
  
   ایا کتابهای سای صوتی هم دارن همشون...چون میشه در طول روز گوش داد و استفاده بیشتری میشه کرد از زمان..
  رویال مایند
    

  در حال آماده کردن کتاب های صوتی هستیم

 • سپهر غلامی
  سه شنبه 6 شهریور 1397
  سلام، سمینار خیلی خوبی بود، لطفا مطالب بیشتری از ایشون منتشر نمایید، کتابهای صوتی، سمینار و .....
  تشکر
  رویال مایند
    

  چشم، حتماً

 • مهناز
  چهار شنبه 31 مرداد 1397
  درود بر شما بزرگوار .شبتون زیبا. من تازه شروع کردم به خوندن و مثل همیشه عالی است برنامه هاتون .خدای مهربون بهتون انرژی و شادی برکت بده
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما. دوره بسیاری خوبی خواهد بود

 • حسین
  چهار شنبه 31 مرداد 1397
  سلام با تشکر از سایت فوق العادتون لطفا محصولات بیشتری از آنتونی رابینز رو در سایت قرار بدید
  رویال مایند
    

  چشم

 • احسان میردامادی
  سه شنبه 30 مرداد 1397
  سلام وقتتون به خیر و شادکامی
  عید سعید قربان را به تمامی عزیزان تبریک میگم و امیدوارم هر روزتان عید باشه
  میخواستم بگم سخنرانی های جول اوستین را ادامه بدید و قطع نکنید . در ضمن گفته بودید در تابستان سعی میکنید سینما انگیزش را دوباره شروع کنید ممنون میشم پیگیری کنید
  با تشکر سلامت باشید و تندرست
  رویال مایند
    

  حتماً سخنرانی های جول اوستین را ادامه خواهیم داد، در صورتی که فیلم انگیزشی خوبی تولید شد حتماً در سینما انگیزش قرار خواهیم داد

 • امین
  جمعه 26 مرداد 1397
  با سلام.
  بقیه فصل ها مشکلی برای باز کردن ندارد. فصل دوم کتاب را دانلود میکنم. اما از روی گوشی باز نمیشه. ممنون میشم یه چک کنید
  رویال مایند
    

  سلام. لینک سالم است و تا به حال هیچ کس به غیر از شما چنین مشکلی را بیان نکرده است. حتماً بر روی دستگاه های دیگر امتحان کنید

 • علیرضا
  یکشنبه 21 مرداد 1397
  رابرت کیوساکی عالی بود. لطفا بیشتر از رابرت مطلب بزارین.
  رویال مایند
    

  چشم

 • علیرضا
  چهار شنبه 17 مرداد 1397
  سلام وخسته نباشید به تیم عالی رویال مایند یک انتقاد کوچیک داشتم اینکه خواهشا اگه میشه هر محتوایی که قرار میدید رو در قسمت جدیدترین بروز رسانی ها قرار بدید لطفا مثلا همین فصل 9تا 11 این کتاب رو ادر اون بخش نذاشتید و من که هر محتوایی رو قرار میدید سریعا نگاه میکنم یا میخونم الان متوجه شدم 3 فصلو نخوندم و با توجه به حجم زیاد کتاب کمی سخت میشه اگر بخایم پیوستگی رو رعایت کنیم و اینکه اصلا مثل قبل در تلگرام 
  قرار نمیدید قبلا هر محتوای جدیدی میومد سریعا در تلگرام اعلام میشد اما الان فعالیت تلگرام خیلی محدود شده خواهشا در اطلاع رسانی فصلای جدید و در کل هر محتوایی عین گذشته تو تلگرام بگید و در بخش بروز رسانی ها قرار بدید ممنون از سایت تکتون مثل همیشه آرزومه رویال مایند برای همیشه بهتر از همیشه پایدار باشه
  رویال مایند
    

  چشم، اما در بخش به روز رسانی هفته پیش فصل نهم تا یازدهم را قرار داده بودیم و به مدت یک هفته در بخش به روز رسانی فعال بود. چشم سعی می کنیم همانند گذشته در تلگرام فعال شویم اما به دلیل فیلتر تلگرام در حال حاضر در اینستاگرام فعال هستیم.

 • زهرا عابدی
  دوشنبه 8 مرداد 1397
  لطفاً یه دوره ی ارتباط عمومی و اعتماد به نفس بزارید
  رویال مایند
    

  چشم پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • سلام
  شنبه 6 مرداد 1397
  سلام. روز شما بخير.
  آيا دوره هوش مالي فقط همين كتاب چهارراه پولسازي هست يا خير؟ اگه خير ديگر قسمتها آيا بعد از اتمام اين كتاب قرار داده خواهد شد يا همزمان؟ سپاسگزارم.
  رویال مایند
    

  سلام، خیر همانطور که گفته ایم این دوره شامل کتاب و سمینارهای رابرت کیوساکی است اما باید چند فصل از کتاب بگذرد تا دوستان با آموزه های مالی و اصطلاحات آشنا شوند و سپس به سراغ سمینارها برویم

 • امیر
  دوشنبه 1 مرداد 1397
  سلام لطفا کمتر از جول استیون بزارید....آموزه هاش فقط به صورت موقت حس و حال رو بهتر میکنه....افراد زیادی هستند که آموزه هاشون مفید تر و کاربردی تره....بازم ممنون از زحماتتون
  رویال مایند
    

  از همه اساتید به صورت متعادل خواهیم گذاشت تا همه سلیقه ها پوشش داده شود

 • مصطفی
  چهار شنبه 27 تیر 1397
  سلام
  می خواستم تقاضا کنم در ترجمه ها لطفا دقت بیشتری انجام شود بعضا در کتاب ها یا زیرنویس ها به جملاتی برمی خورم که خیلی گنگ یا نامفهوم می باشد و روان نیست . البته خیلی زیاد نیست .
  با تشکر
  رویال مایند
    

  با توجه به دقت زیاد ما در هنگام ترجمه شاید در هر 100 صفحه فقط یک جمله چنین مشکلی داشته باشد. اما تمام سعی ما بر این است که مدام کیفیت را بالا ببرم

 • علیرضا
  پنج شنبه 14 تیر 1397
  سلام وعرض ادب خدمت شما میخاستم بپرسم کل دوره چند فصل هستش در کل ؟؟بسیار کتاب عالی هستش بینظر بود فصل 1 فقط کمی حجم هرفصل زیاده. واقعا خسته نباشید میگم به تیم بینظیر رویال مایند که انقدر فوق العاده هستییید ممنونم.
  رویال مایند
    

  هجده فصل کتاب هست بعلاوه چندین ساعت سمینار. نسبت به اینکه چقدر هر فصل طولانی باشد هر هفته یک یا دو فصل جدید قرار می گیرد. به طور مثال فصل دوم حدود 50 صفحه بود بنابراین این هفته فقط فصل دوم آماده شد.

 • سلام
  پنج شنبه 14 تیر 1397
  سلام. وقت خوش.
  يه انتقاد دوستانه:
  بنده تقريبا تمام كامنتهاي دوستان رو مي خونم و نيز جوابهاي خوب شما رو. اين حس مسئوليت پذيري براي پاسخگويي واقعا عاليه، فقط چيزي كه متوجه شدم اينه كه هيچوقت در پاسخهاتون جواب "سلام" دوستان رو نميديد. 
  "سلام" از اسامي خداوند و باعث ايجاد رابطه صميمي تر خواهد بود كه ان شاالله اين مورد رو از اين به بعد با دقت بيشتري بهش بپردازيد. مطالب و كيفيت كارتون فوق العاده ست خداقوت و سپاس ويژه از تمام عزيزان رويال مايند
  رویال مایند
    

  سلام، چشم

 • elahe
  چهار شنبه 13 تیر 1397
  با سلام و احترام. من اسفند ماه اشتراک طلایی خریدم ولی این سمینار و همچنین سمینار چگونه از قانون جذب استفاده کنیم رو نمی تونم دانلود کنم و میگه باید اشتراکم رو ارتقا بدم!
  رویال مایند
    

  دوست عزیز به بخش پشتیبانی در تلگرام پیام خود را ارسال کنید

 • mehdi
  سه شنبه 12 تیر 1397
  با عرض سلام و ادب 
  میخواستم بپرسم آیا آموزه هایی از کوین ترودو هم قرار هست در سایت بزارین؟
  رویال مایند
    

  فعلا برنامه ای برای آموزه های ایشان نداریم

 • رضا رفیعی
  یکشنبه 10 تیر 1397
  با سلام. فصلهای بعدی رو کی قرار مدیدی؟
  رویال مایند
    

  هر هفته دو فصل قرار خواهد گرفت

 • يحيي
  یکشنبه 10 تیر 1397
  سلام 
  به نظرم اگر دوره تصويري رو برامون ميگذاشتيد عالي ميشد 
  ممنون
  رویال مایند
    

  کلیپ تصویری و سمینار هم خواهیم داشت