احتمالاً عبارت ساعت بیولوژیکی را شنیده‌اید اما آیا می‌دانید ساعت شما در موردتان چه می‌گوید؟

ساعت بیولوژیکی شما فرآیندهای مختلفی را در بدن شما مدیریت می‌کند، از جمله ریتم‌های شبانه‌روزی مثل هشیاری و خواب‌آلودگی، اشتها و تغییرات خُلق و خو در طول روز. بعضی افراد احساس می‌کنند صبح‌ها انرژی و بهره‌وری بیشتری دارند در حالیکه برای دیگران این اتفاق عصرها می‌افتد. این فراز و فرودها توسط کورونوتایپ شما تعیین می‌شوند که کاملاً ژنتیکی بوده و تمایل ژنتیکی و طبیعی شما به این است که کارهای خاصی را در زمان‌های خاصی انجام دهید.

کورونوتایپ‌ها در چهار دسته قرار می‌گیرند که نماینده‌ی حیوانی دارند: خرس، شیر، گرگ و دلفین. دکتر "مایکل بروس" (نوسنده‌ی کتاب: قدرت کِی) اولین بار مفهوم کورونوتایپ را معرفی کردند، در ویدئوی زیر با مفهوم کورونوتایپ، انواع آن و ویژگی‌های آنها، از زبان خود دکتر "مایکل بروس" آشنا خواهید شد. 

 

درک کورونوتایپ‌تان می‌تواند کمک کند برنامه‌‌روزانه‌ی زندگی‌تان را بهینه کنید و بهترین استفاده را از روز و شب‌تان ببرید. برای پی بردن به کورونوتایپ خودتان، دکتر "مایکل بروس"  آزمونی را طراحی کرده که ما در اینجا نسخه‌ی فارسی آن را برای شما تهیه کردیم.

در آزمون زیر شرکت کنید تا ببینید کدام کورونوتایپ بهترین تطابق را با شما دارد. برای اینکه نتایج دقیق‌تری بگیرید، لطفاً پاسخ‌های صادقانه بدهید.

 

دکتر مایکل بروس دارای مدرک پزشکی خواب آمریکا و عضو آکادمی پزشکی خواب آمریکا و یکی از ۱۶۸ روانشناسی است که توانسته بدون داشتن تحصیلات پزشکی در آزمون تخصص خواب قبول شود. او کارشناسی روانشناسی‌اش را از دانشگاه اسکیدمور و دکتری روانشناسی بالینی را از دانشگاه جورجیا گرفته.

دکتر بروس حدود ۲۵ سال به عنوان دکتر خواب فعالیت کرده. تقاضا برای تدریس وی بالا است و دانشش هر روز در رسانه‌های بزرگ ملی در سراسر دنیا از جمله برنامه‌ی امروز، دکتر آز و اوپرا به اشتراک گذاشته می‌شود و ۱۴ سال است که به عنوان متخصص خواب در WebMD همکاری دارد. او همچنین نویسنده‌ی کتاب‌های پرفروش "قدرت کِی"، "برنامه‌ی رژیمی دکتر خواب"، "شب به خیر" و" افزایش انرژی" است.

حالت خواب شخصی دکتر مایکل بروس: ترکیبی

کورونوتایپ: گرگ

برای آشنایی بیشتر با کورونوتایپ خودتان در آزمون شرکت کنید، مطمئناً مفاهیم بسیار جالبی را در مورد خودتان کشف خواهید کرد.