14 روش تغییر باورهای محدودکننده ثروت

زمان مطالعه : 10 دقیقه

چکیده این مطلب : اگر میخواهید وفور نعمت و فراوانی را در زندگی ببینید حتما این مقاله را بخوانید! همه ما باورهای اشتباه و محدودکننده ثروت در ذهنمان داریم که مانع جذب پول و فراوانی می‌شوند. این باورها اجازه نمی‌دهند پول در زندگی ما به جریان افتد و سد راه پول و ثروت می شوند. اما آیا واقعا می‌توانیم باورهایمان را تغییر دهیم تا جریان ثروت به زندگی‌مان باز شود؟

14 روش تغییر باورهای محدودکننده ثروت

 

به جملات زیر دقت کنید:
•    من نمی‌توانم پول زیادی به دست بیاورم چون تقدیرم همین است
•    برای پولدار شدن باید سخت تلاش کنم
•    کار کردن زحمت است و هیچ چیزی جز عذاب ندارد
•    کار من ارزشی ندارد. برای همچین کاری 20 میلیون بگیرم؟! درسته تخصص دارم اما نه این حد!
•    اگر شکست خوردم چی؟
•    اصلا پول عامل تمام مشکلاته
•    اگر پولدار باشم دیگران من رو فقط به خاطر پولم می‌خوان
•    اگه پولدار بشم ازم دزدی می‌کنن امنیت ندارم!

تمام این جملات باورهای اشتباهی هستند که مانع جذب پول و فراوانی در زندگی می‌شوند. این باورها اجازه نمی‌دهند به سمت پول برویم و پول به سمت ما بیاید. رابطه‌ی ما با پول شاد نیست. اما آیا واقعا می‌توانیم باورهایمان را تغییر دهیم تا جریان ثروت به زندگی‌مان باز شود؟


آیا تغییر باورهای محدود کننده ثروت امکان‌پذیر است؟

آیا می‌توانیم باورهای اشتباه و فقیرانه‌ی خود را تغییر دهیم؟ بله اما در ابتدا باید باورهای اشتباه و محدودکننده‌ی جریان ثروت را درونتان پیدا کنید. در غیر این صورت روش‌های این مقاله به دردتان نمی‌خورد. چون نمی‌دانید دقیقا چه چیزی را تغییر دهید. پس مقاله 11 مانع ثروت را مطالعه کنید تا مانع و باورهای سمی مخصوص خودتان را پیدا کنید. حتما باورهای محدودکننده زندگی‌تان را شناسایی کنید. شما کدامیک از موانع ثروت را در ذهن خود دارید؟

 تمرین  تمرینی که باید انجام دهید این است که به پول و ثروت فکر کنید. به معنا و مفهوم آن. به پروژه‌ها و برنامه‌هایی که برای بالا بردن درآمد و سرمایه‌های زندگی‌تان دارید فکر کنید... چه ترس‌هایی به سراغتان آمد؟
همین حالا قلم و کاغذ بیاورید و برای خودتان بنویسید. دوباره 11 مانع را مرور کنید و باورهای اشتباه خود را پیدا کنید. مراقب باشید بابت این باورها نه خودتان را سرزنش کنید و دیگران را. مهم نیست چه کسی مقصر بوده که این باورها در ذهنتان حک شده. الان مسئولیت زندگیتان با خودتان است. اگر حالا اقدامی برای بهتر شدن زندگیتان و تغییر آن انجام ندهید مقصر خودتان می‌شوید. پس حتما موانع ذهنی ثروت را پیدا کنید و آن‌ها را یادداشت کنید.

این جملات را کامل کنید:
ازنظر من، پول .............. است.

من از انجام دادن این پروژه می‌ترسم زیرا ................... .

من می‌توانم/ نمی‌توانم به این مقدار پول دست پیدا کنم. زیرا .......

از نوشتن نترسید. قرار است تمام این باورهای اشتباه را با هم از بین ببریم. پس تا می‌توانید بنویسید و باورهای اشتباه را پیدا کنید.
شما کدامیک از موانع ثروت را در ذهن خود داشتید؟

می‌توانید به معنی پول و برنامه‌هایی که برای پولدار شدن دارید فکر کنید. آیا احساس کمبود دارید؟ به برنامه‌ها و پروژه‌هایی که برای بالا بردن درآمد و سرمایه‌های زندگی‌تان دارید فکر کنید... چه ترس‌هایی به سراغتان آمد؟ چگونه باید با این ترس‌ها و شک و تردیدها مواجه شوید؟

بسیار خوب حالا که باورهای اشتباه ثروت را پیدا کردید وقت تغییر آنهاست:


چگونه باورهای محدود کننده ثروت را پاکسازی کنیم؟

در اینجا 14 روش قدرتمند برای تغییر باورهای سمی و محدودکننده ثروت آورده ایم. تمام این موارد را مطالعه کنید و در دفترچه تان یادداشت کنید تا به محض اینکه حس کردید باور اشتباه به سراغتان آمده، این باورهای محدودکننده را تغییر دهید.

1.    کیمیاگری کنید. از ترس‌هایتان استفاده کنید و در جهت موفقیت پیش بروید. هرگاه ترسی به سراغتان آمد ابتدا از مغزتان تشکر کنید که مراقب شماست و نمی‌خواهد آسیب ببینید. سپس همه چیز را بررسی کنید به مغزتان بگویید تمام شرایط را تحت کنترل دارید. شما می‌توانید از تردید و ترس‌هایتان استفاده کنید تا بهترین مسیرها و بهترین راه‌ها را برگزینید. اگر ذهنتان از شکست می‌ترسد همه‌ی راه‌های شکست را بررسی کنید. دیدگاهتان را نسبت به شکست و اشتباه تغییر دهید. اشتباه کردن وجود ندارد شما فقط یاد می‌گیرید و داناتر می‌شوید.

2.    به هوش برتر و وجود فراوانی اعتماد کنید. افسانه‌ی کمبود وجود ندارد! این تفکر اشتباه است که پول فقط برای قشر خاصی وجود دارد. پول و ثروت برای همگان وجود دارد. کاینات ثروتمند است و دوست دارد شما ثروتمند باشید. فراموش نکنید که شما با هستی و کائنات یکی هستید، پس فراوانی از آن شماست. 

 

تغییر باور سمی ثروت

 

3.    کتاب بخوانید و وبینارهای تاثیرگذار ببینید: کتاب‌هایی بخوانید که بر ذهن شما تأثیر مثبت بگذارد. کتاب‌هایی با موضوع  مثبت‌اندیشی می‌توانند بسیار موثر باشند.
4.    هوش هیجانی مالی خود را بالا ببرید. ماهیت پول انرژی است. پس احساسی که نسبت به پول دارید را تغییر دهید افکار و باورها نیز خود به خود تغییر می‌کنند.


کتاب پول شاد را به رایگان بخوانید تا با پول و ثروت آشتی کنید و هوش هیجانی مالی خود را بالا ببرید5.    طرح سوال درست و ثروتمندانه. به جای سوالاتی با ذهنیت فقر، سوالات درست و ثروتمندانه از خودتان بپرسید. به جای اینکه باور ترس و تردید را در خود بیشتر کنید، مدل سوال پرسیدنتان را تغییر دهید. «چطور می‌توانم به فراوانی برسم؟» از آنجایی که ذهن ماشین جوینده هدف است، پرسیدن این سوال به طرز شگفت‌انگیزی ما را به پاسخ‌های راه گشا می‌رساند. مثلاً عبارت تأکیدی‌تون این‌طوریه: «من یک خونه با سه اتاق خواب می‌خوام!» 
از «عبارات تأکیدی برای پاک‌سازی انرژی» استفاده می‌کنیم و می‌گیم: 
«باید چکار کنم تا یک خونه سه خوابه داشته باشم و هر مانعی رو در این راه از سر راهم بردارم؟» 
«باید چکار کنم تا ایده‌ای به ذهنم خطور کنه تا من رو به خونه رؤیایی‌ام برسونه؟» 
برای رسیدن به خواسته‌هاتون از دو جمله استفاده کنید: 
•    «باید چکار کنم تا این هدف رو به زندگی ام جذب کنم؟»
•    «باید ارتعاشاتم رو به چه سطحی برسونم تا این هدف رو به زندگی ام جذب کنم؟»
پس همیشه از خودتون بپرسین برای محقق شدن اهداف‌تون باید چه کاری انجام بدین و انرژی ارتعاشیتون رو به چه سطحی برسونین. می‌تونین هر روز این سوالات رو روی کاغذ بنویسید و جلوی چشمتون بچسبونید


6.    جملات تاکیدی ثروت. تعدادی جمله تاکیدی جذب ثروت انتخاب کنید. نکته بسیار مهم این است: جملاتی را انتخاب کنید که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید و از لحاظ احساسی با آن‌ها درگیر می‌شوید همچنین می‌توانید گوش دادن به فایل‌های صوتی ثروت گوش دهید. یک راه ساده این است که جملات تاکیدی را بخوانید و صدای خودتان را ضبط کنید. و هر روز به آن‌ها گوش دهید.

7.    بنویسید و تکرار کنید. به روند زندگی خود از گذشته تا کنون فکر کنید و از خود بپرسید: چه چیزهایی در مورد پول شنیدم و چه دیدم؟ کدامیک را می‌خواهم قبول کنم و کدایک را نه. درست مثل یک قانون فیزیک که به اشتباه بودن آن پی می‌بریم و فرضیه ای خود ار حذف می‌کنیم این باورها را نیز کنار بگذارید. پاسخ‌های خود را در یک دفترچه یادداشت کنید و به خودتان بقبولانید که آن باورها اشتباه هستند. 
می‌تونید باورهاتون رو جایگزین کنید. مثلا کائنات فقط می‌بینه شما همیشه تلاش می‌کنین و هیچ‌وقت به خواسته‌هاتون نمی‌رسین. اگه خواسته‌تون پول و فراوانیه، بهتره به جای "تلاش کردن" بگید: "هر روز پول بیشتری به زندگی‌ام وارد می‌شه!" 
 شاید در ابتدا این عبارت در نظرتون دروغ جلوه کنه و باهاش راحت نباشین، اما با تکرار و تمرین در ذهن‌تون نهادینه می‌شه، به باورتون تبدیل می‌شه، و واقعیت‌تون رو می‌سازه 

8.    بالا بردن مهارت‌هایتان: (مهم مهم مهم) زمانی که تبدیل به فردی ماهر شوید بسیاری از ترس و تردیدهای شما از بین می‌روند. شما به خودتان اطمینان پیدا می‌کنید و اعتماد به نفس بالایی برای جذب ثروت خواهید داشت

9.    بخشش پول: ببخشید و پول هدیه بدهید. این کار لذت بزرگی به دنبال دارد و ذهنیت مالی شما را دگرگون می‌کند. ممکن است در ابتدا نگران شوید اما مطمئن باشید که موثر خواهد بود. متعهد شوید که فقط یک بار در هفته مقداری پول برای کمک به افراد نیازمند اختصاص دهید.

10.    مراقبه و پاکسازی موانع ثروت: تغیر باورهای محدود کننده ثروت با تلاش و صرف وقت و انرژی امکان پذیر است. اما یکی از بهترین راه‌های تغییر باورهای محدود کننده پول و ثروت که به سرعت جواب می‌گیرید مراقبه و پاکسازی موانع ثروت است. این مراقبه را به طور کامل می‌توانید در مقاله‌ی موانع ثروت یاد بگیرید. حتما این مقاله را بخوانید و موانع ثروت خودتان را بشناسید و از این تکنیک مراقبه هر روز و هر شب استفاده کنید تا آنها را پاکسازی کنید. تنها کافی است هر روز 10 دقیقه برای خودتان زمان بگذارید و مراقبه انجام دهید. با پاکسازی موانع ثروت، فراوانی را در آغوش بگیرید. 

11.    انتخاب افراد با ذهنیت ثروت (گروه نخبگان): یکی از بهترین راهکارها برای تغییر باورهای محدودکننده‌ی ثروت این است که از افرادی با ذهنیت فقر دوری کنید و با افرادی که ذهنیت ثروت دارند دوستی کنید. دوستانتان بیشترین تاثیر را روی شما خواهند گذاشت. به خودتان لطفی کنید و ارتباطتان را با کسانی که همیشه به شما احساس ناامیدی و احساس گناه نسبت به پول می‌دهند دوری کنید. کسانی که ترس از زندگی و ثروتمند شدن را به شما القا می‌کنند و باور دارند که نمی‌توان ثروتمند شد. به جای آن با کسانی همنشینی کنید که باورهای قدرتمند ثروتساز دارند و شما را هل می‌دهند تا به بالاترین نقطه‌ها برسید.

12.    ارتباط با طبیعت و گرفتن انرژی فراوانی از آن. ماهیت طبیعت فراوانی است. پایتان را روی زمین بگذارید. از زمین و چمن انرژی بگیرید. هر هفته به پارکی در نزدیکی محلتان بروید و از درختان و گیاهان و حیوانات انرژی بگیرید. صدای پرنده‌ها را گوش کنید و لذت ببرید. حس آزادی و فراوانی را تجربه کنید. اگر گیاهانی در خانه دارید به آن‌ها عشق بدهید و عشق بگیرید تا انرژی فراوانی درونتان جریان یابد. همچنین با این کار چاکرای اول شما نیز به تعادل می‌رسد و بسیاری از موانع ثروت خود به خود از شما دور می‌شود.

تغییر باور محدودکننده ثروت
 

13.    تجسم و تصویرسازی: خودتان را ثروتمند تصور کنید. حالت بدنتان چگونه خواهد شد؟ حالت صحبت کردنتان؟ اعتماد به نفستان چگونه است؟ حالا تصور ‌کنین منبع انرژی ثروت به‌صورت پرتویی از نور به سمتتون میاد، سپس از قدرت تجسم و تخیل برای از بین بردن تاریکی به وسیله نور استفاده کنین. این نور تمام تاریک‌هایی که جلو جریان ثروت ار گرفته از بین می‌برد و در هم می‌شکند. و با تغییر دادن باور، افکار، و ایده‌هاتون تغییرات شگرفی در زندگی ایجاد می‌کنین. 

14.    نیروی شکرگزاری و قدردانی: می‌تونیم از ابزارهای دیگه‌ای هم برای سرعت بخشیدن به فرایند تغییر استفاده کنیم. یکی از این ابزارها «شکرگزاری و قدردانیه»، که منبع عظیمی از سوخت و انرژیه، اگه انرژی سوخت رو از مقیاس ۰ تا 1000 در نظر بگیریم، انرژی شکرگزاری از 700 بالاتره. پس حتماً قدردانی و شکرگزاری کنین 
بابت داشتن چه چیزهایی می‌تونین قدردان و سپاس‌گزار باشین، تا فراوانی و وفور نعمت بیشتری به زندگی‌تون جذب بشه؟ می‌تونین انرژی بیشتر و قدردانی بیشتری بهش اضافه کنین تا در مقابل فراوانی بیشتری نصیب‌تون بشه؟  پس به همه چیزهایی که بابتشون سپاس‌گزار و قدردانین فکر کنین، انرژی غنی قدردانی رو تصور کنین که از بالای سر وارد بدن‌تون می‌شه و به قلب‌تون می‌رسه، و جریانی دو طرفه از انرژی رو از بالا به پایین و از پایین به بالا در بدن‌تون به حرکت درمیاره به این فکر کنین که چطور می‌تونید احساس قدردانی‌تون رو تقویت کنین بعد تصور کنین انرژی قدردانی تمام کائنات و جهان رو در بر می‌گیره، و درست مثل بوم‌رنگ هرچه انرژی قدردانی بیشتری به کائنات بفرستین، فراوانی و وفور نعمت بیشتری رو به خودتون جذب می‌کنین به مواردی فکر کنین که خوشحال‌تون می‌کنن، بابتشون قدردان باشید و این قدردانی رو به کائنات ارسال کنین، و درست مثل آهن‌ربا یا بوم‌رنگ با قدردانی و شکرگزاری بیشتر، موارد بیشتری رو به خودتون جذب می‌کنین 

می‌توانید موارد مختلفی از این 14 مورد را با یکدیگر تلفیق کنید تا سریع‌تر باورهای اشتباه و محدودکننده ثروت را تغییر دهید.


حتی اگر 3 یا 4 مانع‌تان رابا فایل‌های صوتی دوره ثروت نامحدود به خوبی پاکسازی کنید تاثیرات شگفت‌انگیز آن را به خوبی خواهید دید. از بین بردن موانع ثروت و فراوانی به صورت اصولی راهی میانبر برای تبدیل شدن به آهنربای ثروت است. تنها باید باور داشته باشید موجوداتی نامحدود و پرقدرت هستید. 

دوره ثروت نامحدود
 

 


شما کدام یک از روشهای تغییر باور را استفاده میکنید؟ حتما تجربیات خود را در بخش کامنت با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید تا با روشهای بیشتری آشنا شویم.

 

برای ثبت نظر ارزشمند خود، به پایین صفحه مراجعه کنید. 👇👇

تیم تحقیقاتی و مقاله نویسی سایت رویال مایند

14 روش تغییر باورهای محدودکننده ثروت

 

به جملات زیر دقت کنید:
•    من نمی‌توانم پول زیادی به دست بیاورم چون تقدیرم همین است
•    برای پولدار شدن باید سخت تلاش کنم
•    کار کردن زحمت است و هیچ چیزی جز عذاب ندارد
•    کار من ارزشی ندارد. برای همچین کاری 20 میلیون بگیرم؟! درسته تخصص دارم اما نه این حد!
•    اگر شکست خوردم چی؟
•    اصلا پول عامل تمام مشکلاته
•    اگر پولدار باشم دیگران من رو فقط به خاطر پولم می‌خوان
•    اگه پولدار بشم ازم دزدی می‌کنن امنیت ندارم!

تمام این جملات باورهای اشتباهی هستند که مانع جذب پول و فراوانی در زندگی می‌شوند. این باورها اجازه نمی‌دهند به سمت پول برویم و پول به سمت ما بیاید. رابطه‌ی ما با پول شاد نیست. اما آیا واقعا می‌توانیم باورهایمان را تغییر دهیم تا جریان ثروت به زندگی‌مان باز شود؟


آیا تغییر باورهای محدود کننده ثروت امکان‌پذیر است؟

آیا می‌توانیم باورهای اشتباه و فقیرانه‌ی خود را تغییر دهیم؟ بله اما در ابتدا باید باورهای اشتباه و محدودکننده‌ی جریان ثروت را درونتان پیدا کنید. در غیر این صورت روش‌های این مقاله به دردتان نمی‌خورد. چون نمی‌دانید دقیقا چه چیزی را تغییر دهید. پس مقاله 11 مانع ثروت را مطالعه کنید تا مانع و باورهای سمی مخصوص خودتان را پیدا کنید. حتما باورهای محدودکننده زندگی‌تان را شناسایی کنید. شما کدامیک از موانع ثروت را در ذهن خود دارید؟

 تمرین  تمرینی که باید انجام دهید این است که به پول و ثروت فکر کنید. به معنا و مفهوم آن. به پروژه‌ها و برنامه‌هایی که برای بالا بردن درآمد و سرمایه‌های زندگی‌تان دارید فکر کنید... چه ترس‌هایی به سراغتان آمد؟
همین حالا قلم و کاغذ بیاورید و برای خودتان بنویسید. دوباره 11 مانع را مرور کنید و باورهای اشتباه خود را پیدا کنید. مراقب باشید بابت این باورها نه خودتان را سرزنش کنید و دیگران را. مهم نیست چه کسی مقصر بوده که این باورها در ذهنتان حک شده. الان مسئولیت زندگیتان با خودتان است. اگر حالا اقدامی برای بهتر شدن زندگیتان و تغییر آن انجام ندهید مقصر خودتان می‌شوید. پس حتما موانع ذهنی ثروت را پیدا کنید و آن‌ها را یادداشت کنید.

این جملات را کامل کنید:
ازنظر من، پول .............. است.

من از انجام دادن این پروژه می‌ترسم زیرا ................... .

من می‌توانم/ نمی‌توانم به این مقدار پول دست پیدا کنم. زیرا .......

از نوشتن نترسید. قرار است تمام این باورهای اشتباه را با هم از بین ببریم. پس تا می‌توانید بنویسید و باورهای اشتباه را پیدا کنید.
شما کدامیک از موانع ثروت را در ذهن خود داشتید؟

می‌توانید به معنی پول و برنامه‌هایی که برای پولدار شدن دارید فکر کنید. آیا احساس کمبود دارید؟ به برنامه‌ها و پروژه‌هایی که برای بالا بردن درآمد و سرمایه‌های زندگی‌تان دارید فکر کنید... چه ترس‌هایی به سراغتان آمد؟ چگونه باید با این ترس‌ها و شک و تردیدها مواجه شوید؟

بسیار خوب حالا که باورهای اشتباه ثروت را پیدا کردید وقت تغییر آنهاست:


چگونه باورهای محدود کننده ثروت را پاکسازی کنیم؟

در اینجا 14 روش قدرتمند برای تغییر باورهای سمی و محدودکننده ثروت آورده ایم. تمام این موارد را مطالعه کنید و در دفترچه تان یادداشت کنید تا به محض اینکه حس کردید باور اشتباه به سراغتان آمده، این باورهای محدودکننده را تغییر دهید.

1.    کیمیاگری کنید. از ترس‌هایتان استفاده کنید و در جهت موفقیت پیش بروید. هرگاه ترسی به سراغتان آمد ابتدا از مغزتان تشکر کنید که مراقب شماست و نمی‌خواهد آسیب ببینید. سپس همه چیز را بررسی کنید به مغزتان بگویید تمام شرایط را تحت کنترل دارید. شما می‌توانید از تردید و ترس‌هایتان استفاده کنید تا بهترین مسیرها و بهترین راه‌ها را برگزینید. اگر ذهنتان از شکست می‌ترسد همه‌ی راه‌های شکست را بررسی کنید. دیدگاهتان را نسبت به شکست و اشتباه تغییر دهید. اشتباه کردن وجود ندارد شما فقط یاد می‌گیرید و داناتر می‌شوید.

2.    به هوش برتر و وجود فراوانی اعتماد کنید. افسانه‌ی کمبود وجود ندارد! این تفکر اشتباه است که پول فقط برای قشر خاصی وجود دارد. پول و ثروت برای همگان وجود دارد. کاینات ثروتمند است و دوست دارد شما ثروتمند باشید. فراموش نکنید که شما با هستی و کائنات یکی هستید، پس فراوانی از آن شماست. 

 

تغییر باور سمی ثروت

 

3.    کتاب بخوانید و وبینارهای تاثیرگذار ببینید: کتاب‌هایی بخوانید که بر ذهن شما تأثیر مثبت بگذارد. کتاب‌هایی با موضوع  مثبت‌اندیشی می‌توانند بسیار موثر باشند.
4.    هوش هیجانی مالی خود را بالا ببرید. ماهیت پول انرژی است. پس احساسی که نسبت به پول دارید را تغییر دهید افکار و باورها نیز خود به خود تغییر می‌کنند.


کتاب پول شاد را به رایگان بخوانید تا با پول و ثروت آشتی کنید و هوش هیجانی مالی خود را بالا ببرید5.    طرح سوال درست و ثروتمندانه. به جای سوالاتی با ذهنیت فقر، سوالات درست و ثروتمندانه از خودتان بپرسید. به جای اینکه باور ترس و تردید را در خود بیشتر کنید، مدل سوال پرسیدنتان را تغییر دهید. «چطور می‌توانم به فراوانی برسم؟» از آنجایی که ذهن ماشین جوینده هدف است، پرسیدن این سوال به طرز شگفت‌انگیزی ما را به پاسخ‌های راه گشا می‌رساند. مثلاً عبارت تأکیدی‌تون این‌طوریه: «من یک خونه با سه اتاق خواب می‌خوام!» 
از «عبارات تأکیدی برای پاک‌سازی انرژی» استفاده می‌کنیم و می‌گیم: 
«باید چکار کنم تا یک خونه سه خوابه داشته باشم و هر مانعی رو در این راه از سر راهم بردارم؟» 
«باید چکار کنم تا ایده‌ای به ذهنم خطور کنه تا من رو به خونه رؤیایی‌ام برسونه؟» 
برای رسیدن به خواسته‌هاتون از دو جمله استفاده کنید: 
•    «باید چکار کنم تا این هدف رو به زندگی ام جذب کنم؟»
•    «باید ارتعاشاتم رو به چه سطحی برسونم تا این هدف رو به زندگی ام جذب کنم؟»
پس همیشه از خودتون بپرسین برای محقق شدن اهداف‌تون باید چه کاری انجام بدین و انرژی ارتعاشیتون رو به چه سطحی برسونین. می‌تونین هر روز این سوالات رو روی کاغذ بنویسید و جلوی چشمتون بچسبونید


6.    جملات تاکیدی ثروت. تعدادی جمله تاکیدی جذب ثروت انتخاب کنید. نکته بسیار مهم این است: جملاتی را انتخاب کنید که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید و از لحاظ احساسی با آن‌ها درگیر می‌شوید همچنین می‌توانید گوش دادن به فایل‌های صوتی ثروت گوش دهید. یک راه ساده این است که جملات تاکیدی را بخوانید و صدای خودتان را ضبط کنید. و هر روز به آن‌ها گوش دهید.

7.    بنویسید و تکرار کنید. به روند زندگی خود از گذشته تا کنون فکر کنید و از خود بپرسید: چه چیزهایی در مورد پول شنیدم و چه دیدم؟ کدامیک را می‌خواهم قبول کنم و کدایک را نه. درست مثل یک قانون فیزیک که به اشتباه بودن آن پی می‌بریم و فرضیه ای خود ار حذف می‌کنیم این باورها را نیز کنار بگذارید. پاسخ‌های خود را در یک دفترچه یادداشت کنید و به خودتان بقبولانید که آن باورها اشتباه هستند. 
می‌تونید باورهاتون رو جایگزین کنید. مثلا کائنات فقط می‌بینه شما همیشه تلاش می‌کنین و هیچ‌وقت به خواسته‌هاتون نمی‌رسین. اگه خواسته‌تون پول و فراوانیه، بهتره به جای "تلاش کردن" بگید: "هر روز پول بیشتری به زندگی‌ام وارد می‌شه!" 
 شاید در ابتدا این عبارت در نظرتون دروغ جلوه کنه و باهاش راحت نباشین، اما با تکرار و تمرین در ذهن‌تون نهادینه می‌شه، به باورتون تبدیل می‌شه، و واقعیت‌تون رو می‌سازه 

8.    بالا بردن مهارت‌هایتان: (مهم مهم مهم) زمانی که تبدیل به فردی ماهر شوید بسیاری از ترس و تردیدهای شما از بین می‌روند. شما به خودتان اطمینان پیدا می‌کنید و اعتماد به نفس بالایی برای جذب ثروت خواهید داشت

9.    بخشش پول: ببخشید و پول هدیه بدهید. این کار لذت بزرگی به دنبال دارد و ذهنیت مالی شما را دگرگون می‌کند. ممکن است در ابتدا نگران شوید اما مطمئن باشید که موثر خواهد بود. متعهد شوید که فقط یک بار در هفته مقداری پول برای کمک به افراد نیازمند اختصاص دهید.

10.    مراقبه و پاکسازی موانع ثروت: تغیر باورهای محدود کننده ثروت با تلاش و صرف وقت و انرژی امکان پذیر است. اما یکی از بهترین راه‌های تغییر باورهای محدود کننده پول و ثروت که به سرعت جواب می‌گیرید مراقبه و پاکسازی موانع ثروت است. این مراقبه را به طور کامل می‌توانید در مقاله‌ی موانع ثروت یاد بگیرید. حتما این مقاله را بخوانید و موانع ثروت خودتان را بشناسید و از این تکنیک مراقبه هر روز و هر شب استفاده کنید تا آنها را پاکسازی کنید. تنها کافی است هر روز 10 دقیقه برای خودتان زمان بگذارید و مراقبه انجام دهید. با پاکسازی موانع ثروت، فراوانی را در آغوش بگیرید. 

11.    انتخاب افراد با ذهنیت ثروت (گروه نخبگان): یکی از بهترین راهکارها برای تغییر باورهای محدودکننده‌ی ثروت این است که از افرادی با ذهنیت فقر دوری کنید و با افرادی که ذهنیت ثروت دارند دوستی کنید. دوستانتان بیشترین تاثیر را روی شما خواهند گذاشت. به خودتان لطفی کنید و ارتباطتان را با کسانی که همیشه به شما احساس ناامیدی و احساس گناه نسبت به پول می‌دهند دوری کنید. کسانی که ترس از زندگی و ثروتمند شدن را به شما القا می‌کنند و باور دارند که نمی‌توان ثروتمند شد. به جای آن با کسانی همنشینی کنید که باورهای قدرتمند ثروتساز دارند و شما را هل می‌دهند تا به بالاترین نقطه‌ها برسید.

12.    ارتباط با طبیعت و گرفتن انرژی فراوانی از آن. ماهیت طبیعت فراوانی است. پایتان را روی زمین بگذارید. از زمین و چمن انرژی بگیرید. هر هفته به پارکی در نزدیکی محلتان بروید و از درختان و گیاهان و حیوانات انرژی بگیرید. صدای پرنده‌ها را گوش کنید و لذت ببرید. حس آزادی و فراوانی را تجربه کنید. اگر گیاهانی در خانه دارید به آن‌ها عشق بدهید و عشق بگیرید تا انرژی فراوانی درونتان جریان یابد. همچنین با این کار چاکرای اول شما نیز به تعادل می‌رسد و بسیاری از موانع ثروت خود به خود از شما دور می‌شود.

تغییر باور محدودکننده ثروت
 

13.    تجسم و تصویرسازی: خودتان را ثروتمند تصور کنید. حالت بدنتان چگونه خواهد شد؟ حالت صحبت کردنتان؟ اعتماد به نفستان چگونه است؟ حالا تصور ‌کنین منبع انرژی ثروت به‌صورت پرتویی از نور به سمتتون میاد، سپس از قدرت تجسم و تخیل برای از بین بردن تاریکی به وسیله نور استفاده کنین. این نور تمام تاریک‌هایی که جلو جریان ثروت ار گرفته از بین می‌برد و در هم می‌شکند. و با تغییر دادن باور، افکار، و ایده‌هاتون تغییرات شگرفی در زندگی ایجاد می‌کنین. 

14.    نیروی شکرگزاری و قدردانی: می‌تونیم از ابزارهای دیگه‌ای هم برای سرعت بخشیدن به فرایند تغییر استفاده کنیم. یکی از این ابزارها «شکرگزاری و قدردانیه»، که منبع عظیمی از سوخت و انرژیه، اگه انرژی سوخت رو از مقیاس ۰ تا 1000 در نظر بگیریم، انرژی شکرگزاری از 700 بالاتره. پس حتماً قدردانی و شکرگزاری کنین 
بابت داشتن چه چیزهایی می‌تونین قدردان و سپاس‌گزار باشین، تا فراوانی و وفور نعمت بیشتری به زندگی‌تون جذب بشه؟ می‌تونین انرژی بیشتر و قدردانی بیشتری بهش اضافه کنین تا در مقابل فراوانی بیشتری نصیب‌تون بشه؟  پس به همه چیزهایی که بابتشون سپاس‌گزار و قدردانین فکر کنین، انرژی غنی قدردانی رو تصور کنین که از بالای سر وارد بدن‌تون می‌شه و به قلب‌تون می‌رسه، و جریانی دو طرفه از انرژی رو از بالا به پایین و از پایین به بالا در بدن‌تون به حرکت درمیاره به این فکر کنین که چطور می‌تونید احساس قدردانی‌تون رو تقویت کنین بعد تصور کنین انرژی قدردانی تمام کائنات و جهان رو در بر می‌گیره، و درست مثل بوم‌رنگ هرچه انرژی قدردانی بیشتری به کائنات بفرستین، فراوانی و وفور نعمت بیشتری رو به خودتون جذب می‌کنین به مواردی فکر کنین که خوشحال‌تون می‌کنن، بابتشون قدردان باشید و این قدردانی رو به کائنات ارسال کنین، و درست مثل آهن‌ربا یا بوم‌رنگ با قدردانی و شکرگزاری بیشتر، موارد بیشتری رو به خودتون جذب می‌کنین 

می‌توانید موارد مختلفی از این 14 مورد را با یکدیگر تلفیق کنید تا سریع‌تر باورهای اشتباه و محدودکننده ثروت را تغییر دهید.


حتی اگر 3 یا 4 مانع‌تان رابا فایل‌های صوتی دوره ثروت نامحدود به خوبی پاکسازی کنید تاثیرات شگفت‌انگیز آن را به خوبی خواهید دید. از بین بردن موانع ثروت و فراوانی به صورت اصولی راهی میانبر برای تبدیل شدن به آهنربای ثروت است. تنها باید باور داشته باشید موجوداتی نامحدود و پرقدرت هستید. 

دوره ثروت نامحدود
 

 


شما کدام یک از روشهای تغییر باور را استفاده میکنید؟ حتما تجربیات خود را در بخش کامنت با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید تا با روشهای بیشتری آشنا شویم.

 

برای ثبت نظر ارزشمند خود، به پایین صفحه مراجعه کنید. 👇👇

تیم تحقیقاتی و مقاله نویسی سایت رویال مایند
مقالات پیشنهادی

نظر شما درباره این مطلب

برای شرکت در بخش نظرات باید در سایت رویال مایند ثبت نام کنید. ثبت نام در سایت رویال مایند رایگان است و کمتر از ۳۰ ثانیه زمان می برد.

ورود به سایت ثبت نام