کتاب الکترونیکی هنر به انجام رساندن کارها - دیوید آلن

دنیای «هنر به انجام رساندن کارها»، گنجینه‌ای ارزشمند از بینش‌هایی است در مورد استراتژي‌هایی که به شما کمک می‌کنند تا انرژی بیشتری برای انجام کارهایتان داشته باشید، با آرامش خاطر بیشتری کارهایتان را انجام دهید، و صرف نظر از اینکه مشغول انجام چه کاری هستید، در هر لحظه ذهنی باز و شفاف داشته باشید و با تلاش خیلی کمتر، به موفقیت‌های بسیار بیشتری دست پیدا کنید. اگر شما هم مثل من باشید، کار کردن را دوست دارید و اینکه کارهایتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید برایتان اهمیت زیادی دارد، اما در کنار آن دوست دارید به شکلی از زندگی خود لذت ببرید که با توجه به مشغله‌‌ها و گرفتاری‌های فعلی‌‌تان، به نظر غیرممکن می‌رسد. خبر خوب این است که مجبور نیستید بین این دو، یعنی کار کردن و لذت بردن از زندگی یکی را انتخاب کنید. شما می‌توانید بدون اینکه لازم باشد انرژی بیشتری صرف کنید، کارهایتان را به بهترین شکل انجام دهید و برای انجام کارهای متفرقه و تفریحاتی که دوست دارید هم زمان داشته باشید.

 

هدف اصلی من از نگارش این کتاب، این بود که به شما یاد بدهم که چگونه به حداکثر بهره‌وری خود برسید و در کنار آن ذهنی آرام و به دور از هر گونه اضطراب و استرس داشته باشید. و بعد از گذراندن سال‌های طولانی برای به اشتراک گذاشتن این آموزه‌ها با دیگران، و آزمودن میزان تأثیرگذاری و کارآمدی آن‌ها در گوشه و کنار دنیا، اکنون می‌توانم با اطمینان قلبی به شما بگویم که: این روش‌ها و تکنیک‌ها همگی بدون هیچ نقصی جواب می‌دهند.

 

با اینکه برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری و سامان دادن به کارها یک روش خاص و یا ابزار بخصوصی وجود ندارد، اما اصول بنیادینی وجود دارند که آگاهی از آن‌ها و در نظر گرفتنشان می‌تواند شرایط را به شکلی باور نکردنی برای شما ساده‌تر کند. در طول این سال‌ها من موفق شده‌ام فرایند‌های ساده‌ای را کشف کنم که همه ما می‌توانیم به سادگی آن‌ها را فرا بگیریم و با استفاده از آن‌ها بازدهی و بهره‌وری خودمان را به طرز قابل توجهی افزایش دهیم، آن هم بدون اینکه ناچار باشیم فشار و استرس را تحمل کنیم. خبر خوب این است که تجربه ثابت کرده است که این اصول همواره و در هر جایی کاربردی و قابل استفاده هستند. فرقی نمی‌کند که شما یک نوجوان دوازده ساله باشید که می‌خواهد تکالیفش را انجام دهد، و یا مدیر عامل یک شرکت بزرگ باشید که می‌خواهد بعد از آخرین نشست هیئت مدیره استراتژی‌های مربوط به آینده سازمان را انتخاب کند؛‌ در هر حالت شما می‌توانید از این فرایند‌ها استفاده کنید.

 

دیوید آلن

 

در ادامه این کتاب، من تجربیاتی را که در طول بیش از سی سال در رابطه با اصول و شیوه‌های مربوط به افزایش بهره‌وری فردی و سازمانی به دست آورده‌ام، با شما به اشتراک می‌گذارم- تکنیک‌ها و روش‌هایی که به شما کمک می‌کنند که با به حداقل رساندن ورودی و حداکثر کردن خروجی کارتان، بازدهی خود را به بیشترین حد برسانید، آن هم در دنیایی که حجم کارها روز به روز بیشتر می‌شود.

 

قدرت، سادگی، و اثربخشی اصول و تکنیک‌هایی که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد، در طول سال‌های متمادی در دنیای واقعی سنجیده شده و به اثبات رسیده است. زمانی که شما این کتاب را مطالعه کنید، بدون شک انگیزه پیدا خواهید کرد که این اصول و تکنیک‌ها را در زندگی خود به کار ببرید. بهترین حالت ممکن این است که هم‌زمان با خواندن این کتاب، تمرینات و تکنیک‌هایی را که مطرح می‌شوند به ترتیب به کار ببرید. این فرایند باعث خواهد شد که درک بهتر و عمیق‌تری نسبت به این اصول و تکنیک‌ها پیدا کنید.

 

این کتاب به سه بخش مجزا تقسیم شده است: بخت نخست قواعد کلی بازی را توضیح می‌دهد، و به صورت خلاصه، یک دید کلی نسبت به اصول و قواعد بنیادین به شما می‌دهد، و شما را با سیستم تکنیک‌ها و روش‌هایی که در این کتاب معرفی می‌شوند آشنا می‌کند. در بخش دوم از کتاب، شما فرا می‌گیرید که چگونه این سیستم‌ها را در زندگی خود به کار بگیرید و از تکنیک‌ها و شیوه‌های مطرح شده به بهترین نحو استفاده کنید. این بخش، یک راهنمای عملی و گام به گام است که به شما کمک می‌کند تا با دقت و ظرافت این مدل‌ها را در زندگی‌تان به کار بگیرید. اما بخش سوم این کتاب وارد مباحث عمیق‌تری می‌شود و برای شما توضیح می‌دهد که به کار گرفتن این شیوه‌ها و مدل‌ها، چه تأثیری بر زندگی فردی و حرفه‌ای شما خواهند گذاشت.

 

دیوید آلن

 

خواسته من از شما این است که مطالب این کتاب را به دقت مطالعه کنید، خودتان درستی و اثربخشی آن‌ها را بسنجید، و حتی آن‌ها را به چالش بکشید. من می‌خواهم که شما خودتان متوجه شوید که وعده‌هایی که من در این کتاب داده‌ام، نه تنها قابل دستیابی هستند، بلکه خود شما هم می‌توانند خیلی سریع در زندگی‌تان آن‌ها را مشاهده کنید. و می‌خواهم این را بدانید که انجام دادن هر تمرینی که در این کتاب از شما خواسته می‌شود که آن را انجام دهید، حقیقتاً ساده و راحت است. انجام این تمرینات نیاز به هیچ مهارت جدیدی ندارد. شما همین الان هم می‌دانید که چگونه تمرکز کنید، چطور چیزهای مختلف را بر روی کاغذ بنویسید، چطور کارهای مختلف و پیامد‌های آن‌ها را بررسی کنید، و چگونه با مقایسه کردن گزینه‌هایی که پیش رو دارید تصمیم‌گیری کنید. 

با خواندن این کتاب متوجه می‌شوید بسیاری از کارهایی که تاکنون به صورت غریزی و حسی انجام می‌دادید، کارهای درستی بوده‌اند. من در این کتاب به شما تکنیک‌هایی را آموزش می‌دهم که به شما کمک می‌کند تا از این مهارت‌های بنیادین به بهترین نحو استفاده کنید و به حداکثر بازدهی برسید. هدف من این است که شما را ترغیب کنم تا تمام این مهارت‌ها و تمرین‌ها را به صورت مجموعه‌ای از عادات رفتاری در بیاورید و نتایج شگفت‌انگیز انجام این کار را به چشم خود ببینید.

 

خود من شخصاً هنوز در حال یادگیری این اصول و تکنیک‌ها هستم. من هم گاهی اوقات تمرکزم را از دست می‌دهم، همانطور که بقیه ما و حتی بهترین افراد ممکن است دچار این مشکل شوند. خود من هم به صورت منظم تمرین‌هایی را که در این کتاب مطرح می‌شوند انجام می‌دهم، تا بتوانم همواره ذهنم را خالی و شفاف نگه دارم. همانطور که در فصل پانزده توضیح داده‌ام، مطالب مطرح شده در این کتاب باید به صورت عادات ذهنی در بیایند و به عنوان بخشی از سبک زندگی شما پذیرفته شوند. هر چقدر که بیشتر از این تکنیک‌ها استفاده کنید، بهتر عمقشان را در می‌یابید و می‌توانید به سطوح بالاتری از بهره‌وری دست پیدا کنید. من تک‌تک شیوه‌ها و تکنیک‌هایی را که در این کتاب آورده‌ام شخصاً تجربه کرده‌ام و کارآمدی و اثرگذاری آن‌ها را سنجیده‌ام،‌و هنوز هم از خیلی از آن‌ها در زندگی‌ام استفاده می‌کنم.


این حرف از زبان یکی از شاگردان من است: «زمانی که استفاده از این تکنیک‌ها را به صورت یک عادت در زندگی‌ام در آوردم، حقیقتاً زندگی‌ام متحول شد... استفاده از این تکنیک‌ها حقیقتاً زندگی مرا نجات دادند. این تکنیک‌ها مانند پادزهری هستند برای مقابله با استرس و فشارهایی که تا قبل از این هر روز با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کردم..» و من به شما قول می‌دهم که اگر اصول و تکنیک‌های این کتاب را با جدیت دنبال کنید، خودتان به این حقیقت خواهید رسید.

 

نام کتاب: هنر به انجام رساندن کارها
نویسنده: دیوید آلن
تعداد فصول: 15 فصل
تعداد صفحات: 485 صفحه
ترجمه: تیم ترجمه رویال مایند

 

فهرست:

 

1️⃣ بخش اول : هنر انجام کارها
فصل 1: رویکردی جدید، مناسب با یک واقعیت جدید
فصل 2: کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید
فصل 3: چگونه پروژه‌هایتان را به شکلی خلاقانه آغاز کنید

 

2️⃣ بخش دوم: تمرین برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری بدون داشتن هرگونه اضطراب و استرس
فصل 4: شروع کنید: آماده سازی زمان، مکان، و ابزار
فصل 5: گردآوری: محصور کردن «مسائل ناتمام»
فصل 6: شفاف سازی: خالی کردن محتوای «سبد ورودی»
فصل 7: سازمان‌دهی: ایجاد دسته‌بندی‌های مناسب
فصل 8: بازبینی و تأمل کردن: نگه داشتن سیستم در حالت به روز و کارآمد
فصل 9: درگیر شدن: گرفتن بهترین تصمیم در رابطه با کاری که در هر لحظه باید انجام دهید
فصل ۱۰: در دست گرفتن کنترل پروژه‌ها

 

3️⃣ بخش سوم: قدرت اصول کلیدی
فصل 11: قدرت عادت شناسایی و گردآوری
فصل 12: قدرت تصمیم گیری در رابطه با گام بعدی
فصل 13: قدرت تمرکز کردن بر روی خروجی مطلوب
فصل 14: هنر انجام کارها و علوم شناختی
فصل 15: مسیر دستیابی به درجه استادی در هنر انجام کارها

 

راهنمای دانلود: 

بر روی لینک دانلود کلیک سمت راست کنید و گزینه save link as را انتخاب کنید. در صورت نصب نرم‌افزار IDM بر روی سیستم خود، گزینه Download with IDM را انتخاب کنید. در صورت استفاده از موبایل، انگشت خود را بر روی لینک دانلود چند ثانیه نگه دارید و گزینه Download Link را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای دانلود از طریق موبایل، اپلیکیشن ADM را نصب کنید.

 

نظر شما

نظرات کاربران

 • Kabir akbari
  جمعه 5 آذر 1400
  تشکر ازین که این کتاب را در اختیار ما گذاشتید
  رویال مایند
    
 • Kabir akbari
  جمعه 5 آذر 1400
  خوب است 
  فک کنم خیلی برای ما ها مفید باشه
  رویال مایند
    
 • فتانه لایقی
  شنبه 15 آذر 1399
  کتابی بود که تاثیر زیادی روی من گذاشت .
  عالی بود
  رویال مایند
    

  بسیار فوق العاده

 • Masoomeh
  پنج شنبه 14 فروردین 1399
  سلام با تشکر از سایت بی نظرتون... سایتتون از همه نظر فوق العادس فقط ای کاش تعداد کتاب های صوتی تون بیشتر بود من به شخصه تمایل بیشتر دارم برای شنیدن تا خوندن و خیلی از کتابهایی ک گذاشتید رو دوست دارم بخونم اما اقل کتابهاتون کتاب صوتی دارند ای کاش واسه بقیشونم هر چی زود تر کتاب صوتیشو آماده کنید...با سپاس
  رویال مایند
    

  سلام. چشم کتاب هایی که امکان صوتی شدن داشته باشند حتما صوتی خواهیم کرد.

 • Amir
  دوشنبه 30 دی 1398
  سلام مجموعه شما کتاب چاپ شده داره
  رویال مایند
    

  سلام. به فروشگاه سایت مراجعه کنید

 • fatima
  چهار شنبه 22 خرداد 1398
  سلام در قسمت فروشگاه کتاب کمی موجود هست .امکان داره ترجمه قدرت من هستم به صورت کتاب تهیه شود که خریداری کنیم
  رویال مایند
    

  گرفتن مجوز ارشاد برای کتاب ها بسیار کار زمانبری است

 • ARN
  پنج شنبه 2 خرداد 1398
  سلام و وقت بخیر خدمت شما❤ 
  لطفا این کتاب را هم به چاپ برسانید.
  همراه همیشگیه رویال مایند✨✨
  رویال مایند
    

  سلام، چشم

 • مصطفی ساقی
  پنج شنبه 2 خرداد 1398
  بسیار عالی است که بخام ازسن 38سالگی دوباره شروع کنم نحوه زندگی من مشکل داره
  رویال مایند
    
 • رضا رفیعی
  چهار شنبه 1 خرداد 1398
  با درود
  انقدر این کتاب جذابه که من ترجیح میدم تا هر فصل رو کامل درک نکردم و انجامش ندادم سراغ فصل بعد نرم. با این کتاب تازه فهمیدم توی مغز من چه خبره و چقدر کارهای رها شده و انجام نداده دارم. واقعا ممنون از اینکه هر مطلبتون بهتر از مطلب قبله و مسیر زندگی انسانها رو اصلاح می کنید.
  رویال مایند
    

  بله درست می فرمایید، مطالعه این کتاب و انجام دادن آموزه های آن باعث می شود ذهن تان پاکسازی شود تا به حداکثر تمرکز و خلاقیت دست یابید.

 • موعود بلونه
  شنبه 28 اردیبهشت 1398
  سلام ،متشکرم بابت کتاب های بینظیری که در سایت قرار می دهید 
  لطفا اگر امکان دارد فهرست فصل ها رو در کتاب ها قرار بدهید
  رویال مایند
    

  بلافاصله بعد از اتمام کتاب فهرست و فایل تمام فصول به صورت یکجا در سایت قرار داده می شود

 • هوتن عباسی
  جمعه 27 اردیبهشت 1398
  لظفا فایل ها و کتاب ها رو یکجا(در یک pdf) قرار بدید
  دسته بندیش خیلی سخت میشه اینطوری
  رویال مایند
    

  هنگامی که هر 15 فصل به اشتراک گذاشته شد فایل pdf کتاب را یکجا قرار خواهیم داد

 • رضا رفیعی
  چهار شنبه 25 اردیبهشت 1398
  با درود. کتاب بسیار خوبیه. و به نظرم طبق گفته خودش برای هر قسمتش خصوصا بخش جمع اوری و گردآوری باید حداقل 2 3 روز کامل وقت گذاشت. من حتی الامکان سعی می کنم کم کم بخونمش و مطالبش رو مو به مو پیاده کنم
  رویال مایند
    

  بله، همانطور که فرمودید برای انجام دادن هر کدام از تکنیک های مطرح شده به چند روز زمان نیاز است و بهتر است کتاب را با حوصله مطالعه کرد.

 • جعفر لک زایی
  سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
  سلام
  لطفا اگر امکان داره از تای لوپز هم کلیپ بذارین...خیلی خیلی ممنون
  رویال مایند
    

  سلام، پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • حمیدرضا
  سه شنبه 24 اردیبهشت 1398
  با سلام و تشکر از زحمات شما
  
  میخواستم خواهش کنم از کوین ترودو هم کتاب و سمینار بگذارید. ممنون
  رویال مایند
    

  سلام، پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • احمد
  شنبه 21 اردیبهشت 1398
  سلام ممنون بابت زحمات گران قدرتون واقعا سپاس گذار.
  یه درخواست دارم .میشه لطف کنین کتاب کلید ثروت و قانون جذب خانوم استر هیکس رو هم صوتی شو وهم الکترونیکی شو تو سایت بذارین..‌ 
  واقعا سپاس گذارم
  رویال مایند
    

  سلام، پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • احسان
  پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398
  سلام
  میخواستم بپرسم کدام ویرایش کتاب Getting Things Done را دارید ترجمه میکنید ویرایش 2001 یا ویرایش 2015 آنرا؟ چون من از یک ناشر این کتاب را تهیه کردم عکس روی جلد کتاب مربوط به ویرایش 2015 بود اما ترجمه کتاب از نسخه 2001
  رویال مایند
    

  ویرایش 2015 را ترجمه می کنیم

 • محمد دهستانی
  پنج شنبه 19 اردیبهشت 1398
  درود به تمامی عزیزان فعال و دست اندرکاران در سایت معظم رویال مایند و مدیریت محترم، در صورت امکان کتاب و سمیناری هم از دکتر یروس لیپتون ترجمه و در سایت با ارزش و پر محتوای رویال مایند بگذارید .
  با تشکر - پاینده باشید
  رویال مایند
    

  چشم پیشنهاد شما بررسی خواهد شد

 • امیرمحمد
  چهار شنبه 18 اردیبهشت 1398
  سلام خدمت شما! امسال دوباره برنامه ای برای ترجمه کتاب های دکتر دیسپنزا دارید یا نه؟ مثل کتاب های you are the placebo یا evolve your brain ! سپاس
  رویال مایند
    

  بله به زودی کتاب کمال ذهن به اشتراک گذاشته می شود

 • پانیذ
  دوشنبه 16 اردیبهشت 1398
  سلام و خسته نباشید. لطفا در اول کتاب ها فهرست رو بزارید اینکه کتابی رو مطالعه میکنم که اوش فهرست نداره و نمیدونم در فصل های اینده انتظار چه چیزهایی را دارم باعث میشه از خوندنش منصرف شم. لطفا خواهش میکنم که در ابتدای پی دی اف کتاب، و یا در مقدمه و یا در سایت ، فهرست مطالب رو اضافه کنین . 
  واقعا رو خواننده تاثیر داره فهرست مطالب
  ممنونم
  رویال مایند
    

  چشم، فهرست را هم در اول مقدمه قرار خواهیم داد.

 • احسان ميردامادي
  شنبه 14 اردیبهشت 1398
  سلام و وقت بخير .
  چون توي نظرات خوندم كه نوشته ايد در حال اتمام ترجمه كتاب بينديشيد و ثروتمند شويد هست پرسيدم و اينكه خواستم بدونم براي امسال از كتاب هاي جول اوستين هم در برنامه تون داريد؟ با تشكر شاد باشيد و موفق
  رویال مایند
    

  بله به زودی یک کتاب را از جول اوستین به اشتراک خواهیم گذاشت.

 • احسان ميردامادي
  شنبه 14 اردیبهشت 1398
  سلام سلام سلام وقتتون بخير و شادي . من چهار كتاب را پنجشنبه از انتشارات گرفتم و ضمن اينكه از ناشر محترم تشكر كردم ، خواستم از شما عزيزان هم تشكر كرده باشم ، قيمت واقعا نسبت به اينكه بيرون پرينت بگيريم فوق العاده عالي بود و اينكه خواستم بپرسم امكانش هست بگيد كتاب بينديشيد و ثروتمند شويد ناپلئون هيل از كي روي سايت قرار ميدهيد. با تشكر تندرست باشيد و سلامت
  رویال مایند
    

  با سلام. ممنون از لطف شما. در مورد کتاب ناپلئون هیل هنوز زمان دقیقی مشخص نیست.

 • علی رضا رحیمی
  جمعه 13 اردیبهشت 1398
  مقدمه رو تا الان خوندم و چندین غلط املایی داخل متن مشاهده کردم که لذت خواندن کتاب رو از بین میبره و امیدوارم دقت و بی نقص بودن متن رو فدای سرعت در انتشار کتاب نکنید
  
  ممنون از سایت بی نظیرتون
  رویال مایند
    

  لطفاً غلط های املایی را به بخش پشتیبانی در تلگرام بگویید تا تصحیح کنیم