کتاب الکترونیکی هفت اصل دستیابی به ثروت و کامیابی - جیم ران

جیم ران آموزگار بسیاری از اساتید بزرگ در زمینه موفقیت بوده است، از قبیل دارن هاردی، آنتونی رابینز، برایان تریسی و جک کنفیلد. جیم ران  متولد ۲۵سپتامبر ۱۹۳۰ کارآفرین، نویسنده و سخنران آمریکایی است. او تا سن ۲۵ سالگی مانند همه اقشار متوسط مقروض نمی‌توانست راهی برای رسیدن به آرزوهای خود بیاید.در همین زمان با کارآفرینی به نام جان اِرل شُف(John Earl Shoaff) آشنا شد. بطوری که مسحور ثروت، فهم تجاری، جذبه و فلسفه زندگی او شد. بعد از این آشنایی جیم ران فرایندی از رشد شخصی را آغاز کرد که نهایتاً به میلیونر شدن وی در سن ۳۱ سالگی انجامید. متأسفانه “شُف” که آرزوی دیدن چنین لحظه‌ای را داشت، یک سال پیش از آن که “جیم‌ران” میلیونر شود، درگذشت. ارل شف ساعت­های زیادی را صرف آموزش فلسفه شخصی خود به جیم ران کرد. آموزه­ هایی که جیم ران آنها را هفت اصل برای دستیابی به ثروت و کامیابی می­ نامد.

هم چنان که زمان می‌گذشت، جیم ران فهمید اکثر مردم خواستار شنیدن داستان موفقیت و فلسفه رشد شخصی او که او را به این کمال و فضیلت رسانده بود، هستند. پس از آن، جیم ران تا زمان مرگ به مدت ۴۰ سال تجربه خویش را در سمینارهایش بیان می‌کرد.۴ میلیون نفر در سراسر جهان در سمینارهای وی شرکت کرده‌اند. او در سال ۱۹۸۵م. جایزه CPAE  را از انجمن سخنرانان ملی آمریکا دریافت کرد و همچنین مؤلف ۱۷ کتاب، کتاب صوتی و برنامه ویدیویی است. بدون شک جیم رآن یکی از اسطوره‌ها در زمینه موفقیت و رشد فردی است. وی در طول زندگی خود هزاران نفر را در طی همایش‌ها ، و میلیون‌ها نفر را از طریق کتب خود با اصول موفقیت آشنا نمود. داستان شگفت انگیز ران از ایالت آیداهو شروع می‌شود، او در ۱۹ سپتامبر ۱۹۳۰ در مزرعه‌ای در ایالت آیداهو متولد شد. 

 

جیم ران

 

در ادامه مقدمه ی کتاب هفت اصل برای دستیابی به ثروت و کامیابی را از جیم ران مطالعه خواهیم کرد:

 

تازه 25 سالم شده بود که با مردی بنام ارل شوف آشنا شدم. در آن زمان اصلاً نمی­دانستم این آشنایی تا چه حد زندگی من را تغییر خواهد دادتا پیش از آن دیدار، زندگی من به طور شرم ­آوری مانند اکثریت افرادی بود که زندگی آنها خاکستری، همراه با دستاوردهای کم ­شمار و حتی خوشبختی کمتر از آن بود. من در نزدیکی کرانه رود اسنیک و در فضایی پُرمحبت بین جامعه کشاورزان جنوب­غربی آیداهو بزرگ شده بودم. بعد از ترک منزل، تمام وجودم پُر از امیدواری برای به واقعیت تبدل کردن رویاهایم بود.

 بااین­حال، اوضاع دقیقاً آن طوری که انتظار داشتم پیش نرفت. بعد از پایان دوره دبیرستان فوراً به کالج رفتم اما بعد از یک سال از آنجا انصراف دادم. من بی­تاب کار­کردن و کسب درآمد بودم و تصور می­کردم که پیداکردن شغل برایم دشوار نبود. تصوری که درست از آب درآمد. پیدا کردن شغلی دشوار نبود ( در واقع هنوز مانده بود تا تفاوت بین بهبود سبک زندگی و امرار معاش را دریابم.)

دیری نگذشت که ازدواج کردم و مانند هر شوهری قول­های بیشماری به همسرم دادم. قول‌هایی درباره آینده فوق­ العاده ­ای که با هم خواهیم داشت و آینده­ای که من آن را چندان دور نمی­دیدم. در هر صورت من آدمی بلندپرواز و برای موفقیت بسیار مصمم بودم. من سخت تلاش می­کردم و با این شرایط، موفقیت من حتمی بود! یا حداقل اینطوری فکر می­کردم ...

شروع 25 سالگی من همزمان با کار کردن من به مدت شش سال بود. بنابراین شروع به ارزیابی پیشرفتم کردم. دلهره داشتم که اوضاع دقیقاً بر وفق مراد نبود. کل دستمزد هفتگی من برابر با پنجاه و هفت دلار بود. این میزان درآمد فاصله زیادی با قول­های من داشت و تفاوت آن با مبلغ صورتحساب­های پراکنده روبروی میز لق آشپزخانه حتی بیشتر هم بود.

 در آن زمان من پدری بودم با مسئولیت­های روزافزون برای تأمین خانواده ­­ام. اما مهم­ترین بخش قضیه این بود که من رفته رفته و به آرامی به درآمد ناچیزم عادت کرده بودم. اگر صادقانه حرف بزنم باید اشاره کنم که با گذشت هر روز، به جای پیشرفت از نظر مالی در حال پسرفت و سقوط بودم. چیزی باید تغییر می­کرد. اما چه چیزی؟

 با خودم فکر می­کردم که آن تغییر مربوط به سخت کار کردن نیست. این افکار برای من شوک ­آور بود، زیرا من با این باور رشد کرده بودم که تنها افرادی موفق می­شوند که بسیار سخت تلاش میکنند.

 مثل روز روشن بود که اگرچه من بسیار سخت "تلاش می­کردم " اما به نظر می­رسید دوران 60 سالگی من مانند بسیاری از افراد دورو برم خواهد بود: افرادی ورشکسته و نیازمند کمک.

 چه تصورات وحشتناکی. نمی­توانستم چنین آینده­ای داشته باشم؛ هنوز پرسش­های بی­ پاسخی داشتم. باید چه کار کنم؟ چگونه می­توانم مسیر زندگی­ ام را تغییر دهم؟

 به بازگشت دوباره به دانشگاه فکر می­کردم. تنها یک سال تحصیل در کالج وجهه خوبی در فرم درخواست کار نداشت. اما با وجود خانواده­ ای که باید از آنها مراقبت می­کردم تحصیل مجدد به نظر غیرممکن می­رسید.

  سپس به فکر شروع کسب و کاری افتادم. این یک ایده­ ی هیجان انگیز بود! ولی، البته­ که، سرمایه لازم رو در اختیار نداشتم. به هرحال نداشتن پول کافی یکی از بزرگترین مشکل من درآن برهه بود و همیشه برای هزینه­ های سر ماه در مضیقه بودم. (شما تابه حال گرفتار چنین وضعیتی بوده­ اید؟).

یک روز ده دلار گم کردم و به خاطر آن ده دلار چنان نارحت بودم که به مدت دو هفته حالم بد شد."ببین جیم. شاید فردی نیازمند اون پول رو پیدا کرده." این سخنان یکی از دوستانم بود که سعی در روحیه دادن و بهتر کردن حالم داشت. ولی باور کنید اصلاً با آن حرف­ها آرام نشدم. من فردی بودم که باید ده دلار پیدا می­کردم نه اینکه ده دلار گم کنم. (باید قبول کنم که در آن زمان آدم خیرخواهی نبودم).

 خوب من 25 سالم بود- بسیار دور از رویاهایم و هیچ نشانه­ای هم از چگونگی ایجاد تغییر مؤثر در زندگی­ام وجود نداشت. روزی خوش ­شانسی به من رو کرد. چرا در آن برهه از زندگی من؟ چرا این اتفاقات خوب رخ می­دهند؟ واقعاً برای این پرسش­ها پاسخی ندارم. برای من، این اتفاقات بخشی از اسرار زندگی هستند...

 در هر حال، خوش ­­شانسی زمانی به من روی کرد که با مردی آشنا شدم- مردی بسیار خاص به نام ارل شوف. اولین دیدار ما در یک کنفرانس فروش بود که ارل آن سمیناری را اجرا می­کرد. نمی­توانم بگویم ارل آن شب چه چیزی گفت که مرا مجذوب خودکرد ولی هنوز به یاد دارم که حاضر بودم هر کاری انجام دهم تا شبیه او باشم. در پایان سمینار تمام شجاعت خودم را جمع کردم تا بلند شوم و خودم را به او معرفی کنم. ارل مهربان و بخشنده بود و عطش مرا برای موفقیت را دید و در نهایت از من خوشش آمد. چند ماه بعد، من در سازمان فروش او استخدام شده بودم.

 من به مدت 5 سال درس­های زندگی زیادی از آقای شوف فراگرفتم. او با من مانند پسرش رفتار میکرد و ساعت­های زیادی را صرف آموزش فلسفه شخصی خود به من کرد. آموزه­ هایی که من آنها را هفت اصل برای دستیابی به ثروت و کامیابی می­ نامم.

 آقای شوف در سن 49 سالگی و به صورت ناگهانی درگذشت. پس از ماتم و سوگ برای از دست دادن مشوق خودم، زمانی را وقف ارزیابی تأثیر او بر زندگی خودم کردم. متوجه شدم که با ارزش­ترین چیزی که او به من داده، نه پیداکردن شغلی و نه حتی فرصتی برای ارتقاء از یک کارآموز فروش به معاون اجرایی شرکت است. خردمندی فلسفه ارل به زندگی و اصول بنیادین او برای زندگی موفقیت آمیز- چگونه ثروتمند باشیم و چگونه خوشحال- بهترین چیزی بودکه از او فرا گرفته بودم.

 در چند سال بعد، من ایده ­های او را وارد زندگی خود کردم و نتیجه آن شکوفا شدن من بود. در حقیقت، پول بسیار زیادی بدست آوردم. اما در واقع لذت بخش ­ترین بخش آن سهیم شدن این ایده­ ها با کارکنان و همکاران تجاری بود. واکنش­ها پُرشور و نتایج فوری و قابل­ ملاحظه بود.

 اگرچه خود را در درجه اول یک تاجر می­بینم و نه نویسنده یا سخنران، اما بسیار علاقمند به در میان گذاشتن ایده­ هایی به صورت ساده و مستقیم بودم که می توانند در تغییر دید افراد به زندگی تأثیر مهمی داشته باشند.

زمانی که این کتاب را می­ خوانید تصور کنید در حال خرید کردن هستید. تنها ایده ­هایی را به کار ببرید که مناسب الان شما هستند. مطمئناً شما مجبور به خرید هر چیزی نیستید که فرد دیگری از شما می­ خواهد. اما شانسی به خودتان بدهید. صفحات پیش­رو را با ذهنی باز بخوانید. اگر مطلبی به نظرتان منطقی آمد، آن را امتحان کنید و در غیر این صورت از آن رد شوید. به یاد داشته باشید، در هر کاری که انجام می­دهید سعی کنید مانند دانش ­آموزی باشد نه صرفاً یک پیرو.

نام کتاب: هفت اصل دستیابی به ثروت و کامیابی

نویسنده: جیم ران

مترجم: تیم ترجمه رویال مایند

تعداد فصول: 11 فصل

تعداد صفحات: 160 صفحه

 

راهنمای دانلود: 

بر روی لینک دانلود کلیک سمت راست کنید و گزینه save link as را انتخاب کنید. در صورت نصب نرم‌افزار IDM بر روی سیستم خود، گزینه Download with IDM را انتخاب کنید. در صورت استفاده از موبایل، انگشت خود را بر روی لینک دانلود چند ثانیه نگه دارید و گزینه Download Link را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای دانلود از طریق موبایل، اپلیکیشن ADM را نصب کنید.

 

نظر شما

نظرات کاربران

 • ابدی
  دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
  سلام، چرا در بعضی از کتابها امکان های لایت کردن متن فعال هستش و بعضی این امکان رو ندارند؟ اگه میشه اون رو فعال کرد لطفا راهنمایی بفرمایید، ممنون
  رویال مایند
    

  سلام، در تمامی کتاب های جدید این امکان وجود دارد

 • Gisha
  جمعه 12 بهمن 1397
  سلام برنامه ای برای صوتی کردن کتاب های الکترونیکی دارید ؟ لطفا به ما هم اطلاع بدید روی صوتی کردن کدام کتابها کار میکنید.تشکر
  رویال مایند
    

  سلام، دوست عزیز هر کتاب صوتی که آماده شد به اشتراک خواهیم گذاشت

 • مهوش
  جمعه 18 خرداد 1397
  بادرود و سپاس از شما عزیزان دست اندر کار خیلی عالی بود
  رویال مایند
    
 • Mohammad mehdi
  جمعه 21 اردیبهشت 1397
  درود
  لطفا در ابتدای هر کتاب فهرست رو هم قرار بدین که راحت تر بشه به محتوای کتاب دست پیدا کرد
  با سپاس
  رویال مایند
    

  پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد

 • حمیدرضا ترابی
  پنج شنبه 23 فروردین 1397
  چرا این بشر اینقدر فوق‌العاده است..
  شاگرد هرکار کنه با استادش نمیرسه
  جیم ران عالیه
  کتاب های دیگه ای برای ترجمه از جیم ران در برنامه دارید؟ 
  یسری کتاب قطور دیدم ازش سالهای قبل که اهل کتاب نبودم!!! 
  
  یه پیشنهاد ؛ بکگراند کتاب هارو کمی کمرنگ تر کنید، قبلاً لوگو رویال مایند خیلی بهتر بکگراند بود، الان خیلی پررنگ شده و متن رو تحت تاثیر قرار داده.
  
  ممنون
  رویال مایند
    

  چشم پیشنهاد شما بررسی می شود

 • حمید
  پنج شنبه 9 فروردین 1397
  با سلام؛
  1-چرا فهرست مطالب کتاب رو در اول کارتون نمی آرید؟؟50 درصد کتاب فهرستش هست.
  2-امکان دریافت فایل اصلی ( انگلیسی) ممکنه؟
  با تشکر
  رویال مایند
    

  پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد. متاسفانه ما به نسخه چاپی انگلیسی کتاب دسترسی داریم و نسخه pdf آن را نداریم

 • کوروش
  جمعه 25 اسفند 1396
  سلام 
  واقعا خداقوت میگم به زحتمات ارزشمند تون♥
  آقا لطفا فصل به فصل رو جدا قرار بدید تو سایت ، آخرش که کلشو تو یه فایل قرار میدید پیدا کردن مطلب یکم سخت میشه ممنون میشم.♥
  رویال مایند
    

  دوست عزیز تنها برای فصل آخر این اتفاق می افتد

 • ساناز
  جمعه 25 اسفند 1396
  سلام ، سايت واقعا عاليه ازتون خيلى سپاسگزارم 
  اگر همه كتابها بصورت صوتى بود خيلى عالى تَر مى شد
  مثلا من تو ترافيك كتابهاى صوتى شما رو گوش مى دم و مرتب دنبال فرصت هستم كه كتابها رو بخونم تعداد صوتى ها كمه البته مى دونم كه وقت و هزينه بيشترى إز شما مى گيره و سپاسگزارم براى اين جمع آورى عالى 🙏🌸 همه روزهاتون زيبا
  رویال مایند
    

  دوست عزیز سعی می کنیم به مرور تمام کتاب ها را صوتی کنیم

 • علی شرفی
  جمعه 18 اسفند 1396
  خوب بود
  رویال مایند
    
 • کوروش
  سه شنبه 8 اسفند 1396
  فوق العادست واقعا آموزش های جیم ران بی نظیره واقعا ازتون ممنونم♥
  اگه ممکنه از جیم ران آثار بیشتری قرار بدید. خیلی ممنونم.
  رویال مایند
    

  چشم حتماً

 • محمد
  شنبه 28 بهمن 1396
  خوب است
  رویال مایند
    
 • یاسر
  چهار شنبه 11 بهمن 1396
  با سلام.دوستان تو منوی کتاباتون کتاب "همه چیز داشتن" و دوره ی عدف گذاری جان آساراف بود ک الان تو طزاحی جدید سایت نیستش؟ اگه امکانش هست رسیدگی کنید تا دوباره ازش استفاده کنیم...
  ممنون
  رویال مایند
    

  دوست عزیز به بخش پشتیبانی در تلگرام پیام دهید تا برای شما ارسال کنند

 • محمود فقیهی
  دوشنبه 2 بهمن 1396
  با سپاس
  در میان گذاشتن بار اطلاعاتی موج چهارم خدمتی ماندگار به زندگان امروز است . 
   متشکرم .  فقیهی
  رویال مایند
    
 • الهام
  پنج شنبه 28 دی 1396
  با درود.کتاب هفت اصل دستیابی به ثروت و کامیابی رو چطور. دانلود کنم؟
  رویال مایند
    

  دوست عزیز در سایت ثبت نام کنید و اقدام به تهیه اشتراک ویژه کنید

 • رستم
  پنج شنبه 28 دی 1396
  سلام 
  اگر امکانش هست حجم فیلم ها را کم کنید حافظه گوشی پر شد
  باسپاس از گروه رویال میند
  رویال مایند
    

  دوست عزیز فایل هایی که تماشا کرده اید را به یک فلش مموری منتقل کنید.

 • سمیرا
  پنج شنبه 28 دی 1396
  سلام خیلی بیش از اندازه بابت زحماتتون ممنونم واقعا این سایت باعث شده دیگه لازم نباشه من چندین سایت خارجی رو یو. تیو.پ رو زیر و رو کنم برای دسترسی به مطالب جدید یا تو سایت های ایرانی مطالب تکراری یا ترجمه های اشتباه رو دانلود کنم امیدوارم تمام تیم تون به همه ی اهداف شدن برسن و سایت تا اخر با همین استاندارها پیش بره فقط من دو تا پیشنهاد دارم که امیدوارم مفید باشه
  1.لوگوی زیبای سایت قسمت صورتی اش توی پی دی اف ها فکر میکنم به خاطر کیفیتشه یا شایدم ترکیب رنگیش چشم رو واقعا اذیت میکنه حتی یه سری جمله ها خوندنش سخت میشه البته خیلی مهم نیس من با علاقه میخونمشون فقط پیشنهاده 
  2. اگه میشه قسمت ویدیو های انگیزشی رو زود به زود اپدیت کنین 🙏چون برای صبح ها یا شروع کار انگیزشی ها هم انرژی بیشتری میده هم وقت وقت کمتری میگیره
  بازم ممنونم و میدونم که حجم کاریتون زیاده و این درخواست ها کمی ازار دهنده اس ولی اینها رو فقط برای اینکه این سایت برام خیلی باارزشه گفتم 💜
  رویال مایند
    

  ممنون از لطف شما، حتماً هر دو پیشنهاد شما بررسی می شود