علم ثروتمند شدن - فصل دوازدهم

علم ثروتمند شدن

فصل دوازدهم

اقدام موثر

از اندیشه‌های خود همان‌طور که تاکنون به شما آموزش داده شده است، استفاده کنید. در هر جا که هستید هر کاری را که می توانید آغاز کنید و این کار را با تمام وجود انجام دهید. هنگامی‌که وظیفه‌ی کنونی خود را به بهترین نحو انجام داده باشید پیشرفت آغاز می‌شود. تا زمانی‌که وظیفه‌ی کنونی خود را به بهترین نحو انجام نداده باشید، نمی‌توانید از شرایط کنونی خود فراتر روید.

 کسانی که کار خود را در هر شرایطی به بهترین نحو ممکن به انجام می‌رسانند، رشد در جهان را به وجود می‌آورند. اگر هیچ انسانی وظیفه‌ی خود را به درستی ایفا نکند، در همه‌ی امورات جهان عقب گردی را مشاهده خواهیم کرد.کسانی که وظیفه‌ی خود را به درستی انجام نمی‌دهند باری بر دوش دولت، اقتصاد، صنعت و جامعه هستند و کار ناتمام آن‌ها را باید دیگران به اتمام برسانند. این افراد فرآیند رشد جهانی را به تعویق می‌اندازند. آن‌ها در عصر و یا دوره‌ای قبل از دوره‌ی کنونی زندگی می‌کنند و از بین خواهند رفت.

 تک تک افراد هر جامعه‌ای باید کارهای خود را به بهترین نحو ممکن به نتیجه برساند تا جامعه رشد کند. تکامل اجتماعی تابعِ تکامل جسمی و ذهنی تک تک افراد جامعه می‌باشد. در دنیای حیوانات سیر تکامل به وسیله‌ی تکامل نوع است. هرگاه یک ارگانیسم فعال‌تر باشد، از جایگاه خود به ارگانیسم‌های مترقی تکامل می‌یابد و مکان جدیدی برای آن‌ها باز می‌شود. هرگز برای ارگانیسمی که بیش از مکان خود پر نمی‌کند مکانی ساخته نمی‌شود.

 قانون برای ما نیز همین طور است. ثروتمند شدنِ شما به تلاش‌تان برای اجرا کردن این اصول در کار و زندگی شخصی‌تان بستگی دارد. هر روز، یا روز شکست است یا روز موفقیت و آن روزهایی روزهای موفقیت هستند که شما به خواسته‌ی خود رسیده باشید. اگر هر روزتان را با شکست توام باشد، هرگز ثروتمند نخواهید شد. درحالی‌ که اگر هر روزتان را با موفقیت همراه کنید، حتماً ثروتمند می‌شوید.

اگر کاری دارید که باید امروز انجام شود و آن را انجام ندهید، آن روز در انجام آن کار شکست خورده‌اید و نتیجه‌ی این شکست ممکن است بسیار مصیبت بار باشد. شما نمی‌توانید نتایج حاصل از حتی کوچک‌ترین اقدام را پیش‌بینی کنید. از نحوه‌ی عملکرد نیروهایی که در جهت سود رساندن به شما به حرکت درمی‌آیند اطلاعی ندارید. بسیاری از نیروها ممکن است فقط به انجام اقدامات کوچک شما متکی باشند. شاید اقدام زیادی لازم نباشد تا دری از فرصت‌ها و احتمالات خارق‌العاده به روی شما گشوده شود.

شما شاید احتمالات مختلفی را که هوش کیهانی در جهت موفقیت در اختیارتان قرار خواهد داد به درستی نشناسید. غفلت و کوتاهی شما در به انجام رساندن امور جزئی ممکن است تاخیری دراز مدت را در رسیدن به خواسته‌های‌تان رقم بزند.

هر روز تمام کارهای مربوط به آن روز را به طور کامل و درست انجام دهید. البته محدودیت و توانایی‌های خود را نیز در نظر بگیرید. نباید بیش از اندازه از خود کار بکشید یا کارهای خود را چشم بسته انجام دهید. سعی نکنید تا حد امکان بیش‌ترین تعداد کارها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه برسانید. نیازی نیست که کار فردا را امروز انجام دهید و یا این‌که کار یک هفته را در یک روز به انجام برسانید. تعداد کارهای انجام شده نیست که به حساب می‌آید، کارآمدی و موثر انجام دادن هر کار است که نتیجه می‌دهد.

 هر کاری خودش می‌تواند به تنهایی یک موفقیت یا شکست محسوب شود. هر عملی خودش به تنهایی می‌تواند موثر یا بی‌اثر باشد. هر کار غیرموثری یک شکست است و اگر شما تمام زندگی خود را صرف انجام کارهای غیرموثر کنید، تمام زندگی شما یک شکست خواهد بود. هر چه کار  غیر موثر بیش‌تری انجام دهید، برای‌تان بدتر است.

به بیان دیگر هر کار موثری به خودی خود یک موفقیت است و اگر تمام کارهای زندگی‌تان یک موفقیت باشد، تمام زندگی شما به یک موفقیت تبدیل می‌شود. نظریه‌ی فوق کاملاً روشن و سریع است، در صورتی‌که در کارنامه‌ی اقدامات شما اقدام غیرعملی وجود نداشته باشد و تمامی اقدامات شما موثر باشند، موفق و ثروتمند خواهید شد.

تا آن‌جا که ممکن است اقدامات موثرتری را به انجام برسانید و با این کار خواهید دید که علم ثروت اندوزی همانند ریاضی، علمی و بسیار دقیق است. حال این پرسش مطرح می‌شود که چگونه می‌توان هر اقدامی را به خودی خود به یک موفقیت تبدیل کرد. این کار را می‌توان به راحتی انجام داد، زیرا که خداوند قادر و متعال به همراه شماست و هیچ‌گاه شکست نمی‌خورد. نیروهای الهی در خدمت شما هستند و در صورتی‌که از این نیرو به درستی و در جهت انجام صحیح کارها بهره بگیرید، موفق خواهید شد.

هر اقدامی می‌تواند ضعیف انجام شود یا قدرتمند. هنگامی‌که همه‌ی اقدامات شما قدرتمند باشد و به شیوه‌ای خاص عمل کرده باشید، ثروتمند خواهید شد. هنگام انجام هر اقدامی به تصویر ذهنی خود پایبند باشید. با این کار اقدام شما قدرتمند و کارآمد خواهد بود، زیرا با تمامی ایمان و هدفمندی‌تان اقدام کردید. درست در همین مرحله است که کسانی که قدرت ذهنی و اقدام موثر را از هم جدا می‌کنند با شکست مواجه می‌شوند. آن‌ها در یک مکان و زمان از قدرت ذهن خود استفاده نمی‌کنند، اما در مکان و زمان دیگری اقدام می‌کنند و این اقدام ناموفق خواهد بود.

 هنگامی‌که با تمامی قوا و با توکل بر خدا دست به کاری بزنید، حتی اگر آن کار بسیار ساده و معمولی باشد با موفقیت توام خواهد شد. در ماهیت ذاتی اشیاء هر موفقیت دری را به سوی موفقیت‌های بیش‌تری می‌گشاید و با سرعت روز افزونی شما را در جهت رسیدن به خواسته‌های‌تان حرکت می‌دهد. به خاطر داشته باشید که نتایج حاصل از هر اقدام مجزا به طور جمعی به شما می‌رسد. میل به حیات رو به رشد در تمامی اشیاء و موجودات وجود دارد .هرگاه انسانی طالب حیاتی بهتر می‌شود، بسیاری از اشیاء را به سوی خود جذب می‌کند و تاثیر این گرایش چندین برابر می‌شود.

کارهای مربوط به هر روز را در همان روز و به شیوه‌ای موثر به نتیجه برسانید. در هنگام انجام کارهای‌تان به تصویر ذهنی خود پایبند بمانید. لازم نیست این تصویر ذهنی را در تمامی اوقات با جزئیات دقیق و کامل به خاطر بیاورید. ممکن است این تصویر بسیار ساده و معمولی باشد. شما می‌توانید در اوقات فراغت خود قوه‌ی خیال‌تان را بال و پر داده و یک تصویر ذهنی بسیار دقیق و جزئی را مشاهده کنید. اما آن کاری که باید به درستی انجام دهید، این است که این تصاویر باید به اشکال مثبت و انگیزه بخش در ذهن شما ثبت شود. اگر به نتایج سریع علاقه مند هستید، تمامی اوقات فراغت خود را به این کار اختصاص دهید. با تعمق مداوم و تصویر ذهنی به تصویری جامع و پر جزئیات از خواسته‌ی خود می‌رسید. حتی کوچک‌ترین جزئیاتی که در ذهن شما ثبت شده‌اند، به همان صورت کامل و بی‌نقص به جوهره بی‌شکل منتقل خواهد شد. در اوقات فراغت در تصویر خود تعمق کنید. تا جایی‌که ضمیر ناخودآگاه شما از تصویر لبریز شود و بتوانید به محض این‌که اراده کنید در لحظه به تصویر دسترسی کامل داشته باشید. نتایج این کار آن چنان جذاب و شیرین خواهد بود که صرفاً اندیشیدن به آن‌ها قدرتمندترین انرژی‌های درونی شما را به حرکت در خواهد آورد.

اجازه بدهید دوباره قاعده‌ی خود را تکرار کنم. البته در جمله‌ی پایانی آن با توجه به روند مطالب تغییرات اندکی داده‌ایم:

جوهره اندیشمندی وجود دارد که منشاء خلق همه‌ی اشیاء می‌باشد که در حالت اصل خود در سرتاسر جهان و کائنات پراکنده شده و نفوذ کرده است و فضاهای میان اشیاء مختلف را پر کرده است. القاء تصویرِ هر اندیشه‌ای بر این جوهره می‌تواند آن اندیشه را در واقعیت خلق کند. انسان می‌تواند اشیاء را در اندیشه‌ی خود تصور کند و با القاء این اندیشه‌ها به جوهره بی‌شکل، آن اندیشه‌ها را بیآفریند. برای انجام این کار باید جهت‌گیری ذهنی را از رقابت به خلاقیت سوق داد و تصویری روشن از خواسته‌های خود داشت و با هدفمندی این تصاویر را در ذهن تثبیت کرد تا به خواسته رسید و در هر روز تمامی آن کارهایی را که می‌توان انجام  داد، به نحو موثری به نتیجه رسانید.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران