علم ثروتمند شدن - فصل دهم

علم ثروتمند شدن

فصل دهم

استفاده‌ی بیش‌تر از اراده

شما نمی‌توانید تصویری روشن و پرجزئیات از ثروت داشته باشید، درحالی‌که پیوسته توجه خود را به تصویر مخالف آن یعنی فقر معطوف کرده‌اید. فرقی نمی‌کند که این تصاویر، ذهنی باشند یا عینی. از مشکلات مالی گذشته‌ی خود صحبت نکنید. اصلاً به این مشکلات فکر نکنید. از فقر والدین یا زندگی سخت گذشته‌ی خود صحبتی به میان نیاورید. در غیر این صورت خود را در زمره‌ی طبقات فقیر جامعه قرار می‌دهید و به طور قطع، حرکت اشیاء در جهت شما با این سخنان کنترل خواهد شد.

 پیامبر خدا می‌فرماید: بگذارید مردگان، مردگان خود را به خاک بسپارند. فقر و هر آن‌چه را به آن مربوط است کاملاً پشت سر بگذارید.

 شما این واقعیت را پذیرفته‌اید که یک نظریه‌ی قطعی و صحیح بر کائنات حاکم است. حال اگر تمامی آرزوهای خود را بر اساس آن نظریه بخواهید و بر اساس آن عمل کنید، به خواسته‌ی خود خواهید رسید. توجه کردن به نظریه‌های مخالف و متناقض هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. آن کتاب‌های مذهبی را که از پایان یافتن زود هنگام جهان صحبت به میان می آورند، مطالعه نکنید. نوشته‌های فیلسوف‌های منفی‌باف و فضول را که همه چیز را در قلمروی تحت کنترل شیطان می‌دانند، مطالعه نکنید. جهان در کنترل و دستان شیطان نیست. جهان در قبضه‌ی قدرت الهی خداوند است.

 این‌که موارد نامطلوب زیادی در شرایط کنونی ما وجود دارد واقعیت دارد. اما آیا مطالعه‌ی آن‌ها فایده‌ای هم خواهد داشت؟ موارد نامطلوب در حال از بین رفتن هستند و مطالعه‌ی آن‌ها فقط سر آمدن آن‌ها را کنترل کرده و مدت زمان بیش‌تری آن‌ها را با ما نگه می‌دارد. چرا زمان و انرژی خود را صرف مسائلی کنیم که در روند رشد تکاملی بشر خود به خود از بین خواهند رفت. شما می‌توانید با ایفای نقش واقعی و درستِ خود، به از بین رفتن آن مسائل در روند رشد تکاملی بشر کمک کنید.

اصلاً اهمیتی ندارد که شرایط در برخی کشورها، بخش‌ها و یا مناطق تا چه حد وحشتناک است. شما با توجه بر این مشکلات فقط زمان خود را هدر می‌دهید و فرصت‌ها را از خود دور می‌سازید. شما باید به ثروتمند شدن آن هم در سطحی جهانی علاقه مند باشید. به جای این‌که به خارج شدن از فقر فکر کنید، به وارد شدن به ثروت بیاندیشید.

به خاطر داشته باشید تنها راه کمک به ثروتمند شدنِ جهان این است که خود شما با به کارگیری از روش‌های خلاق و نه رقابتی ثروتمند شوید.

تمامی وقت ذهن و اندیشه را صرف ثروت کردن، به این معنا نیست که باید انسان سنگدل و بدذات باشد. ثروت اندوزی شرافتمندانه‌ترین هدف حیات است، زیرا تمامی دیگر اهداف را دربرمی‌گیرد.

در یک چهارچوب رقابتیِ ثروت اندوزی از قدرت انسان در جهت به کنترل در آوردن انسان‌های دیگر استفاده می‌شود و خواست خداوند در نظر گرفته نمی‌شود. اما وارد شدن به ذهن خلاق همه چیز را تغییر خواهد داد. عظمت و گشایش، تلاش شرافتمندانه و خدمت به خلق همگی با ثروتمند شدن محقق می‌شود. زیرا برای دستیابی به این ارزش‌ها امکاناتی لازم است که با ثروت به دست می‌آید.

 اگر از ضعف جسمانی رنج می‌برید، خواهید دید که دستیابی به سلامت جسمانی مشروط بر ثروت اندوزی است. تنها کسانی می‌توانند سلامت بمانند که از نگرانی‌های مالی به دور بوده و امکانات لازم برای یک زندگی بدون دغدغه و نگرانی داشته باشند و بتوانند بهداشت را رعایت کنند.

 عظمت روحی و اخلاقی از آنِ کسانی است که برای حفظ بقاء نیازی به رقابت نداشته باشند و در راستای یک چهارچوب اندیشه‌ی خلاق ثروتمند شده باشند. اگر از صمیم قلب به دنبال سعادت خانوادگی هستید، بدانید که عشق زمانی بهتر شکوفه می‌شود که بتوان ارزش آن را درک کرد، با درک بالایی به آن اندیشید و آن را از افتادن در ورطه‌ی فساد و روزمرگی حفظ کرد. و این زمانی رخ می‌دهد که با استفاده از اندیشه‌ای خلاق و بدون درگیری و رقابت ثروتمند شده باشید.

تکرار می‌کنم:

شما نمی‌توانید هدفی شرافتمندانه‌تر و عظیم‌تر از ثروتمند شدن را جستجو کنید.

 توجه خود را از آن تصویر ذهنی که بر فقر متمرکز است، دور کنید تا ذهنی کاملاً پاکیزه داشته باشید. سعی کنید ماهیت زیبای هر شئی را درک کنید. سعی کنید در ورای ظاهر اتفاقات و اشیاء، حقایق را ببینید. حیات کامل همواره در جهت تجلی کامل و سعادت کامل‌تر است. واقعیت این است که چیزی به نام فقر وجود ندارد. هرچه هست ثروت مطلق است.

برخی مردم فقیر می‌مانند زیرا این حقیقت را نمی‌دانند که برای آن‌ها هم ثروت وجود دارد.

 با تغییرات شخصیتی در رسیدن به ثروت می‌توانید این مطلب را به آن‌ها آموزش دهید. برخی دیگر از فقرا می‌دانند که راه حلی وجود دارد اما از لحاظ عقلی بسیار کم بهره‌اند و نمی‌توانند تلاش ذهنی لازم را در یافتن راه و به ثمر رساندن آن انجام دهند. بهترین کاری که برای این افراد می‌توان کرد این است که بر اساس تمایلات‌شان به آن‌ها انگیزه داد و به آن‌ها ثابت کرد که می‌توان به ثروت واقعی سعادتمند شد. دیگران هم‌چنان در فقر به سر می‌برند. زیرا اگر چه بارقه‌هایی از علم ثروت اندوزی را می‌بینند، اما در هزار توی ماوراء الطبیعه و نظریه‌های افسون‌گر اسیر و سردرگم شده‌اند. آن‌ها سعی می‌کنند ترکیبی از عوام مختلف را به کار گیرند و در همه‌ی آن‌ها شکست می‌خورند.

به همین دلیل دوباره تاکید می‌کنم بهترین راه این است که شما خودتان راه درست را پیدا کرده و از آن مسیر بروید. ذره‌ای عمل بر خروارها نظریه پردازی می‌ارزد و ارزش دارد. بهترین خدمتی که می‌توانید به کل جهان هستی بکنید این است که نهایت تلاش‌تان را بکنید. هیچ روشی برای خدمت به خدا و خلق خدا بهتر از ثروت اندوزی با استفاده از روش خلاق نمی‌باشد. نباید با روش رقابتی ثروتمند شوید.

ادعای دیگر ما این است که این کتاب اصول علم ثروت اندوزی را با جزئیات کامل ارائه داده است. در صورت صحت این ادعا شما به مطالعه‌ی هیچ کتاب دیگری در این زمینه نیاز نخواهید داشت. شاید این تفکر کوته فکرانه و متعصبانه به نظر برسد، اما توجه داشته باشید که در محاسبات ریاضی به جز چهار عمل اصلی ضرب، تقسیم، جمع و تفریق راه دیگری وجود ندارد.

فقط یک کوتاه‌ترین فاصله میان یک راه برای علمی فکر کردن وجود دارد و آن فکر کردن به مستقیم‌ترین و ساده‌ترین راه برای رسیدن به هدف است. انسان تا به امروز نتوانسته سیستمی مختصر و مفیدتر از آن‌چه در این کتاب آمده است طراحی و دسته‌بندی کند. در این کتاب تمامی مواد غیرضروری حذف شده است. هنگامی‌که به آموزه‌های این کتاب متعهد شدید، کتاب‌های دیگر را به کناری بگذارید و همگی آن‌ها را از ذهن پاک کنید.

این کتاب را روزانه مطالعه کنید، آن را به همراه خود داشته باشید، آن را به خاطر بسپارید و به هیچ سیستمی و یا نظریه‌ی دیگری فکر نکنید. در صورتی‌که این کار را انجام ندهید، شک و دودلی به شما روی می‌آورد. افکارتان نامطمئن شده و از این شاخه به آن شاخه می‌پرد و این‌جاست که شکست شما آغاز خواهد شد. پس از موفقیت و ثروتمند شدن، سیستم‌های دیگری را تا آن اندازه که علاقمند هستید بررسی و مطالعه کنید. اما تا زمانی که کاملاً مطمئن نشده‌اید به خواسته‌های خود رسیده‌اید، هیچ نوشته‌ی دیگری را که در راستای این کتاب نباشد مطالعه نکنید.

 فقط خبرهای مثبت را بخوانید و به آن خبرهایی توجه کنید که با تصویر ذهنی شما در هماهنگی کامل باشد. هم‌چنین از تجسس و موشکافی در امور مرموز بپرهیزید. مسائل مربوط به نظریه پردازی‌های گوناگون و افسون و سحر و جادو را به کناری بگذارید و به این که مردگان هم‌چنان به حیات خود ادامه می‌دهند و در نزدیکی ما زندگی می‌کنند و به صحت و سقم این مسئله توجه‌ای نکنید. مردگان را به حال خودشان رها کنید. سرتان به کار خودتان باشد. ارواح مردگان هر جا که باشند به امورات خود مشغولند. ما حق نداریم درمسائل آن‌ها وارد شویم. نمی‌توانیم به آن‌ها کمکی کنیم. نمی‌دانیم آیا آن‌ها می‌توانند به ما کمکی کنند و یا اصلاً این حق را داریم که از آن‌ها بخواهیم زمانی را نیز به ما اختصاص دهند یا خیر؟ همه‌ی موارد مشکوک فوق را رها کنید  و مشکلات‌تان را خودتان حل کنید و ثروتمند شوید. اگر با سحر و جادو و افسون‌گری خود را مشغول کنید،  وارد نوعی جریان ذهنی خواهید شد که امیدهای شما را بر باد خواهد داد.

در این فصل همانند فصول پیشین، عبارت پایه‌ای را تکرار می‌کنیم:

جوهره اندیشمندی وجود دارد که منشاء خلق همه‌ی اشیاء می‌باشد که در حالت اصل خود در سرتاسر کائنات پراکنده شده و نفوذ کرده است و فضاهای میان اشیاء مختلف را پر کرده است. القاء تصویر هر اندیشه‌ای بر این جوهره، می‌تواند آن اندیشه را در واقعیت خلق کند. انسان می‌تواند اشیاء را در اندیشه‌ی خود تصور کند و با القاء این اندیشه‌ها به جوهره بی‌شکل، آن اندیشه‌ها را بیآفریند. برای انجام این کار باید جهت‌گیری ذهنی را از رقابت به خلاقیت سوق داد و تصویری روشن از خواسته‌ی خود داشت و با هدفمندی این تصاویر را در ذهن تثبیت کرد تا به خواسته رسید و ایمان راسخ داشت که خواسته‌ی قابل دسترسی است. راه را به هر ذهنیت که هدف‌تان را سست کرده، تصویرتان را تار کند و یا ایمان‌تان را متزلزل سازد ببندید. با درنظر گرفتن تمامی مطالب فوق در می‌یابیم انسان باید به شیوه‌ای خاص زندگی و اقدام کند.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران