علم ثروتمند شدن - فصل نهم

علم ثروتمند شدن

فصل نهم

چگونه اراده خود را به کار بگیریم

علم ثروت اندوزی مستلزم اعمال قدرت یا زور بر انسان‌های دیگر نمی‌باشد. هیچ ضرورتی ندارد این کار را انجام دهید. درحقیقت، هر گونه تلاش در استفاده‌ی نابجا از قدرت اراده منجر به شکست شما در رسیدن به هدف‌هایتان می‌شود. نیازی نیست که اراده‌ی خود را به اشیاء تحمیل کنید تا به سوی شما حرکت کنند. این اجبار به این معناست که بخواهید خداوند را وادار سازید کاری کند، که قطعاً احمقانه، بی‌فایده و غیرقابل قبول است.

نمی‌توانید خداوند را مجبور کنید که خوبی‌ها را در اختیار شما قرار دهد. عدم توانایی شما در این کار، به اندازه‌ی عدم توانایی شما در استفاده از قدرت اراده‌ی خود برای طلوع خورشید است. از قدرت اراده‌ی خود نمی‌توانید برای شکست دادن الهه‌ی شیطانی و نامهربانی استفاده کنید. نمی‌توانید اراده کنید که نیروهای طغیان‌گر و سرکش خواسته‌های شما را برآورده کند.

جوهره با شما دوست است و بی‌صبرانه حتی بیش‌تر از شما تمایل دارد که خواسته‌ی شما را برآورده کند. برای ثروت اندوزی فقط اراده‌ی خود را بر شخصِ خودتان اعمال کنید.  وقتی چگونگی درست فکر کردن و درست عمل کردن را بدانید، می‌توانید از قدرت اراده‌ی خود در جهت تفکر و عمل به شیوه‌ی درست استفاده کنید.

این روش، روشِ استفاده‌ی مشروع از اراده در راه رسیدن به خواسته است. از قوه‌ی اراده‌ی خود در جهت ماندن در مسیر صحیح استفاده کنید و آن را در جهت تفکر و اقدام به شیوه‌ای خاص به کار بگیرید. سعی نکنید اراده‌ی افکار و ذهنیت‌های خود را به گونه‌ای القاء کنید که به افراد، اشیاءِ اجباری تحمیل شود. ذهن خود را در جایگاه مناسب آن قرار دهید. با این کار، عملکرد ذهن‌تان بسیار بهتر می‌شود.

در جهتِ شکل‌دهیِ تصویرِ ذهنی خواسته‌های‌تان، از ذهن خود استفاده کنید و آن تصویر ذهنی را با ایمان و به طور هدفمند در ذهن خود حفظ کرده و از اراده‌ی خود در جهت حفظ ذهن خویش در مسیر صحیح استفاده کنید. هر چه هدف و ایمان شما پابرجاتر ومستحکم‌تر باشد، سریع‌تر ثروتمند خواهید شد. زیرا همواره تاثیر مثبتی را بر جوهره القاء خواهید کرد .

تصویر تمایلات شما که با ایمان و هدفمندی در ذهن‌تان تثبیت شده باشد، توسط جوهره بی‌شکل دریافت شده و در فواصل دور و در سرتاسر کائنات منتشر خواهد شد و این تمام آن چیزی است که از آن مطمئنم. به محض انتشارات این القاء ذهنی همه‌ی اشیاء در جهت به ظهور رسیدن  خواسته شما حرکت خواهند کرد. همه‌ی موجودات زنده، غیره زنده و آن‌هایی‌که هنوز خلق نشده‌اند، در جهت برآورده شدن خواسته‌های‌تان گام برمی‌دارند. تمامی نیروهای کائنات در آن جهت قرار می‌گیرند و تمامی اشیاء به سوی شما حرکت می‌کنند. ذهن افراد دیگر در جهتی قرار می‌گیرد که امکانات لازم در رسیدن شما به خواسته‌های‌تان را در اختیارتان قرار دهد و انسان‌های دیگر به طور ناخودآگاه به شما کمک می‌کنند تا به خواسته‌ی خود برسید.

به همان اندازه که ایمان و هدفمندی، شما را به خواسته‌تان نزدیک می‌کند، شک و بی‌ایمانی نیز شما را از خواسته‌های‌تان دور می‌کند.

اغلب افرادی که سعی می‌کنند با استفاده از قدرت فکر ثروتمند شوند، با عدم درک این واقعیت شکست می‌خورند. هر ساعت و لحظه‌ای که صرف شک و ترس می‌کنید، هر ساعتی که به نگرانی می‌گذرانید و هر ساعتی که روح شما در تسخیر بی‌ایمانی است؛ جریانی را که در کل قلمروی جوهره هوشمند به سوی شما روان شده است از خود دور می‌سازید.

این وعده برای کسانی برآورده می‌شود که اعتقاد داشته باشند تمامی قدرت و اختیار در جهان از آنِ خودشان است. پیامبر خدا اعتقاد بسیار عمیقی داشت و شدیداً به اعتقادات خود استوار بود و علت آن نیز روشن است. اعتقاد کامل و صددرصد اهمیت دارد، زیرا شما را وادار به محافظت از افکارتان می‌کند.

در این‌جا است که از قدرت اراده استفاده می‌کنید، زیرا قدرت اراده است که تصمیم می‌گیرد که توجه خود را به چه چیزی معطوف سازید. اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، نباید فقر را بررسی کنید. اشیاء با تفکر درباره‌ی متضادشان شکل نمی‌گیرند. هیچ‌گاه با مطالعه و تفکر درباره‌ی بیماری به سلامتی نخواهید رسید. درستکاری را با مطالعه‌ی گناه و تفکر به گناه به دست نخواهید آورد. هیچ‌گاه با مطالعه و تفکر درباره‌ی فقر ثروتمند نخواهید شد. از فقر سخن نگویید. آن را موشکافی نکنید. نگران آن نباشید و به علل آن توجه‌ای نشان ندهید. به شما هیچ ربطی ندارد.

آن‌چه که به شما مربوط است، درمان است.

فقر و هر آن‌چه که به آن بستگی دارد رها کرده و فقط موفق شوید، ثروتمند شوید. چون بهترین راهِ کمک به فقرا ثروت اندوزی است.

با ذهنی سرشار از تصاویر فقر نمی‌توانید تصویر ذهنی ثروت را حذف کنید.کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌هایی را که اخبار فقر و بیچارگی می‌نویسند، مطالعه نکنید. با داشتن این مطالب هیچ کمکی به فقرا نخواهید کرد. داشتن دانش فراوان از علل و عوامل فقر به فقر زدایی کمکی نمی‌کند. حفظِ تصویرِ فقر در ذهن، آن را ریشه کن نخواهد کرد.

حفظ تصاویر مثبت، دشمن فقر است. با منع ذهنی از داشتن تصاویر فقر و بدبختی مانع از ماندن فقرا در بدبختی می‌شوید. با افزایش تعداد ثروتمندان که به فقر می‌اندیشند، از شر فقر خلاص نخواهید شد. با افزایش تعداد فقیرانی که با ایمان و هدفمندی به دنبال ثروت اندوزی هستند، فقر ریشه کن خواهد شد. فقرا به خیریه نیازی ندارند. آن‌ها انگیزه می‌خواهند. خیریه به آن‌ها قرصی نان می‌دهد و آن‌ها را در بدبختی نگه می‌دارد یا این‌که باعث می‌شود یکی دو ساعت همه‌ی سختی‌ها را فراموش کنند.

اما انگیزش بخشی باعث می‌شود که برای خلاصی از فقر حرکت کنند.

اگر می‌خواهید به فقرا کمک کنید، به آن‌ها ثابت کنید که شما خودتان می‌توانید ثروتمند شوید. با ثروتمند شدن خودتان به فقرا انگیزه دهید.

راه ریشه کَنی ابدی فقر، ثروتمند کردن روز افزون مردم با استفاده از آموزه‌های این کتاب است. مردم باید یاد بگیرند که با خلق و آفرینش و نه با رقابت، می‌توان ثروتمند شد. فردی که با شیوه‌ای رقابتی ثروتمند شود، پلکان ترقی را پشت سر خود به زمین می‌اندازد و دیگران را از رشد باز می‌دارد. اما فردی که به شیوه‌ای خلاق ثروتمند می‌شود، راه‌هایی را پیش روی هزاران نفر می‌گشاید و به آن‌ها انگیزه‌ی قدم گذاشتن در آن راه‌ها را می‌دهد. دوری از ترحم و دلسوزی به حال فقرا نشانه‌ی سنگدلی و بی‌احساسی نیست. وقتی فقر را نمی‌بینید، درباره‌ی آن مطالعه نمی‌کنید یا در مورد آن فکر و صحبت نمی‌کنید و به حرف‌های کسانی که درباره‌ی فقر صحبت می‌کنند گوش نمی‌دهید، از قدرت اراده‌ی خود استفاده می‌کنید تا ذهن خود را از مبحث فقر دور نگه دارید. ذهن خود را با ایمان و هدفمندی بر آن تصویری که می‌خواهید به آن برسید، متمرکز کنید.



لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران