علم ثروتمند شدن - فصل هشتم

علم ثروتمند شدن

فصل هشتم

تفکر به شیوه ای خاص

تصویرِ ذهنی شما از خواسته‌هایتان باید مشخص و دقیق باشد. بدون شکل دادنِ دقیقِ یک اندیشه در ذهن، نمی‌توان آن اندیشه را منتقل کرد. در صورتی‌که بخواهید یک تصویر را به کائنات منتقل کنید، باید آن تصویر را در ذهن خود خلق کرده باشید. بسیاری از افراد نمی‌توانند خواسته‌های خود را به جوهره اندیشمند القاء کنند. زیرا تصویری مبهم و نامفهوم از خواسته‌ی خود و کارهایی که می‌خواهند انجام دهند و یا آن چیزی که می‌خواهند بشوند، دارند.

گرایش کلی به ثروتمند شدن برای به انجام رساندن کارهای خوب کافی نیست. همه این گرایش را دارند. آرزوی سفر رفتن، دیدن اشیاء مختلف و عمر طولانی‌تر و غیره کافی نیست. همه‌ی مردم این تمایلات را دارند. اگر بخواهید پیامی را از طریق تلگراف به دوستی ارسال کنید، حروف الفبا را به ترتیب نمی‌فرستید و از او نمی‌خواهید تا پیام را خودش بخواند، یا این‌که به طور تصادفی لغات را از فرهنگ لغت خارج نمی‌کنید و برای وی ارسال نمی‌دارید. شما جمله‌ای معنادار و منسجم را برای وی می‌فرستید. هنگامی‌که می‌خواهید افکارخود را به جوهره اندیشمند القاء کنید، در نظر داشته باشید که باید از جملات منسجم استفاده کنید. باید خواسته‌ی خود را بدانید و دقیق باشید.

شما با فرستادن تمایلاتِ شکل نگرفته و خواسته‌های مبهم هیچ‌گاه ثروتمند نخواهید شد و قدرت خلاق را به حرکت وا نخواهید داشت. خواسته‌هایتان را مشخص کنید. فقط آن چیزی را ببینید که خواهان آن هستید. خواسته‌تان همواره جلوی چشمان شما قرار داشته باشد. تصویر ذهنی روشنی از خواسته‌تان را به وجود بیاورید.

پیوسته این تصویر را در ذهن خود حفظ کنید. مانند ملوانی که به هنگام هدایت کشتی تصویر لنگرها را در ذهن خود حفظ می‌کند، شما نیز باید آن تصویر را ببینید و لحظه‌ای تمرکز خود را از دست ندهید. همان‌طور که سُکاندار کشتی لحظه‌ای تمرکز خود را از سُکان و قطب نما به چیز دیگری معطوف نمی‌سازد. ضرورتی ندارد که این تمرینِ تمرکز در زمان خاصی انجام شود. نیازی به روزه‌ی سکوت نیست. لازم نیست شعبده بازی کنید. تمام آن‌چه شما به آن نیاز دارید این است که خواسته‌های خود را آن‌قدر قدرتمند و با تمام وجود بخواهید که تصویر آن همواره در ذهن شما باشد.

تا جایی‌که می‌توانید از اوقات فراغت خود در جهت یادآوری تصویر ذهنی استفاده کنید. زمان و تلاش زیادی برای تمرکز به آن خواسته‌ای که واقعی باشد لازم نیست. هنگام تمرکز به تصویر، نگران زمان و اندازه‌ی تلاش خود نباشید. هنگامی‌که واقعاً بخواهید ثروتمند شوید، این گرایش آن‌چنان قدرتمند خواهد بود که تمامی افکارِ شما را در یک جهت قرار می‌دهد.

همان‌طور که در کشتی قطب ‌نمای مغناطیسی عقربه‌ی قطب نما را در جهت مناسب قرار می‌دهد. خواسته‌های قدرتمند شما آن‌قدر ارزشمند خواهند بود که شما در جهت رسیدن به آن‌ها باید دستور‌العمل‌های این کتاب را به خوبی پیاده کنید. روش‌های ارائه شده در کتاب برای کسانی مناسب است که گرایش به ثروت در آن‌ها آن‌چنان قدرتمند است که می‌تواند بر سستی ذهن و راحت طلبی خود غلبه کنند و این روش‌ها را در عمل پیاده سازند.

 هرچه تصویر ذهنی شما واضح‌تر و پُرجزئیات‌تر باشد و تمرکز بیش‌تری بر آن داشته باشید و تمامی جزئیات آن را با شادی و به روشنی مشخص کرده باشید، گرایش و تمایلات شما قدرتمندتر خواهند بود. و هر چه این گرایش قدرتمندتر باشد، تصویر خواسته آسان‌تر در ذهن‌تان تثبیت می‌شود. البته مسئله‌ی مهم دیگری جدا از دیدنِ واضح و روشن جزئیات خواسته وجود دارد و آن این است که تصویرسازی صرف از شما یک رویا پرداز می‌سازد و قدرت اندکی در به واقعیت رساندن آن تصاویر خواهد داشت.

در ورای هر تصویرِ واضح باید هدفی قرار داشته باشد که آن تصویر را معنادار سازد و آن را به ظهور برساند. در ورای این هدف، ایمانی راسخ و استوار مبنی بر این‌که آن خواسته در اصل متعلق به شماست، در دستان شماست و فقط باید اندک زمانی بگذرد تا به ظهور برسد و آماده شود.

 لازم است از لحاظ ذهنی در یک منزلی جدید زندگی کنید. پیش از این‌که به وجود بیاید، در قلمروی ذهنی، لحظه‌ای لذتِ کاملِ داشتنِ خواسته‌ی خود را درک و احساس کنید. پیامبر خدا می‌فرماید: «باور این است که هر آن‌چه در دعا می‌طلبید، می‌یابید و از آن برخوردار خواهید شد». خواسته‌های خود را طوری در نظر بیاورید که گویی همواره در اطراف شما قرار دارند و خود را در حال استفاده و داشتن آن‌ها تصور کنید و در تصورات خود همان‌طور که در واقعیت به طور ملموس از آن‌ها استفاده می‌کنید، استفاده کنید. تا آشکار و پُرجزئیات شدنِ تصویر ذهنی، به تصویرسازی خود ادامه دهید.

 سپس نگرشِ ذهنیِ داشتن و مالکیت هر آن‌چه را در تصور وجود دارد، خلق کنید. مالکیت را ذهناً از آنِ خود بدانید و ایمان راسخ داشته باشید که آن اشیاء واقعاً متعلق به شما هستند. این مالکیت ذهنی را تقویت کنید و حتی لحظه‌ای در ایمانِ راسخ خود سست نشوید. مطالب مربوط به شکرگزاری که در فصل پیش مطرح شده‌اند در خاطر داشته باشید و همیشه به خاطرِ داشتن آن اشیاء سپاس‌گزار باشید. زیرا انتظار دارید که به موقع آن‌ها را دریافت کنید. فردی که بتواند بابت داشتن آن‌چه که در ذهن خود به تصویر کشیده، خالصانه از خدا تشکر کند، ایمان واقعی دارد و ثروتمند خواهد شد.

او قادر به خلق و آفرینش خواسته‌ی خویش می‌باشد. برای خواسته‌ی خود دعا کنید. اما لازم نیست هر روز خواسته‌ی خود را از خدا بطلبید. پیامبر خدا به شاگردان خود می‌فرمود: «هم‌چنین هنگام دعا عبارتی توخالی تکرار نکنید، آن‌گونه که بت پرستان می‌کردند. زیرا می‌پنداشتند به سبب زیاده گفتن دعای‌شان مستجاب می‌شوند. پس مانند ایشان نباشید، زیرا خدای شما پیش از این‌که از او درخواست کنید، نیازهای شما را می‌داند».

نقش شما این است که تمایل به حیات کامل‌تر را در خود به طرز هوشمندانه‌ای شکل دهید و این خواسته را به صورت یک کلِ منسجم در بیاورید. سپس این گرایش کامل و جامع را به جوهره بی‌شکل القاء کنید. جوهره این قدرت را دارد که خواسته‌ی شما را برآورده سازد و این کار را خواهد کرد. شما نمی‌توانید این تاثیر را با تکرار خواسته‌ی خود، آن هم به طور خلاصه به جوهره القاء کنید. بلکه این کار را با تصاویر ذهنی هدفمند و قدرتمند انجام می‌دهید، در حالی‌که ایمان دارید حتماً به خواسته‌ی خود خواهید رسید.

برآورده شدن دعا در واقع پاسخ به ایمان کلامی شما نیست، بلکه در جواب ایمان به همراه عمل است.

شما نمی‌توانید با اختصاص یک روز خاص به عبادت، خواسته‌های خود را از خدا بطلبید و به خواسته‌هایتان برسید و در روزهای باقی‌مانده خدا را فراموش کنید. نمی‌توانید با اختصاص دادن ساعاتی از روز به دعا در مکانی خلوت خدا را تحت تاثیر قرار داده و در دیگر ساعات روز اصلاً به آن چیزها فکر نکنید و دوباره درساعات دعا آن‌ها را در ذهن خود مرور و یادآوری کنید. دعای کلامی بسیار خوب است و تاثیرات خود را مخصوصاً در جهت پایدار کردن ایمان و تصویر ذهنی واضح‌تر نشان داده است. اما این درخواست کلامی شما نیست که شما را به خواسته‌تان می‌رساند. ثروتمند شدن نیازی به ساعات طولانی و شیرین دعا ندارد. شما باید به طور پیوسته و همیشگی دعا کنید.

 به این صورت که همواره بر تصویر ذهنی خود و به صورتی هدفمند پایدار بمانید و همواره آن تصویر را در هر حالتی در ذهن خویش داشته باشید. تا این‌که در قالب‌های مادی شکل بگیرد. فقط ایمانِ رسیدن به خواسته‌هایتان را در خود حفظ کنید. باور داشته باشید که به آن‌چه طلبیده‌اید خواهید رسید. پس از مشخص کردن دقیق تصویر ذهنی وارد مرحله‌ی دریافت می‌شوید.

 پس از شکل دهیِ آن تصویر، بهتر است یک عبارت کلامی تاکیدی را در قالب دعای خالصانه به وجود آورید و خداوند را مخاطب قرار دهید. از آن لحظه به بعد ذهناً این باور را خواهید داشت که خواسته‌ی خود را دریافت کرده‌اید. در یک خانه‌ی جدیدی  زندگی کنید. لباس‌های زیبا بپوشید. اتومبیل خود را برانید. به مسافرت بروید و با اطمینان کامل برای مسافرت‌های بیش‌تر برنامه‌ریزی کنید. درباره‌ی خواسته‌ی خود طوری صحبت کنید که گویی اکنون و در واقعیت از آنِ شماست. فضای اطراف و شرایط مالی خود را همان‌طور که می‌خواهید باشد تصور کنید و همواره در آن فضای خیالی زندگی کنید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که این کار صرفاً یک رویا پردازی و خیال‌بافی نباشد. اما ایمان داشته باشید که تفاوت میان یک دانشمند و یک رویا پرداز به دلیل وجود هدف و ایمان است. با فراگیری این واقعیت به مرحله‌ای وارد می‌شوید که شما باید استفاده‌ی درست از قدرتِ اراده را نیز فرا بگیرید.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران