علم ثروتمند شدن - فصل ششم

علم ثروتمند شدن

فصل ششم

ثروت چگونه به شما روی می آورد

وقتی می‌گویم نیازی نیست که شما در تجارت‌های سنگین و پیچیده وارد شوید، در واقع منظورم این نیست که اصلاً نباید تجارت سنگینی را آغاز کنید و یا این‌که هیچ ضرورتی ندارد که افراد جامعه داد و ستد تجاری داشته باشند. منظورم این است که نیازی به داد و ستد غیر عادلانه ندارید. نباید در ازای هیچ، چیزی دریافت کنید. بلکه باید به هر انسان بیش از آن‌چه از او دریافت می‌کنید، پرداخت کنید.

ارزش مالی کاغذ، جوهر و مواد اولیه‌ی به کار رفته در این کتاب شاید کم‌تر از آن بهایی باشد که برای آن می‌پردازید. با این حال، اگر با استفاده از ایده‌های پیشنهادی در این کتاب بتوانید ثروت را وارد زندگی خود کنید، فروشندگان این کتاب سرِ شما کلاهی نگذاشته‌اند. آن‌ها درمقابل ارزش مالی اندکی، ارزش مالی و معنوی بسیار بزرگ‌تری را به شما هدیه داده‌اند.

هنگامی‌که از یک چهارچوب رقابتی وارد یک چهارچوب خلاق می‌شوید، می‌توانید معاملات تجاری خود را با دقت، انتخاب و انجام دهید. اگر کالایی را می‌فروشید که غنای بیش‌تری به زندگی خریدارتان نمی بخشد، فوراً این کار را متوقف کنید. هرگز در معامله سرِ کسی کلاه نگذارید و اگر در تجارتِ کنونی خود این کار را انجام می‌دهید، فوراً آن را متوقف سازید.

به هر کسی چیزی بیش‌تر و به درد بخورتر در ازای آن‌چه به شما پرداخت می‌کند، بدهید. آن‌گاه شما به زندگی و حیات در جهان با  تجارت مفید خود چیزی اضافه می‌کنید. اگر افرادی هستند که برای شما کار می‌کنند و می‌خواهید سود بیش‌تری از آن‌چه به آن‌ها می‌پردازید عاید شما شود، باید تجارت خود را به شیوه‌ای طراحی کنید که اساس تکاملی داشته باشد. بنابراین هر کارمندی علاقه مند است هر روز کمی بیش‌تر و بهتر برای شما کار کنند.

 تجارت شما می‌تواند طوری برای کارمندان‌تان عمل کند که این کتاب برای شما عمل کرده است. تجارت شما می‌تواند نردبانی باشد که هر کارمندی می‌تواند با تلاش خود از آن برای ثروتمندتر شدن استفاده کند و امکانات آن طوری باشد که اگر کسی تلاش کافی نکند، چیزی بیش‌تر را دریافت نکند. و آن دیگر تقصیر شما نیست و در انتها شما ثروتمند خواهید شد. زیرا از روش خلاق برای ثروت خود استفاده کرده‌اید و از ماده‌ی بی‌شکلی که تمامِ محیط اطراف شما را احاطه کرده است، بهره برده‌اید.

اما به این شکل نیست که از اتمسفرِ وجودِ چیزی یک دفعه شکل بپذیرد و جلو چشمان شما ظاهر شود. مثلاً اگر یک چرخ خیاطی لازم دارید، منظور من این نیست که شما باید اندیشه‌ی آن چرخ خیاطی را به جوهره اندیشمند القاء کنید و انتظار داشته باشید چرخ خیاطی بدون دخالت در آن اتاقی که نشسته‌اید و یا در هر جای دیگر پدیدار شود. اگر چرخ خیاطی می‌خواهید، تصویر ذهنیِ مثبتی از آن را با ایمان راسخ حفظ کنید. با ایمان به این‌که چرخ خیاطی در حال به وجود آمدن است و یا در مسیر رسیدن به شماست، پس از شکل گیری اندیشه، ایمان راسخ و پایداری خود را مبنی بر این‌که چرخ خیاطی در حال رسیدن به شماست، حفظ کنید. افکار و سخنان شما درباره‌ی چرخ خیاطی باید به گونه‌ای باشند که از رسیدن به آن کاملاً مطمئن باشید و ادعای مالکیت آن را داشته باشید.

 قدرتِ هوشِ برترِ کیهانی خواسته‌ی شما را به دست شما می‌رساند. برای انجام این کار بر ذهن انسان‌ها عمل خواهد کرد. لحظه‌ای فراموش نکنید که جوهره اندیشمند در همه جا و در همه‌ی اشیاء وجود دارد و با همه‌ی اشیاء ارتباط برقرار می‌کند و می‌تواند بر همه‌ی اشیاء تاثیر بگذارد. گرایش جوهره اندیشمند در جهت حیات غنی‌تر و زندگی بهتر منجر به خلق تمامی چرخ خیاطی‌ها شده است و می‌تواند سبب خلق میلیون‌ها چرخ خیاطی دیگر نیز بشود. و این اتفاق هنگامی رخ می‌دهد که انسان با ایمان و انگیزه، حرکت در مسیر صحیح را آغاز کرده و به شیوه‌ای خاص عمل کند.

به طور قطع شما می‌توانید یک چرخ خیاطی یا هر شی دیگری که مایلید داشته باشید و از آن‌ها در جهت رشد و بهتر شدن زندگی خود و دیگران استفاده کنید. شما نباید در درخواستِ فراوانی،  تامل و تردید داشته باشید. پیامبر خدا می‌فرماید: خوشنودی پدر شما این است که پادشاهی را به شما اعطا کند.

 جوهره اندیشمند خواهان حیات بخشی به هر شیئی است که امکان حیات دارد و می‌خواهد که خواسته‌های شما را در راستای حیاتی غنی‌تر و پربارتر برآورده سازد. اگر در ناخودآگاه خود بر این عقیده پایدار بمانید که گرایش شما در ثروت اندوزی یکی از خواسته‌های خداوند یکتا است که در طلب تجلی کامل خویش است، ایمانِ شما شکست ناپذیر خواهد شد.

خداوند یا همان جوهره یکتا، سعی می‌کند از طریق انسان حیات یابد، کارها را به انجام رساند و از اشیاء لذت ببرد. خداوند می‌فرماید: دستانی می‌خواهم که بناهای شگفت انگیز را بنا کنند، نواهای هماهنگ آسمانی را بنوازند و تصاویر باشکوه ترسیم کنند. پاهائی می‌خواهم که او امر مرا اجرا کند. چشمانی که زیبائی مرا ببیند. زبان‌هایی که حقایق محکم را بیان کنند و نغمه‌های دلنواز را بسرایند.

هر آن‌چه امکان وجود از طریق انسان را داشته باشد، در طلب متجلی شدن است. خواست خدا بر این است که آن‌هایی‌که توانایی نواختن موسیقی را دارند، پیانو و دیگر آلات موسیقی را در اختیار داشته باشند و امکانات شکوفایی پربارِ استعدادهای خود را در دست بگیرند. او می‌خواهد آن‌هایی‌که زیبایی را درک می‌کنند، با اشیاء زیبا احاطه شده باشند. او می‌خواهد جویندگانِ حقیقت فرصت سفر و مشاهده داشته باشند. او می‌خواهد آن‌هایی‌که زیبایی لباس را درک می‌کنند، خوب و زیبا لباس بپوشند و آن‌هایی‌که قدر غذای خوب را می‌دانند، شاهانه غذا بخورند.

گرایش به ثروت در وجود شما گرایش نامحدودی است که در طلب تجلی یافتن است. بنابراین در درخواستِ فراوانی و نعمت تامل و تردید نکنید. نقش شما این است که امیال خود را به زبان آورده و به خداوند عرضه کنید. درک این مطلب برای بسیاری از افراد دشوار است. آن‌ها این عقیده‌ی منسوخ را که خوشنودی خداوند در فقر و قربانی شدن انسان‌هاست، هم‌چنان در دل خود حفظ کرده‌اند. آن‌ها فقر را جزئی از طرح ضروری حیات و طبیعت می‌دانند و خیال می‌کنند که خداوند وظیفه‌ی خود را به اتمام رسانیده است و تمامی هر آن‌چه را که می‌توانسته خلق کرده است. و این‌که اغلب انسان‌ها به علت عدم وجود امکانات کافی محکوم به زندگی در فقر می‌باشند، سرنوشت آن‌هاست. این افراد آن‌قدر در این اندیشه‌ی خطا غرق شده‌اند که از درخواست ثروت احساس شرمساری می‌کنند.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران