علم ثروتمند شدن - فصل پنجم

علم ثروتمند شدن

فصل پنجم

افزایش حیات

خود را از رنجِ ابدی این عقیده خلاص کنید که الهه‌ای وجود دارد که اراده‌ی او باعث شده است شما فقیر بمانید و یا این‌که با فقیر ماندن به آن الهه خدمت می‌کنید. جوهره هوشمند که در همه چیز و در همه جا زندگی می کند، در شما نیز زندگی می‌کند.

هر موجود زنده‌ای همواره در طلب گسترده‌تر کردن حیات خود است. زیرا در عرصه‌ی حیات هر آن‌چه قابلیت حیات دارد، باید به وجود آید و جوهره باید بتواند آن‌را به وجود بیاورد. دانه‌ای که روی زمین می‌افتد، فعال می‌شود و در فعالیت حیات‌بخش خود صدها دانه‌ی دیگر را تولید می‌کند. هر موجود زنده‌ای با حیات، بخش بیش‌تری از استعدادهای خود را به عرصه‌ی ظهور می‌رساند و ابدی می‌شود. هرموجود زنده‌ای که بخواهد ابدی بماند، باید حیات‌بخشی کند.

هوشِ برترِ کیهانی نیز همین ضرورت را حس می‌کند. در هر اندیشه‌ی ما ضرورتی وجود دارد که به دنبال خلق اندیشه‌ی دیگری است. هوشیاری، پیوسته در حال رشد و افزایش است. با فراگیری یک حقیقت به سوی فراگیری حقیقت دیگر سوق داده می‌شود. دانش، پیوسته در حال رشد است. با شکوفایی هر استعداد، استعدادِ جهت شکوفا شدن به ذهن ما خطور می‌کند.

 باید ثروتمند شویم تا بتوانیم زندگی پربارتری داشته باشیم. میل به ثروت صرفاً ظرفیت داشتن یک حیاتِ رو به رشد است که در طلبِ تجلی یافتن و به ظهور رسیدن است. هر میلِ تلاش، یک احتمالِ به ظهور رسیدن است که می‌خواهد متجلی شود. نیرویی در درون شما وجود دارد که درطلبِ تجلی خود، آن میل را به وجود می‌آورد و آن‌چه باعث می‌شود شما بخواهید پول بیش‌تری را به دست بیاورید، همانند همان قدرتی است که باعث رشد گیاه می‌شود و همان قدرت حیاتی است که در طلب تجلی کامل‌تر است.

یک جوهره زنده باید در تمامی دوره‌ی حیاتِ خود در معرض این قانون ذاتی حیات‌بخش قرار بگیرد، تا تحت تاثیرِ میلِ به حیاتِ بیش‌تر قرار داشته باشد و در نتیجه، آفرینش اشیاء برای او ضرورت بیابد. یک جوهره میل دارد حیات بیش‌تری را در شما تجربه کند. بنابراین از شما می‌خواهد تمامی آن‌چه را که می‌توانید در اختیار داشته باشید، به کار بگیرید. خواست خدا بر این است که شما ثروتمند باشید. این را او می‌خواهد که شما ثروتمند باشید. زیرا هنگامی‌که شما اشیاء فراوان را جهت استفاده در اختیار دارید، بهتر می‌تواند خود را از طریق شما متجلی کند.

 با تسلط نامحدود شما بر امکانات موجود، خداوند می‌تواند حیات بیش‌تری را از خود بروز دهد. کائنات می‌خواهند که شما به تمام خواسته‌های خود برسید. همه چیز طبیعتاً از آنِ شماست.

 با این حال، ضرورت دارد هدف شما با آن هدفی که در کل وجود دارد در هماهنگی کامل باشد. در جستجوی حیات واقعی باشید و خود را به ارضاء نیازهای جسمی قانع نکنید. زندگی به فعلیت رسیدن تمامی توانایی‌های بالقوه است و انسان زمانی واقعاً زندگی می‌کند که تمامی بالقوه‌های جسمی، ذهنی و روحی خود را بدون افراط در هر کدام از آن‌ها و آن‌طور که لیاقت دارد، به فعلیت رسانده باشد.

ثروتمند شدن برای این نیست که در جهتِ ارضاء امیالِ جسمی خود پرسی‌گری کنید. زیرا این زندگی صحیح و کامل نیست. به فعلیت رسیدن هر کدام از نیروهای بالقوه‌ی جسمی، بخشی از حیات است. هر که سعی کند  میل به تجلی سالم و طبیعی خواسته‌های جسمی را انکار کند، حیات متکاملی را تجربه نخواهد کرد.

 شما نمی‌خواهید صرفاً به خاطر لذت‌های ذهنیِ کسب علم، ارضاء جاه طلبی و یا شهرت ثروتمند شوید. این‌ها همگی بخش‌های قابل قبولی از زندگی را دربر می‌گیرند. اما فردی که صرفاً به خاطر لذت‌های عقلانی زندگی می‌کند، یک حیات نسبی دارد و هرگز با تمام وجود ارضاء نخواهد شد.

شما صرفاً برای خیر رساندن به دیگران، قربانی کردن خود برای بشریت، تجربه‌ی لذتِ بشر دوستی و از خود گذشتگی نیست که می‌خواهید ثروتمند شوید.این لذت‌های معنوی تنها بخشی از حیات هستند و شرافتمندانه‌تر و یا بهتر از دیگر لذت‌ها نمی‌باشند. شما می‌خواهید ثروتمند شوید تا بتوانید بخورید و بیاشامید و هنگام انجام این کارها شاد باشید، تا خود را در احاطه‌ی اشیاء زیبا قرار دهید. سرزمین‌های دوردست را ببینید. ذهن خود را تغذیه کنید و عقلانیت‌تان را رشد دهید، تا بتوانید انسان‌ها را دوست داشته باشید و کارهای نیکو انجام دهید و بتوانید نقش مناسبی را در کمک به یافتن حقیقت در جهان ایفا کنید.

البته به خاطر داشته باشید که نوع دوستی افراطی به اندازه‌ی خودپسندی افراطی غیرقابل قبول است و هر دو اشتباه هستند. خود را از این عقیده که خواست خدا بر این بوده است که خود را فدای دیگران کنید و با این کار لطف او را شامل حال خود سازید، رها کنید.خداوند هرگزچنین چیزی نخواسته است. خواست خدا این است که تلاش خود را برای کمک به خود و دیگران انجام دهید. با این کار می‌توانید بهتر از هر راه دیگری به دیگران کمک کنید. صرفاً با ثروتمند شدن می‌توانید تمام تلاش خود را برای کمک به دیگران انجام دهید و این سنجیده است که بهترین و اولین اندیشه‌ی شما در خدمت کسب ثروت باشد.

جوهره هوشمند، اشیاء را برای شما به وجود می‌آورد. اما به این صورت عمل نمی‌کند که اشیاء را از دیگران گرفته و به شما بدهد. باید خود را از شرِ اندیشه‌ی رقابتی خلاص کنید. شما باید در حال آفرینش باشید و برای به دست آوردن آن‌چه از قبل خلق شده است رقابت نکنید. نیازی نیست چیزی را از کسی بگیرید. نیازی نیست در تجارت‌های سنگین و پیچیده مشغول به کار شوید. لازم نیست تقلب کنید، یا از دیگران سوء استفاده کنید. و نیازی نیست به افرادی که در استخدام شما هستند کم‌تر از حق‌شان بدهید. نیازی نیست در حسرت دارایی‌های دیگران باشید و با چشمان حسرت بار به آن‌ها نگاه کنید.

هیچ فردی آن‌قدر ثروتمند نیست که شما نتوانید به اندازه‌ی او ثروت کسب کنید و می‌توان بدون محروم کردن افراد از دارایی‌شان، همه چیز را در اختیار داشت. شما یک خالق هستید، نه یک مبارز! شما می‌توانید هر آن‌چه را می‌خواهید به دست بیاورید. من شاهدم که بسیاری از افراد از روش‌های صحیح که گفته شد، ثروتمند شده‌اند و جهانی گسترده را به دنیا اضافه کردند. افرادی که خیلی ثروتمند هستند، گاهی تمام توان خود را برای نقشه کشیدن و رقابت به کار می‌گیرند و به طور ناخودآگاه باعث می‌شوند که مسیر ماده‌ی متفکر را برای خود متوقف سازند. اما برخی به مسیر حرکت ماده‌ی متفکر در راه‌اش و حرکت بزرگ‌اش برای عموم مردم خدمت می‌کنند. آن‌ها با ساختن صنایع مختلف این کار را انجام می‌دهند.

مولتی میلیونرها مانند هیولاهای ماقبل تاریخ هستند. آن‌ها کار اساسی را از یک پروسه‌ی مهارتی انجام می‌دهند، اما بسیاری از آن‌ها ثروتمند واقعی نیستند. یک گزارش از زندگی خصوصی برخی از آن‌ها نشان می‌دهد که مشکلات و معضلاتِ بسی بیش از مردم فقیر را دارند. ثروتمندانی که برنامه‌ی رقابتی را پایه‌ریزی می‌کنند، هرگز پایدار و ابدی نخواهند بود. این نوع ثروت، امروز مال شماست و فردا مال دیگری است.

به خاطر داشته باشید اگر بخواهید با یک روش علمی و حقیقی  ثروتمند شوید، باید خود را از ایده‌های رقابتی دور کنید.

شما هرگز نباید فکر کنید که محدودیتی وجود دارد. هرگز نباید به لحظه‌ای فکرکنید که منابع محدود باشند. به محض آغاز این تفکر که پول در اختیار و تحت کنترل صاحبان بانک‌ها است،  شما مجبور هستید قوانینی را تصویب کنید که جلوی این فرآیند را بگیرد. دقیقاً در آن لحظه قدرت خلاقیت شما از بین می رود و بدتر از آن این است که ممکن است حرکت‌های خلاقی را که به تازگی شروع کرده‌اید، متوقف سازید.

بدانید پولی که می‌خواهید از راه می‌رسد. حتی اگر لازم باشد هزاران نفر فردا برای کشفِ یک معدنِ طلای جدید اعزام شوند. هیچ‌گاه صرفاً به منابع آشکار چشم ندوزید و همواره ثروت‌های نامحدود در جوهره اندیشمند را در نظر داشته باشید. و بدانید آن‌ها با همان سرعتی که شما می‌توانید آن‌ها را دریافت کنید و به کار ببندید، به سوی شما سرازیر خواهند شد.

هیچ‌کس با نظر به منابع آشکار نمی‌تواند شما را از حق‌تان محروم سازد. حتی یک لحظه به خودتان اجازه ندهید. به این نکته فکر کنید که اگر عجله نکنید، تمامی زمین‌های مناسبِ ساخت و ساز قبل از این‌که خانه‌ای بسازید، توسط دیگران اشغال می‌شود. هرگز نگران کارخانجات و شرکت‌ها نباشید. و به خاطر ترس از این‌که آن‌ها به زودی تمامی ثروت زمین را از آنِ خود سازنند، دل نگران نشوید. هرگز نترسید که به خواسته‌ی خود نمی‌رسید و یا آن‌را از دست می‌دهید، چون فرد دیگری از پشت به شما خنجر خواهد زد و آن‌را از آنِ خود خواهد کرد. این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. در جستجوی کسبِ دارایی دیگران نباشید. منابع در جهان هستی نامحدود هستند و شما با کمک جوهره، خواسته‌ی خود را خلق خواهید کرد.

 به عبارت زیر پایبند بمانید:

جوهره اندیشمندی وجود دارد که منشاء خلق همه‌ی اشیاء می‌باشد که در حالتِ اصیلِ خود در سرتاسر کائنات پراکنده شده و نفوذ کرده است و فضاهای میان اشیاء مختلف را پر کرده است. القاء تصویرِ هر اندیشه‌ای برای جوهره می‌تواند آن اندیشه را در واقعیت خلق کند. انسان می‌تواند اشیاء را در اندیشه‌ی خود تصور کند و با القاء این اندیشه به جوهره بی‌شکل، آن اندیشه‌ها را بیآفریند.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران