علم ثروتمند شدن - فصل سوم

علم ثروتمند شدن

فصل سوم

آیا این فرصت انحصاری است ؟

هیچ کس به دلیل فرصت‌هایی که از او گرفته شده است و یا این‌که دیگران ثروت را در انحصار خود در آورده و دور آن دیواری کشیده‌اند، در فقر به سر نمی‌برد. ممکن است از فعالیت در تجارتی خاص منع شده باشید، اما همیشه راه‌های دیگری نیز وجود دارد. افرادی که درجهت جریان رود حرکت کنند در مقایسه با آن‌هایی‌که بر خلاف جریان حرکت می‌کنند فرصت‌های بیش‌تری را در اختیار خواهند داشت.  

کارگران کارخانه به عنوان تک تک افراد جامعه و یا طبقه‌ی اجتماعی از این فرصت محروم نشده‌اند. رؤسای این کارگران آن‌ها را محدود نکرده اند. صنایع و سرمایه آن‌ها را محدود نکرده است.کارگران به عنوان یک طبقه‌ی اجتماعی در همان جایگاهی قرار گرفته‌اند که باید باشند، زیرا کارها را به شیوه‌ای خاص انجام نمی‌دهند. طبقه‌ی کارگر زمانی‌که انجام کارها را به شیوه‌ای خاص شروع کنند، به طبقه‌ی ارباب تبدیل خواهند شد و قانون ثروت برای آن‌ها همانند دیگران عمل خواهد کرد.

 این کاری است که طبقه‌ی کارگر باید در جایگاه کنونی خود یاد گرفته و به کار ببندد و تا زمانی‌که به انجام این کار ادامه دهد ثروتمند خواهد شد. جهل و سستی کارگر او را محدود نکرده است. او می‌تواند جریان فرصت موجود را تا ثروتمند شدن دنبال کند و این کتاب چگونگی انجام این کار را به او می‌آموزد.

هیچ‌کس به دلیل کمبود منابع ثروت فقیر نمی‌ماند. بیش از نیاز همه، منابع ثروت وجود دارد. منابع آشکار پایان ناپذیرند. منابع پنهان نیز نامحدود و پایان ناپذیرند. تمامی آن‌چه بر روی زمین وجود دارد، از یک جوهره‌ اصیل ساخته شده است که تمامی اشیاء از آن شکل گرفته‌اند. پیوسته قالب‌های جدیدی شکل می‌گیرد و قدیمی‌ترها از بین می‌روند. اما همگی این قالب‌ها از یک ماهیت واحد به وجود آمده‌اند. در ماهیت بی‌شکل و جوهره‌ اصیل هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 اما با وجود این‌که کائنات از آن شکل گرفته است، از تمامی قابلیت‌های آن در به وجود آوردن کائنات استفاده نشده است. فضاهای موجود در کائنات و فضاهای پیرامونِ قالب‌های آشکار شده‌ی آن، همگی از جوهره‌ اصیل پر شده است. تمامی جهان مادی و اشیاء موجود در آن با استفاده از این جوهره اصیل در کائنات شکل می‌گیرند.

 ده هزار برابر هر آن‌چه تاکنون به وجود آمده است، امکان به وجود آمدن هست و حتی پس از آن هم ما هنوز منابع مواد خام کائنات را به پایان نبرده‌ایم. هیچ‌کس به علت فقر و کمبود در طبیعت در فقر نمانده است. علت فقر کمبود منابع نیست. طبیعت انباری سرشار از ثروت است و از منابع موجود در آن هیچ‌گاه کاسته نخواهد شد. جوهره اصیل را یک انرژی خلاق زنده نگه داشته است که پیوسته در حال تولید قالب‌های جدید است.

منابع تولیدکننده‌ی مصالح ساختمانی پایان ناپذیرند و منابع بیش‌تری تولید خواهد شد. هنگامی‌که منابع خاک به گونه‌ای پایان‌پذیر که امکان رشد و پرورش منابع غذایی و مواد اولیه پوشاک وجود نداشته باشد، خاک تجدید شده و منابع جدیدی تولید خواهد شد.

ماهیت بی‌شکل  نیازهای آدمی را برآورده می‌کند و اجازه نمی‌دهد انسان از اشیاء مورد نیاز خود محروم بماند. این مطلب درباره‌ی تمامی نژادهای بشری صادق است و ثروت در خدمت همه‌ی انسان‌ها است. علت فقرِ بسیاری از افراد این است که از شیوه‌ای خاص برای ثروت‌اندوزی استفاده نمی‌کنند. جوهره بی‌شکل هوشمند است، می‌اندیشد، زنده است و به حیات بیش‌تر کشش دارد. میل طبیعی و ذاتی هر موجود زنده‌ای رسیدن به حیات طولانی‌تر است. نبض تپنده و ذاتی حیات در هر موجودی در طلب حیات بیش‌تر است. ماهیت هوشمندی در این میل قرار دارد که آگاه است و در طلب رشد و گسترش است.

 جوهره حیات بی‌شکل قالب‌های کائنات را شکل داده و در طلب تجلی کامل خود در این قالب‌هاست. کائنات یک موجود زنده متعالی است که ذاتاً در جهت حیات بیش‌تر و عملکرد کامل‌تر حرکت می‌کند. طبیعت در جهت رشد و حیات قرار دارد و انگیزه‌ی آن افزایش حیات است. بنابراین هر آن‌چه که  امکان حیات  و رشد داشته باشد،  به طور کامل در طلب رشد و حیات است. در پیشگاه خداوند هیچ کمبودی وجود نخواهد داشت. زیرا کمبود در تضاد با ذات نامتناهی خداوند است. فقر شما به علت کمبود  منابع ثروت نیست. این مطلب را در ادامه‌ی کتاب به خوبی ثابت خواهم کرد، حتی منابع موجود در جوهره بی‌شکل تحت اراده‌ی کسانی قرار دارد که به شیوه‌ای خاص عمل می‌کنند.لینک دانلود فایل pdf:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران