پائولو کوئیلو - بررسی کتاب کیمیاگر

کیمیاگر


اکثر اوقات در سفرمان به مقصد موفقیت، برایمان پیش می‌آید که متوجه شویم هر آن‌چه که به دنبالش بودیم و سخت برای به دست آوردنش تلاش می‌کردیم، همان جایی بوده است که شروع کردیم… . کیمیاگر شاهکار جاودانه پائولو کوئیلو، برای اولین بار خواندن این کتاب بسیار جذاب است، برای دومین بار که بخوانید لایه‌های زیرین نوشته‌ها برایتان نمایان می‌شود، برای سومین بار که بخوانید شما چیز جدیدی در نوشته پیدا نمی‌کنید، اما در خودتان چرا… اما برای صدمین بار اگر بخوانید به نکاتی که در ادامه می‌خوانید خواهید رسید!

 

1. رفتن به دنبال رویاهایتان و تحقق بخشیدن به آن‌ها همان کیمیاگری است.

 کیمیاگر یعنی کسی که می‌تواند ماهیت چیزی را تغییر دهد یا از طریق اقدامات جادویی چیزی  را خلق کند. به نظر شما ساختن رویایی که در ذهن‌تان است به صورت واقعی، چیزی از جادو کم دارد؟ تعداد خیلی کمی در سراسر دنیا توانستند به هر آن‌چه که در ذهن‌شان است جامه عمل بپوشانند و در دنیای واقعی خلق‌شان کنند. خیلی کم هستند؛ اما هستند. وقتی می‌دانیم که چنین افرادی هستند، پس می‌توانیم باور داشته باشیم که ممکن است. از این فرصت و قدرت درونی‌تان استفاده کنید. شما قدرت خلق آینده‌تان را دارید.

2. تحقق افسانه شخصی‌تان باید مهم‌ترین دغدغه فکری‌تان باشد.

شاید مانند سانتیاگوی داستان کیمیاگر، گنجی به شما الهام نشده باشد؛ اما مطمئن باشید  گنجی به مراتب با ارزش‌تر برای شما در این دنیا وجود دارد که باید به دنبالش بروید. گنجی که فقط برای شماست و هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند به آن دست پیدا کند به جز شما!

این گنج می‌تواند زندگی میلیون‌ها نفر را در دنیا تغییر دهد. گنج توماس ادیسون کشف لامپ بود، گنج استیو جابز وارد کردن تکنولوژی ساده در زندگی انسان‌های عصر امروز بود… افراد زیادی به دنبال گنج‌هایشان رفتند و به دنبالِ آن، پول، ثروت و شهرت نیز به زندگی‌شان سرازیر شد. ماموریت شما چیست؟ چه چیزی وجود دارد که آن‌قدر برای شما جذاب باشد که حاضر نباشید با کوهی از طلا معامله‌اش کنید؟ از همین امروز مأموریت خودتان را دنبال کنید.

 

3. باید در لحظه حال زندگی کنید، زیرا مسیر مهم‌ است. مقصد و هدف تنها بهانه هستند.

هنگامی که به هدف خود دست می‌یابید، نمی‌توانید زمان زیادی را در مقصد باقی بمانید، اما برای رسیدن به آن هدف، زمان زیادی را در مسیر سپری کرده‌اید. مسیر مهم‌تر است. در حقیقت، زندگی مسیرهایی است که در حال سپری شدن است. شما به هر هدفی برسید، هدف جذاب‌تری پیدا خواهید کرد. هنگامی که به هدف و مقصد خود می‌رسید، اگر در آن بمانید، دیری نمی‌گذرد که دلزده و خسته می‌شوید. اما انتخابِ هدفی که قلباً به آن علاقه دارید باعث می‌شود در طول مسیر خسته نشوید، چون در حالی که از زندگی لذت می‌برید به سمت اهدافی که قلباً به آن‌ها علاقه‌مند هستید در حرکت‌اید.

4. موانع و مشکلات منتظر شما هستند.

موانع همان چیزهایی هستند که می‌خواهند بدانند آیا شما واقعاً می‌خواهید به هدفی برسید؟ آیا حاضر هستید بهای رسیدن به هدف خود را پرداخت کنید؟ آیا هدف شما تنها یک هوس زودگذر است؟ آیا نسبت به هدف خود اشتیاقی سوزان دارید و یا این‌که تنها یک علاقه سطحی است؟

تحقق رویایی بزرگ ارزشمند است، اما تنها کسانی می‌توانند به این اهدافِ بزرگ دست یابند که لیاقت آن را داشته باشند و قبلاً بهای آن را با تلاش و پشتکار پرداخت کرده باشند. اگر مقصد ارزشمندی را هدف گرفتید، باید بدانید موانع زیادی بر سر راه‌تان خواهد بود که برای عبور از آن‌ها نباید کم کاری کنید و به هر نحوی شده برای رسیدن به رویاهایتان با آن‌ها بجنگید و عبور کنید. از موانع و مشکلات در راه دستیابی به اهداف و رویاهایتان فرار نکنید. بدانید آن‌ها آنجا هستند که بسیاری دیگر را که به اندازه شما رویایشان برایشان ارزشمند نیست، اجازه ندهند به آن رویا دست یابند.

قسمت اول مصاحبه با پائولو کوئیلو در رابطه با کتاب کیمیاگر:

دیدگاهها


نظرات دیگر کاربران

هستی
دوشنبه 13 دی 1395
با سلام چرا  قسمت  دانلود  را  قرار ندادید  تا بتوانیم  دانلود  کنیم  ضمنا  سایتتان  قسمت  جستجو  را  کم دارد  لطفا  بخش  جستجو را هم اضافه  کنید  با تشکر  از سایت خوبتان.
رویال مایند
  

دوست عزیز قسمت دانلود طی روزهای آینده اضافه می شود.

فرشته جمیلی
سه شنبه 14 دی 1395
به امید موفقیورسیدن به اهدافمون
رویال مایند
  
آهی
جمعه 17 دی 1395
با سلام  قرار بود شما بررسی کتاب کیمیاگر و همچنین  مصاحبه  اپرا  وینفر و  پائولو  را در سایت قرار دهید  چرا  این اتفاق  نیفتاده است؟
رویال مایند
  

دوست عزیز قرار خواهد گرفت

ARASHOLIA
چهار شنبه 22 دی 1395
سلام. خسته نباشید.
کتاب کیمیاگر برای بخش کاربران ویژه است ؟
تمام فصول این کتاب رو به صورت ترجمه برای دانلود می گذارید ؟
سپاس
رویال مایند
  

در آینده قرار داده می شود.